دوره پاکسازی بدن از استروئید ها
شما اینجا هستید
اسلایدر » دوره پاکسازی بدن از استروئید ها

دوره پاکسازی بدن از استروئید ها

یکی‌ از سوالاتی که به وفور پرسیده میشود این است که چگونه باید در دوره پاکسازی بدن از استروئید‌ها (PCT) از نولوادکس، کلامید و (HCG ) استفاده کرد.

چرا بدن سازان از کلامید استفاده میکنند
کلوماید نام عمومی‌ کلامیفن سیترات می‌باشد و یک استروژن مصنوعی است.در زمینه پزشکی‌ از این استروژن برای کمک به تخمک گذاری در زنان با میزان باروری پایین استفاده میشود و همچنین یک نام عمومی‌ دیگر آن سروفن می‌باشد.
بسیاری از استروئید‌های آنابولیک مخصوصا آندروژن‌ها باعث سرکوب تولیدات تستوسترون طبیعی بدن میشوند.به همین دلیل هنگامی که دوره استفاده از این استروئید‌ها در یک بدن ساز به پایان برسد سطح تستوسترون طبیعی در بدن او صفر می‌باشد و از آنجایی که به صورت مصنوعی نیز استروئیدی دریافت نمی‌شود کم کم سطح آنها نیز در خون رو به افول می‌گذارد.این کار باعث میشود که محیط بدن به شدت کاتابولیک شود و در نتیجه اگر عملی‌ صورت نگیرد مقدار زیادی از عضلاتی که شما آنها را ساخته اید از بین خواهند رفت.

 

دوره پاکسازی بدن از استروئید ها

دوره پاکسازی بدن از استروئید ها

کلوماید باعث تحریک هیپوتالاموس میشود که نتیجه آن تحریک غده هیپوفیز قدامی برای آزاد سازی هورمون‌های گونادوتروفیک (محرک بیضه‌ها و تخمدان ها) می‌باشد. هورمون‌های گونادوتروفیک شامل هورمون‌های (FSH) و (LH) میشوند. (FSH) باعث تحریک بیضه‌ها برای تولید بیشتر تستوسترون میشود و (LH) نیز باعث تحریک بیشتر آنها برای ترشح تستوسترون بیشتر میشود. به این مکانیزم بازخورد محور هیپوتالاموس – غده هیپوفیز – بیضه‌ها (HPTA) گفته میشود و نتیجه این عمل افزایش سطح تولید تستوسترون بدن می‌باشد.برای جبران اثر استروئید‌ها بعد از پایان دوره بسیار حیاتی می‌باشد که شما پس از دوره میزان تجزیه عضلات خود را به حداقل ممکن برسانید.
البته همه استروئید‌ها باعث سرکوب مکانیزم بازخورد نمیشوند.هر فردی با دیگری متفاوت می‌باشد و شما باید در نظر داشته باشید که از یک استروئید خاص به چه مدت استفاده کرده‌اید و مقدار دوز آن چه میزان بوده است.در این صورت می‌توان مشخص کرد که آیا شما به مصرف کلامید نیاز دارید یا خیر.
کلامید همچنین میتواند به عنوان یک ضد استروژن عمل کند.از آنجایی که کلامید یک استروژن مصنوعی ضعیف می‌باشد میتواند به گیرنده‌های استروژن روی سلول‌ها متصل شود و از ترشح استروژن به درون جریان خون جلوگیری کند.این عمل میتواند از احتباس آب و بزرگ شدن نامتعارف سینه‌ها در مردان که حاصل تجزیه تستوسترون و تبدیل آن به استروژن می‌باشد را جلوگیری کند.
اگرچه لازم به ذکر است که خاصیت ضد استروژنی کلامید به هر حال ضعیف می‌باشد و اگر شما می‌خواهید از استروئید‌های آندروژنیک استفاده کنید نمیتوانید روی خواص ضد استروژنی آن حساب کنید.آریمیدکس و نولوادکس (تاموکسیفن) دارای خواص ضد استروژنی به مراتب قوی تری هستند.
نکته مهم : کلامید آنطور که گمان میشود باعث تحریک برای ترشح تستوسترون در بدن نمی‌شود بلکه کار آن مهار استروژن حاصل از مصرف استروئید‌ها می‌باشد.کلامید این کار را به طریقه یکسانی که نولوادکس نیز انجام میدهد عملی‌ می‌کند.کلامید و نولوادکس با اتصال به گیرنده‌های استروژن موجود در هیپوتالاموس و غده هیپوفیز باعث سرکوب آنها شده و از افزایش سطح استروژن در بدن جلوگیری می‌کند.این کار باعث میشود که سطح هورمون (LH ) در بدن به حالت نرمال باز گردد که نتیجه آن نیز بازگشت تولید تستوسترون به حالت عادی می‌باشد.
سرکوب (HPTA ) میتواند از طریق افزایش سطح آندروژن، استروژن و پروژسترون صورت گیرد.هنگامی که دوره مصرف استروئید‌ها به پایان می‌رسد سطح آندروژن در بدن شروع به کاهش می‌کند و در اینجاست که باید از کلامید بر اساس آخرین استروئیدی که دارای بیشترین نیمه عمر بوده است شروع به مصرف کنید.

کلوماید

کلوماید

مصرف کلوماید در طول دوره
هنگامی که ما از استروئید‌های آنابولیک استفاده می‌کنیم سطح اندروژن‌ها در بدن افزایش پیدا می‌کند که همین امر باعث میشود که گیرنده‌های اندروژن در بدن بیشتر فعال شوند و از طریق (HPTA) سیگنالی به بیضه‌ها مبنی بر عدم تولید تستوسترون ارسال خواهد شد.در طول دوره سطح اندروژن بدن بسیار فراتر از حد نرمال آن می‌باشد و تا زمانی‌ که این سطح بالا حفظ شود کلامید نمی‌تواند در تولیدات مجدد تستوسترون به صورت طبیعی در بدن به شما کمکی‌ کند.

چه زمانی‌ باید از کلوماید استفاده کنیم
زمان صحیح شروع مصرف کلامید بستگی به نوع دوره استروئید‌های شما دارد.استروئید‌های مختلف دارای نیمه عمر‌های مختلفی‌ نیز میباشند (نیمه عمر نشان دهنده زمان از بین رفتن اثر یک ماده در جریان خون می‌باشد) و بر اساس آن مصرف کلامید باید مد نظر قرار بگیرد.
همانطور که در بالا نیز ذکر شد مصرف کلامید در زمانی‌ که سطح اندروژن بدن بالا می‌باشد چیزی جز اتلاف وقت و هزینه نخواهد بود.قبل از اینکه از کلامید بخواهیم استفاده کنیم بسیار مهم می‌باشد که شما ابتدا اجازه دهید که سطح اندروژن در بدن نزول پیدا کند.اما همچنین اگر بیش از حد نیز این زمان طول بکشد ممکن است که عضلات خود را از دست بدهید.
لیست زیر نشان دهنده این است که شما چه زمانی‌ میتوانید از کلامید استفاده کنید.منبع سایت ادکوان.از لیست زیر استروئید‌های مورد استفاده در دوره خود را پیدا کنید و بر اساس آن زمان مصرف کلوماید خود را محاسبه کنید.برای مثال اگر شما در دوره خود از دیانابول، سوستانن و وینسترول استفاده کرده باشید زمان مصرف کلامید حدود ۳ هفته بعد از پایان دوره می‌باشد زیرا سوستانن در بین این سه مدت زمان بیشتری را در بدن باقی‌ خواهد ماند.

۱) آنادرول ۵۰ / آناپولان ۵۰ :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۸-۱۲ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۲) دکا دورابولان :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۳ هفته
مدت زمان استفاده از کلامید : ۴ هفته
۳) دیانابول :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۴-۸ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۴) ایکوییپویز (Equipoise) :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۱۷-۲۱ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۵) فیناجت / ترنبولون :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۳ روز
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۶) پریمابولان :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۱۰-۱۴ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۲ هفته
۷) سوستانن :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۳ هفته
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۸) تستوسترون سیپیونات :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۲ هفته
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۹) تستوسترون اتانتات / تستاویرون :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۲ هفته
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۱۰) تستوسترون پروپیونات :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۳ روز
مدت زمان استفاده از کلامید : ۳ هفته
۱۱) تستوسترون سوسپنژن :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۴-۸ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۲-۳ هفته
۱۲) وینسترول :
میزان ماندگاری بعد از آخرین تزریق : ۸-۱۲ ساعت
مدت زمان استفاده از کلامید : ۲-۳ هفته

چگونه باید از کلوماید استفاده کرد
کلامید دارای نیمه عمر طولانی‌ (احتمالا ۵ روز) می‌باشد پس نیاز نمی‌باشد که دوز‌های خود را در طول روز تقسیم کنید.اگر شما از سوستانن استفاده کرده‌اید و بعد از ۳ هفته از آخرین تزریق شروع به مصرف کلامید کرده باشید پیش بینی‌ میشود که سطح اندروژن شما به قدر کافی‌ پایین باشد که بتواند سیگنال‌های صحیح را ارسال کند.اما اگر مقدار سطح اندروژن در این مقطع هنوز هم کمی‌ بالا می‌باشد شما باید دوز مصرفی خود را به اندازه کافی‌ افزایش دهید تا بتواند موثر واقع شود.در روز اول ۳۰۰ میلی‌گرم را امتحان کنید سپس برای ۱۰ روز بعد از آن ۱۰۰ میلی‌گرم و ۱۰ روز بعد از آن ۵۰ میلی‌گرم را مصرف کنید.

چگونه از نولوادکس در دوره پاکسازی استفاده کنیم
به عنوان یک جایگزین برای کلامید که مصرف آن برای برخی‌ از افراد دارای برخی‌ عوارض جانبی ناخواسته نظیر مشکلات بینائی گزارش شده است نولوادکس میتواند گزینه‌ بسیار خوبی‌ باشد.نولوادکس نام تجاری داروی تاموکسیفن می‌باشد.همانند کلامید نولوادکس نیز دارای نیمه عمر نسبتا طولانی‌ می‌باشد که مصرف کننده را قادر می‌سازد که در طول روز تنها یک دوز از آن استفاده کند.مصرف نولوادکس نیز باید بر اساس جدول بالا که ارائه شد تنظیم شود و دقیقا نحوه مصرف آن نیز شبیه کلامید می‌باشد.
به طور معمول برای یک دوره متوسط رو به سنگین دوز‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد :
روز ۱ = ۱۰۰ میلی‌گرم
۱۰روز بعد = ۶۰ میلی‌گرم
۱۰روز بعد = ۴۰ میلی‌گرم

گاهی‌ اوقات که یک دوره سنگین تر می‌باشد و برای مثال در آن از ناندرولون (دکا) یا ترنبولون استفاده میشود باعث سرکوب (HPTA) خواهد شد که برای این موارد دوره پاکسازی باید کمی‌ بیشتر به طول بیانجامد.همچنین در دوره‌های متوسط تا سبک شاید شما نیازمند دوز‌های کمتری در دوره پاکسازی خود باشید و شاید کاهش مقدار به ۲۰ میلی‌گرم در روز کفایت کند.
برخی‌ از افراد دوست دارند که در دوره پاکسازی خود هم از کلامید و هم از نولوادکس استفاده کنند تا از مزایای هر دو بهره‌مند شوند.برای این موارد یک نمونه برای دوز‌های آنها به صورت زیر خواهد بود :
روز ۱ = کلامید ۲۰۰ میلی‌گرم + نولوادکس ۴۰ میلی‌گرم
۱۰روز بعد = کلامید ۵۰ میلی‌گرم + نولوادکس ۲۰ میلی‌گرم
۱۰روز بعد = کلامید ۵۰ میلی‌گرم یا نولوادکس ۲۰ میلی‌گرم
البته نمونه ذکر شده در بالا مطلق نمی‌باشد و شما بر اساس فاکتور‌های ذکر شده در بالا و تفاوت‌های شخصی‌ خود میتوانید تغییرات لازم را در آن ایجاد کنید.

HCG

HCG

استفاده از (HCG)
به عقیده ما (HCG) یکی‌ از ترکیباتی می‌باشد که در مورد آن سو تفاهمات زیادی وجود دارد و مورد سو استفاده زیادی در بدن سازی قرار می‌گیرد.

(HCG ) مخفف عبارت (Human Chorionic Gonadotrophin) می‌باشد و یک استروئید نمی‌باشد بلکه یک هورمون پپتید طبیعی در بدن می‌باشد که در جفت زنان حامله در دوره حاملگی‌ تولید میشود تا سیستم هورمونی زنان باردار را کنترل کند.
اما عمل آن در بدن مردان همانند هورمون (LH) می‌باشد.(HCG) میتواند با تحریک سلول‌های لیدیگ در بیضه‌ها باعث ترشح بیشتر تستوسترون حتی در عدم حضور (LH) نیز باز هم میتواند این کار را انجام دهد.بنابراین از (HCG) در دوره‌های طولانی‌ تر یا سنگین تر استروئید‌ها استفاده میشود تا بتواند اندازه و شرایط بیضه‌ها را نرمال حفظ کند.همچنین میتواند بیضه‌های تحلیل رفته و کوچک شده را به شرایط نرمال برای دوره پاکسازی برگرداند.انجام این فرایند بسیار ضروری می‌باشد زیرا بیضه‌های تحلیل رفته تستوسترون کمتری نیز تولید خواهند کرد.منبع سایت ادکوان.این موقعیت قبل از ورود به دوره پاکسازی با کلامید باید اصلاح شود.
مصرف (HCG) یک امر رایج برای بدن سازان در دوره پاکسازی می‌باشد و آنها گمان میکنند که با مصرف آن میتوانند سطح تولید تستوسترون را به حالت نرمال بازگردانند اما این تئوری بی‌ پایه و اساس می‌باشد و میتواند دارای نتایج معکوس نیز باشد.

افزایش سطح سریع تستوسترون و همچنین تولید استروژن بیشتر حاصل از فرایند آروماتاز در نهایت میتواند منجر به سرکوب بیشتر (HPTA) شود.در واقع انجام این کار شرایط ریکاوری شما را بدتر خواهد کرد. (HCG) نمی‌تواند تولیدات تستوسترون را به حالت طبیعی بازگرداند.
مشاهده شده است که استفاده از ۲۰۰۰-۵۰۰۰ واحد در هر ۴-۵ روز میتواند باعث افزایش سطح استروژن حاصل از تجزیه تستوسترون شود که نتیجه آن افزایش رشد نامتعارف سینه‌ها در مردان و مبتلا شدن به (gynecomastia) خواهد بود.با توجه به توضیحاتی که ارائه شد کاملا مشخص شد که بهترین زمان استفاده از (HCG) در طول دوره می‌باشد.از این طریق شما دو نتیجه خواهید گرفت.اول اینکه میتوانید از تحلیل بیضه‌ها جلوگیری کنید و دوم اینکه قادر خواهید بود مشکلات موجود در تحلیل بیضه‌ها را اصلاح کنید.

دوز مصرفی (HCG)
استفاده از دوز‌های کوچکتر با فراوانی‌ بیشتر در طول دوره میتواند در کل بهترین نتایج را برای شما به همراه داشته باشد و همچنین دچار کمترین عوارض جانبی نیز خواهید شد.چیزی بین ۵۰۰-۱۰۰۰ واحد در روز برای یک دوره دو هفته میتواند بهترین نتایج را در برداشته باشد.

این دوز‌ها برای جلوگیری یا اصلاح تحلیل بیضه‌ها بدون افزایش سطح استروژن به مقدار زیاد کافی‌ می‌باشد و ریسک بزرگ شدن سینه‌ها در مردان را نیز کاهش میدهد.
بسیار مهم می‌باشد که مصرف (HCG) در قبل از شروع دوره پاکسازی قطع شود.برای این منظور شما باید حدود ۶-۷ روز را بعد از قطع مصرف (HCG) صبر کنید و سپس دوره پاکسازی خود را شروع کنید.انجام این کار برای عدم سرکوب نولوادکس و کلامید در دوره پاکسازی می‌باشد.همچنین یک دوز روزانه کوچک از نولوادکس (۱۰-۲۰ میلی‌گرم) میتواند به طور نرمال همراه با مصرف (HCG) برای جلوگیری از افزایش سطح استروژن حاصل از تجزیه سریع تستوسترون مورد استفاده قرار بگیرد.

(HCG) مصنوعی اغلب با نام عمومی‌ پرگنیل (Pregnyl ) شناخته میشود و در مقادیر ۲۵۰۰-۵۰۰۰ واحد ارائه میشود.تزریق آن هم به صورت داخل عضله‌ و هم زیر پوستی‌ انجام میشود. (HCG) به صورت پودر ارائه میشود که برای تزریق آن باید با آب استرلیزه ترکیب شود.

پودر قبل از ترکیب با آب نسبت به دمای‌ محیط حساس می‌باشد و نباید در معرض مستقیم حرارت و گرما قرار بگیرد.بعد از ترکیب باید آن را در محیط سرد نگهداری کنید و باید ظرف چند هفته مورد استفاده قرار بگیرد.همچنین باید مشکلات استرلیزه نگه داشتن آن را نیز مد نظر قرار دهید.
مصرف کلامید و نولوادکس در دوره پاکسازی بسیار کارامد تر از مصرف (HCG) میباشند.اما برخی‌ از افرادی که در دوره‌های دراز مدت قرار میگیرند دوست دارند که از (HCG) در طول دوره خود استفاده کنند تا بتوانند بیضه‌های خود را برای دوره پاکسازی با کلامید یا نولوادکس آماده کنند.
کلامید معمولا در قرص‌های ۵۰ میلی گرمی ارائه میشود اما کپسول‌های ۲۵ میلی گرمی آن نیز وجود دارد که معمولا در باکس‌های ۲۴ تایی ارائه میشود.تاموکسیفن نیز توسط چندین تولید کننده ارائه میشود که معمولا به صورت قرص‌های ۱۰-۲۰ میلی گرمی به بازار عرضه میشوند.
تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
 1. امید..خوزستان

  ببخشید من میخاستم تلفنی مشکلمو باتون در میون بزارم خواهشا ی شماره تلفن بدید خیلی ممنونتون میشم واقعا مشکلم جدیه خواهشا کمکم کنید

 2. وحید

  فوقالعاده عالی,با تشکر و خسته نباشی

  • وحید

   سپاس

 3. حامد

  سلام آیا در طول دوره مصرف استرویید میشه از hcg استفاده کرد؟؟

  • رضایی

   سلام نه هاش سی جی بعد از دوره هست

 4. شاهرخ

  سلام..با تشکر از شما …من سنم ۲۴ و ب علت ندونستن علم بدنسازی در مدت ی سال ب ترتیب ۶ میل تست ۲۵۰ و ۴۰ میل سوستانول زدم و از اخرین تزریقم حدود ۴ ماه میگذره و الان تو شرایط ازدواجم ازمایش نطفه دادم ک درصد اسپرمم خیلیییی پایین بود با ای شرایط الان باید چ کنم خواهشا راهنماییم کنین منتظر جوابتون هستم…با تشکر از شما کارشناس عزیز

  • مهدی

   اوه یه سال دوره رفتی خوب برو یه چکاپ کن دوست عزیز ببین شرایطت چطوریه عقیم نشده باشی

 5. شاهرخ

  هیچ گونه دوره پاکسازیم نرفتم

 6. وحید

  ایشاالله طوری نیست شاهرخ جان ,ولی پیش یک متخصص غدد برو

 7. شاهرخ

  داداش من رفتم ازمایش دادم عقیم بودم حالا باید چ کنم پیس چ متخصصی باید برم یا چ مصرف کنم ؟؟؟

  • احمد

   سلام..بهترین کار مراجعه به دکتر غدد میباشد…و از لحاظ مکمل هم مکمل های حاوی زینک و روی مثل zma..و مکمل های نظیر تریبلوس و گابا میتوانند تا حدی باعث تقویت تستسترون طبیعی بدن و افزایش اسپرم شوند..ولی مهم مراجعه به دکتر و تجویز متخصص مربوطه می باشد….موفق سلامت باشید…از مدیریت گرامی ادوکان که بی چشمداشتی از لحاظ مالی باعث افزایش اطلاعات ورزشکاران میشوند نهایت قدردانی و سپاسگذاری را دارم..

  • احمد

   فک کنم توی اینطور موارد از GnRH استفاده میکنن
   ولی خیلی قویه سرخود استفاده کنی ….

 8. علی

  سلام دوستان
  ی سوالیه خیلی وقته ذهنمو مشغول کرده
  همه جا از قول حرفه ای ها میگن تا وقتی ب سوزش و درد عضله نرسیم ول نمیکنیم
  ایا درد و سوزش عضله معیار مناسبیه برا کیفیت تمرین؟

 9. وحید

  صددرصد دوست عزیز چیزی که حرفه ای هارو از از بقیه جدا میکنه همین تحمل درد و سوزش خیلی زیاده,البته نه این که با یک وزنه ی سبک بخوای ۵۰ تا بزنی بعد به سوزش بیفتی,شما باید با وزنه ای حدود ۸۵ در صد حداکثر یک تکرارو انتخاب کنی که حدودا بعد از ۱۰ یا ۱۲ تکرار که بیشتر نتونستی بزنی بری سراغ تکرار های نیمه و تا جایی که دست دیگه یک لحظه هم نتونه حرکت کنه,البته راه دیگه استفاده از وزنه های سنگین حدود ۶تا هشت تکرار که فشار زیادی رو به عضله وارد میکنه و عضله مجبوره رشد کنه,ولی استفاده از این دو راه با هم نتیجه بخشه,چون وزنه های سنگین که با حرکات چند مفصلی باید انجام بشه تستسترون بدنو زیاد میکنه و حرکات تک مفصلی با وزنه های سبک ترکه باید با سوزش همراه باشه هورمون رشد یا سوماتروپین بدنو زیاد میکنه

 10. وحید

  شاهرخ جان شما برو طب اسلامی سید حسن ضیایی رو ویدیو هاشو نگاه کن کاملا توضیح داده واقعا معجزه میکنه

 11. محمد

  با سلام خدمت شما من تقریبا ی سال پیش ی دوره پرپیونات رفتم میخاستم ببینم چ میزان از تاموکسیفن استفاده کنم؟ با تشکر از همه دوستان ک به سوالات جواب میدن

 12. جواد ل.ع

  اخه اونایی که از استروئید یا هورمون استفاده میکنن خجالت نمیکشن؟
  با اینا میخای بالا بیای که چی بشه اخرش میشی همون اولی که بودی
  تف به اون دسته ادمایی که از این جور چرت و پرتا استفاده میکنن اسم خودشونو گذاشتن بدنساز ، بدنسازی هم بدنام کردن.
  بدنساز واقعی و حرفه ای با خواب خوب غذای با کیفیت و مکمل بالا میاد . ن با اینجور چیزا که فقط باده.

  • محمد

   داداش تو خوبی. این بدو بیراهارو باید به اون مربی نامردی بگی که از بی تجربگیت سو استفاده میکنه و به خاطر پول این این چرت و پرتارو واست تجویز میکنه. ما که ی اشتباه کردیم کس دیگه ای این اشتباهو نکنه بخدا پشیمون میشه… به هر سطحی از زیبایی بدن برسی با این روش بخدا ارزش نداره

  • Sssed

   تف به خودت و شعورت خانوادگیت ک به جمعیت عظیمی از ورزشکاران توهین میکنی امبل

 13. محسن

  البته برای اونایی که حرفه ای و مسابقه ای کار میکنن ایراد نداره چون اولا علمشو دارن چجور استفاده کتن,دوما زیر نظر مربی کار بلد و متخصص,سوما دوره ی پاک سازی,چهارما جنس اصل و زیر نظر فدراسیون,البته اگه افراد عادی بخوان استفاده کنن کار خیلی خنده دار و احمقانه و خطرناکی هست

 14. erfan

  من تا حالا ٣ دوره تست ٢۵٠ایرانی با ناندلون زدم..الان از اخرین تزریقم ۶ماه میکذره.بیضه هامم کوجیک شده..جکار کنم؟؟باکسازی هم هیج باری انجام ندادم.

  • ماهان

   یکی دو هفته کلوماید مصرف کن روزی دو تا به مدت ۱۴ روز ببین بهتر میشی یا نه

   • ماهان

    یه هاش سی جی هم بزن بعدش کلوماید استفاده کنی بهتره

 15. erfan

  البته این ٣دوره که کفتم هرکدومشون بینشون ۶ماهی فاصله بوده و هیجی مصرف نکردم.باکسازیم نکردم.الان میخوام دوباره یه دوره سوستانون برم ٨هفته ای.بعدش جی مصرف کنم واسه باکسازی؟؟؟؟

 16. سعيد

  دوستان من پست رو خوندم زیاد متوجه نشدم

  من یه استانازول ٢٠ میل RWR دارم
  تا الان ١٠ میل اون رو مصرف کردم
  سنم ٢٠ ، قدم ١٨۵ ، وزنم ١٠۵

  به نظرتون ١٠ میل دیگه رو هم مصرف کنم ؟؟
  مربی خودم میگه ٢٠ میل بزن ، مربی دوستم میگه بالای ١٠ میل عوارض داره
  الان شک افتادم

  و همینطور بعدش چقد باید کلامید مصرف کنم ؟؟ تشکر

 17. hassan

  سلام خدمت اساتید محترم :
  پیشاپیش از راهنمایی شما سپاس گزارم …
  وزنم ۸۳ کیلیو قدم ۸۲
  من میخوام یه دوره ۶ هفته دکا ناندرلون برم هفته ای ۳۵۰ میلیگرم.
  ۱٫ این ۳۵۰ گرم رو با ۲ تا تزریق انجام بدم در طول هفته بهتره یا با یک تزریق ؟
  ۲٫ واسه بعد از دوره ریکاوی چی استفاده کنم به چه صورت ؟
  ممنون میشم کمکم کنید …

 18. benyamin

  الان من متوجه نشدم …!!
  باید hcg رو وسط دوره با استروئید ها استفاده کنیم ؟ یا بعد از دوره استفاده کنیم بدون کلوماید و بعد از استفاده از hcg چند روز صبر کنیم بعد از کلوماید استفاده کنیم ؟

 19. آرش18

  سلام و خسته نباشید واقعا سایتتون عالیه
  یه سوال من ۴تا پرپیونات۲۵وحدود۱۰۰تا دیانابول رفتم آیا دوره پاکسازی میخواد

 20. erfan

  من میخوام ۸ هفته دوره برم..۱۰عدد بولدنون۱۰۰ و ۱۰ عدد سوس ۲۵۰٫٫واسه باکسازی چی و چه زمان مصرف کنم؟؟؟خواهش میکنم زود جواب بدید

 21. محسن 19

  سلام ببخشید یه سوال داشتم میدونم اینجا جاش نیست ولی خواهشا راهنمایی کنید با تشکر
  اول اینکه ایا خود ارضایی در پرورش اندام تاثیر منفی داره ایا وزن رو کاهش میده؟
  و دوم اینکه شرکت های الیمپ اینترنتی ایران قابل اعتمادن برای خرید مکمل ها؟
  با تشکر فراوان از ادکوان و شما دوستان گرامی

  • رضا

   همشون فیکه نخری که سرت کلاه میره من خودم از یه سایت خرید کردم اسمش نمیگم ولی همش تقلبی بود طرف زنگ هم میزنی میگه نه اصل بوده پس هم نمیگیرن پولت نریز تو حلقوم اینا
   اره خود ارضاای مطممنا بی تاثیر نیست سعی کن از روش درستش پیش بری یعنی ازدواج کنی

 22. وحید

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید مناین مطلب متوجه نشدم
  روز ۱ = کلامید ۲۰۰ میلی‌گرم + نولوادکس ۴۰ میلی‌گرم
  ۱۰روز بعد = کلامید ۵۰ میلی‌گرم + نولوادکس ۲۰ میلی‌گرم . منظور شما ؟ روز اول کلامید ۲۰۰ میلی گرم بعد از روز اول دیگه مصرف نکنیم تا روز دهم ؟ یا اینکه ده روز اول روزی ۲۰۰ میلی گرم کلامید باید استفاده بشه . بعد از ده روز اول , ده روز بعدی روزانه ۵۰ میلی گرم کلامید مصرف شه . ممنون میشم راهنمایی کنید با سپاس

  • رضایی

   دوره مصرفیت چی بوده اول بعد از دوره هاش سی جی بزن بعدش میتونی کلوماید استفاده کنی روزی دو تا بسه

   • وحید

    با سلام و خسته نباشید
    یک دوره ۱۰ تایی تستوسترون اتانتات هفته ایی ۱ دونه استفاده کردم . مرسی که جواب دادید آقای رضایی الا تقریبا ده روز از پایان دوره میگذره . به نظر شما HCG میخواد بزنم بعد از ده روز یا اینکه دیگه دیره . کلوماید تاموکسیفن رو استفاده کنم . واقعا سپاس گذارم

 23. romi

  سلام .
  سایتتون واقعا عالیه.هر شب میام و مطالب عالیتون رو میخونم .
  یه سوال داشتم اگه دوستان راهنماییم کنن ممنون میشم.
  من ۱ماه دیگه ازمایش خون بدو استخدامی نظام رو دارم.الانم مدت ۱ماهه که دوره ناندرلون۳۰۰و وینسترول و دیانابول میرم.
  خواستم بدونم اثر منفی در استخدام شدنم میزاره از لحاظ آزمایشات خون؟
  دورمم هنوز تموم نشده که بخوام پاکسازی رو انجام بدم.
  ممنون میشه اگه کسی بتونه راهنماییم کنه.

 24. soroosh

  سلام خسته نباشید
  من یک دوره سوستانون و وینسترول رفتم و الان دارم ترن بولون خالی میرم و میخوام بعد تموم شدن ترن ها پاکسازی کنم ایرادی نداره؟
  ی سوال دیگه از خدمتتون داشتم اینه ک من میتونم وقتی توی دوره ترن هستم از پروهرمون یا تامکسیفنو یا… برای تحریک طبیعی تستسترون استفاده کنم؟
  لطفا جواب بدید سپاس گزارم

 25. حسین

  سلام
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  من یه دوره ۶۰ روزه قرص MOX 50 که ترکیبی از اکسی متالون و متیل تستسترون استفاده کردم در کنارش گینر هم مصرف میکردم الان نه روزه دوره تموم شده میخواستم راهنمایی کنید برای پاکسازی چی باید استفاده کنم
  وزن ۷۰ قد ۱۷۰

 26. حامد

  سلام. کسایی که حساسیت بالایی دارن به استروژن. در طول دوره هم میتونن از انتی استروژن استفاده کنن؟
  تستسترون میخوام استفاده کنم . از همون اولین تزریق تامکسفین استفاده کننم؟؟

 27. یونس

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من مطلب شمارو متوجه نشدم
  روز ۱ = کلامید ۳۰۰ میلی‌گرم
  ۱۰روز بعد = کلامید ۱۰۰میلی‌گرم
  منظور شما روز اول کلامید ۳۰۰ میلی گرم بعد از آن دیگه مصرف نکنیم تا روز دهم ؟
  یا اینکه روز اول ۳۰۰ میلی گرم سپس تا ده روز هر روز ۱۰۰ میلی گرم کلامید. لطفا جواب بدید مهمه ممنون

  • مدیریت

   سلام. ممنون. سلامت باشید.
   بله. روز شروع، ۳۰۰ تا و سپس ۱۰ روز بعد ۱۰۰ تا
   در روزهای مابین این ۱۰ روز، هیچ نیازی به مصرف نیست.

 28. maziar

  سلام دوستان
  من ی دوره ترنبولون ترکیبی ١۵٠ میلی گرم+استانازول قرصی ١٠ میلی گرم برداشتم
  میخاستم ببینم ترن رو هفته ای چندبار تزریق داشته باشم و استانازول رو روزی چندتا بخورم؟؟؟
  و در کنارش چه مکمل هایی استفاده کنم بهتر نتیجه میگیرم،ممنون میشم جواب بدید

 29. maziar

  و اینکه تو دوره میتونم تریبولوس استفاده کنم واسه افزایش سطح تستوسترون؟؟یا اگه نمیشه چی استفاده کنم واسه افزایش سطح تستوسترون؟؟؟یا کلا استفاده نکنم چیزی تا بعد از دوره؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید دوستای گلم

 30. محمد میرزاوند

  با سلام خدمت دوستان و ورزشکاران عزیز
  من میخوام ی دوره ۶۰ روزه استانازول به صورت قرص ۱۰ میلی گرمی مصرف کنم کسی میتونه راهنمایی کنه هم در مورد مصرفش هم دوره پاکسازی بعدش.
  ممنونم

 31. نوید

  سلام. ۱۸۱قدم هست ۶۵وزنم یدونه گینر گرفتم یدونه گولتامین ۸تا تستسترون ۸تا هم نادرلون ممنون میشم طریقه مصرفشو بهم بگید و اینکه خوب یا بدشو بدنمم خشکه خیلی ممنون از سایتتون

 32. محسن

  سلام ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون

  من الا تو دوره هستم و دورم شامل :

  ١۵ میل ترن استات
  ٢٠ میل وین استرول
  روزی ٢ عدد اوگزا اندرلون
  امینو
  وی ایزوله
  کلن تزریقی

  الا اوایل دورم هستم میشه منو راهنمای کنید برای پاک سازی چی استفاده کنم و چجوری استفاده کنم

 33. مرتضی

  سلام میخواستم بدون در حد ۸ میل زدن ناندرلون دکانوات بعدش پاکسازی لازمه یا خیر؟

 34. ایمان

  سلام درود
  من اولین بارم هست دوره یا دارو استفاده میکنم بعد از ۳ سال ورزش مداوم
  یک ماه قرص امینو+کپسول کافین+قرص کلن+قرص استنازول به تجویز مربی استفاده کردم و الان به من برای بحتر شدن قرص سولفات مانادیل+متان دیون داده و گفته در کنار همونا روزی ۳ عدد گفته طبقه برنامه بخورم اما من نمیدانم ایا مشگل ساز است یا ۱ دوره ۸ هفته مشگلی ندارد؟
  ایا پاکسازی نیاز دارم بعد دوره یا نیازی نیست؟
  یا اگر مشگل ساز است قطع مصرف کنم چون متان دیون و سولفات مادیل ۱ روز شروع کردم و خوردم نمیخواهم زیبایی اندام برایم مشکلات در اینده به وجود افرین باشد؟
  اگر در معرض خطر هستم من را راهنمایی کنید ممنون میشم

 35. Rezaamiri

  سلام لطفا کمکم کنید.۸ماه پیش یه دوره هورمون مصرف کردم بار اولم بود.بعد از اون بعد از ۱/۵شروع کردم به hcg.یمدت قوای جنسیم خیلی ضعیف شد اما بعد hcgمدتی خوب شد.اما الان گاهی اوقات قوای جنسیم پایین میاد و نمیدونم باید کلا چطور برگردونمش به حالت اولیه.با این حال hcgزدم اما میترسم که دیر زده باشم که الان اینجور شدم.و اینکه الان از نوک سینه هام یا ماده سفیدی هم ترح میشه گاهی اوقات.لطفا کمکم کنید ترجیحا به ایمیلم پیام بدید.rezaamiri00.ra68@gmail.com

 36. علیرضا

  سلام من وینسترول خوراکی مصرف کردم برای پاکسازیش چیکار کنم؟ممنون

 37. iman

  سلام من یک دوره هشت هفته ای از تستسترون پروپیونات و‌ وینسترول استفاده کردم برای پاکسازی راهنمایی میکند باید چیکار کنم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره