تستوسترون، آیا این هورمون، شروع کننده رشد عضلات است؟
شما اینجا هستید
استروئیدهای تزریقی » تستوسترون، آیا این هورمون، شروع کننده رشد عضلات است؟

رشد عضلات با « تستوسترون » شروع می شود.

بی شک شما به عنوان ورزشکار پرورش اندام قصد دارید با استفاده از اطلاعات ارائه شده در این مجله که به رژیم غذایی و تمرین مربوط می شود با مسائل مربوط به افزایش حجم و قدرت عضلات آشنا شوید. شاید تا به حال به ترکیبات و طعم غذا توجه نکرده باشید و فقط می خواهید آن غذا به تقویت عضلات کمک کند. هر بار که وارد باشگاه می شوید ، احتمالا تا رسیدن به نقطه شکست تمرین می کنید و اصلا به درد جسمی توجه نمی کنید. زمانی که بحث رژیم غذایی و تمرین پیش می آید ، آیا به میزان تستوسترون و فعالیت آن در بدن توجه کرده اید؟ با این وجود هنوز هم دیر نشده است. زیرا با خواندن مطالب این بخش از اطلاعات جامع برخوردار می شوید. آنچه مسلم است این است که تستوسترون هورمون بسیار با ارزشی است که ورزشکاران را از حجم و قدرت بیشتر عضلات برخوردار می سازد.

testostrone

تستوسترون چیست؟

تستوسترون هورمون اصلی و مهم جنس مذکر است. این هورمون در بیضه ساخته می شود و مسئول بروز و حفظ صفات اولیه (مثلا حجم عضلات ، تراکم استخوان ها) و صفات ثانویه (مثلا موی صورت ، لحن صدا) است که روی هم رفته به عنوان مشخصات جنس مذکر از آن نام برده می شود. تستوسترون از جمله مواد بسیار مهم و ارزشمند برای ورزشکاران رشته پرورش اندام است. زیرا رشد و بهبودی عضلات و همچنین قدرت آنها را تعیین می کند. بنابراین قبل از اینکه وارد باشگاه شده و ساعات زیادی از وقت خود را صرف تمرین کنید ، تا چربی اضافی را از دست داده و با افزایش حجم عضلات مواجه شوید ، ابتدا به هورمون تستوسترون و میزان آن در بدن بیندیشید.

آیا میزان هورمون تستوسترون خود را کنترل می کنید؟

کاهش مقدار تستوسترون با علائمی نظیر کاهش انرژی ، کاهش قدرت جسمی ، توقف رشد عضلات و حتی از بین رفتن عضلات همراه است. زمانی که بدن تحت شرایط زمان بسر می برد ، تستوسترون به مقدار کافی در آن ساخته می شود. اما این مسئله در مورد کسانی که همواره با وزنه های سنگین سر و کار دارند ، صدق نمی کند. متاسفانه یا خوشبختانه پرورش اندام جزو گروهی نیست که بتوان تحت عنوان شرایط نرمال از آن نام برد. از آنجا که وزنه بردار و ورزشکار پرورش اندام با آهن سرد و سنگین سر و کار دارند باید از کالری بیشتری تغذیه کرده ، آب بیشتری نوشیده و بیشتر استراحت کند. اما آیا علت این امر را می دانید؟ از آنجا که ورزشکاران این دو رشته همواره بدنشان را به سمت این محدوده سوق می دهند ، باید به موارد ضروری و مهم جهت اجرای فعالیت های روزمره مورد نیاز است ، توجه خاصی نمایند و میزان هورمون تستوسترون هم استثنا نیست. تمرینات شدید (همان تمریناتی که در باشگاه اجرا می کنید و پس از پایان تمرینات ، تمام انرژی بدن شما را تخلیه می کند) می تواند شما را با کاهش مواد معدنی (مینرال) مهم جهت تولید هورمون تستوسترون مواجه سازد. برای اینکه به نتایج دلخواه دست یابید ، حتما از میزان تستوسترون موجود در بدن حمایت کنید.

تستوسترون

فرمول تستوسترون

معرفی آخرین محلول تستوسترون به نام « استابولان ۳ »

حال که به اهمیت تستوسترون و تاثیر آن در افزایش حجم و قدرت عضلات پی بردید ، بهتر است با یک فرآورده آشنا شوید. این فرآورده شما را در نیل به اهداف مورد نظرتان یاری می کند. محققین پس از اینکه ساعات متمادی از وقتشان را صرف تحقیقات علمی نمودند ، موفق شدند فرمول مکمل فوق العاده پیشرفته تستوسترون را به بازار عرضه کنند. این مکمل قوی که « استابولان ۳ » نام دارد ، مورد استقبال آن دسته از ورزشکارانی قرار گرفته است که از یک سو پس از گذشت هر روز با مسئله کاهش وزن مواجه شده و از سوی دیگر درصدد برآمده اند تا قدرت و حجم عضلاتشان را افزایش دهند. « استابولان ۳ » مکملی نیست که وعده درصد حجم شما را با پیشرفت شگرفی مواجه می کند ؛ بلکه با اطمینان می گوییم که با مصرف این مکمل حتما با پیشرفت خارق العاده ای روبرو خواهید شد. زیرا تولید آن بر پایه اصول علمی بوده و آثار متعددی در آن مشاهده شده است. در تحقیقاتی که ۸ هفته به طول انجامید ، دو گروه از ورزشکارانی که تمرین با وزنه اجرا می کردند ، مورد تحقیق قرار گرفتند. یک گروه ترکیبات اصلی و اولیه موجود در « استابولان ۳ » (موسوم به ZMA مرکب از ۳۰ میلی گرم زنگ مونومتیونین آسپارات ۴۵۰ میلی گرم منیزیم آسپارات و ۵/۱۰ میلی گرم B6) را مصرف کردند و در نتیجه با افزایش قابل توجه مقدار تستوسترون آزاد مواجه شدند ، در صورتی که گروه دوم که از مکمل مشابه استفاده کرده بودند ، اصلا با چنین مسئله ای مواجه نشدند (۱/۱۳۲ نسبت به Pg/ml 3/176 در مقابل ۱۴۱ نسبت به Pg/ml6/126). به این نکته مهم توجه داشته باشید که در این تحقیقات مقدار تستوسترون آزاد در مقابل مجموع تستوسترون بدن اندازه گیری شد. اما علت چه بود؟ از نظر بیولوژیکی باید گفت تستوسترون آزاد فرم ارزشمندتر و مهم تر تستوسترون است. در واقع تستوسترون آزاد می تواند بین بافت های هدف (مثلا عضله) پراکنده شده و رشد و بهبودی عضلات را بالا ببرد. بنابراین آنچه گفته شده خبر بسیار مسرت بخشی برای ورزشکاران است. خبر خوب دیگری که باید به اطلاع شما برسانیم این است که ورزشکارانی که ترکیبات اصلی و اولیه موجود در «استابولان۳» را با برنامه تمرینات شدید ترکیب کردند ، افزایش قدرت عضلات را تجربه کردند. تمام تحقیقاتی که در این زمینه به عمل آمدند به این مسئله مهر تایید زدند که مکمل « استابولان ۳ » ماده ای است که در زمینه حفظ تستوسترون و افزایش قدرت و حجم عضلات بسیار مثبت عمل می کند.

حفظ قدرت و ساختار عضلات

اگر واقعا می خواهید نتیجه سخت کوشی و تمرینات خود را در باشگاه مشاهده نمایید ، حتما مکمل «استابولان۳» را به رژیم غذایی و برنامه تمرین خویش بیافزایید. « استابولان ۳ » مکمل تقویت و حفظ تستوسترون است که ورزشکاران بدون مصرف آن نمی توانند به اهداف مورد نظر خویش دست یابند.

این هورمون از جمله عوامل مهم برای ورزشکاران پرورش اندام است. زیرا مسیر رشد و بهبودی عضلات را تعیین کرده و قدرت عضلات را نیز افزایش می دهد. تمرینات شدید می تواند شما را با کاهش مواد معدنی (مینرال) جهت تولید هورمون تستوسترون مواجه سازد.

استابولان ۳ کمک می کند تا از مقدار تستوسترون بدن خود حمایت کنید. استابولان ۳ یکی از مکمل های مفید و ارزشمند در رشته پرورش اندام است.

ورزشکاران پرورش اندام که مدت زمان زیادی را صرف تمرین در باشگاه می کنند و پس از تکرار هر تمرین از وزنه سنگین تر استفاده می کنند ، حتما تستوسترون بیشتری در اختیار بدنشان قرار داده و مکمل « استابولان ۳ » را مصرف کنند.

 

مجله ادکوان (پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ)

 1. محمد

  سلام
  منظور شما از استابولان ۳ یه محصول خاصه؟ یا کل مکمل ها یا امپولهای تستوسترون!
  این استابولان ۳ رو از کجا میشه گیر اوورد؟؟
  من هرچی جستجو کردم تو نت ، نه فارسی نه انگلیسی ننیجه ای نداشت و چیزی راجبش پیدا نکردم.

 2. Mohsen

  سلام و خسته نباشید خدمت همه هعضای مجله ادکوان
  سال نو رو به همه دوستان تبریک عرض میکنم

  من هر وقت میرم تو رژیم و دوره،یعنی هم رژیم و هم دوره ریزش موی زیادی دارم علت چیست؟؟
  ریزش زیاد هست
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  سال خوبی داشته باشید
  با تشکر

  • alireza ghandehari

   دلیلش حساسیت ریشه ی موهاتون به نوع فعال تستسترون هست که اسمش دی هیدرو تستسترون.
   کسایی که ریزش موی ارثی دارن هم همینجورن.
   میتونین از قرص فینستراید ۱میلی گرم استفاده کنید که از تبدیل تستسترون به نوع فعالش جلوگیری میکنه.

 3. امیرخدادادی

  این مکمل یعنی همون زد ام ای هست؟؟

 4. مسعود

  سلام و خسته نباشید
  اساتید الان این همون zma ؟
  الان به تولید رسیده این محصول ؟
  میشه از داروخانه تهیه کرد ؟
  محصول مشابه این چی میتونیم بگیریم اگه هنوز تولید انبوه نشده؛ zma ؟
  ممنون میشم جواب بدید

 5. محمدجواد

  آقا خب شما که مطلب میذارین چرا جواب سوال های بقیه رو نمیدین.سوال هایی که محمد پرسیده .سوال های خیلیاس لطفا جواب بدین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره