دوره مصرف استروئید های آنابولیک برای مبتدیان
شما اینجا هستید
دوره علمي مصرف استروئيد » دوره مصرف استروئید های آنابولیک برای مبتدیان

دوره مصرف استروئید برای مبتدیان

دوره مصرف استروئید های آنابولیک برای مبتدیان

اگر هیچگاه تا کنون از استروئید‌های آنابولیک استفاده نکرده ا‌ید دانستن اینکه چه کاری را باید انجام دهید وظیفه ای سردرگم کننده می‌باشد.برای شروع باید گفت که اطلاعات بسیار زیادی در این مورد وجود دارد و علاوه بر آن فروم‌های مختلفی‌ نیز وجود دارند که در این مورد بحث‌های در آنها صورت می‌گیرد. هنگامی که شما تمام این اطلاعات را مشاهده می‌کنید و تمام این نظرات متنوع را می‌خوانید حتی از همان زمان شروع آموزش دیدن خود نیز بیشتر سردرگم و گیج خواهید شد.کافی‌ است به یک فروم مربوط به استروئید‌ها رفته و در آنجا می‌بینید که افراد “ خبره “ به شما مگویند ابتدا فلان، فلان و فلان کار را انجام بده و سپس فلان و فلان را در ادامه آن انجام بده.

اگر به سراغ فروم بعدی بروید در آنجا میگویند شما فلان، فلان و فلان کار را انجام بده و اگر در پیگیری اهداف خود واقعا جدی هستید میتوانید فلان و فلان کار دیگر را نیز اضافه کنید.اینگونه صحبت‌ها نه تنها میتوانند سردرگم کننده باشند بلکه برای خیلی‌ افراد میتواند آزاد دهنده نیز باشد.

 

دوره مصرف استروئید های آنابولیک برای مبتدیان

دوره مصرف استروئید های آنابولیک برای مبتدیان

بیایید در همین ابتدای کار با هم کاملا شفاف باشیم. استروئید‌های آنابولیک آندروژنیک جادویی نیستند. هنگامی که ما از استروئید‌های آنابولیک استفاده می‌کنیم اینگونه نیست که دیگر اجازه داریم قوانین مربوط به تغذیه صحیح را نادیده بگیریم و اینگونه نیست که اصول پایه تمرینی فراموش شوند. ایده اصلی‌ پشت مصرف استروئید‌های آنابولیک ساختن یک راه حل جادویی نمی‌باشد بلکه تنها مصرف آنها باعث بهبود و تقویت مسیری است که شما از قبل به شکل صحیح در آن قرار گرفته‌اید. به عبارت ساده تر شما با مصرف استروئید‌های آنابولیک میتوانید اثر کار‌های صحیحی که انجام می‌دهید را بیشتر کنید.استروئید‌های آنابولیک جواب همه چیز نیستند بلکه آنها نیز بخشی از یک راه حل کلی‌ شامل تغذیه صحیح و تمرین مناسب میباشند.

قبل از اینکه سفر خود را به دنیای استروئید‌های آنابولیک شروع کنید قبل از آن چند کار می‌باشد که باید انجام دهید. اول از همه شما باید در مورد هورمون‌ها خود را به شکل صحیح آموزش دهید و علم کسب کنید. باید بدانید که قرار است چه چیزی را وارد بدن خود کنید.شما نه تنها باید از مزایای آنها بلکه باید در مورد عوارض جانبی احتمالی‌ آنها نیز بدانید و راه‌های مقابله با این عوارض را نیز بیاموزید.

هنگامی که این موارد را تحت کنترل خود گرفتید گام بعدی شما این است که بررسی کنید استروئید مد نظر شما برای خرید دارای کیفیت بسیار بالایی باشد.شما باید به شدت مراقب باشید که محصول خریداری شده آلوده نباشد و در صورت پاک بودن قطعا نباید دارای دوز کمتر از حد و یا تقلبی باشد.همچنان که دانش شما در این زمینه بیشتر میشود و اطمینان حاصل کردید که محصول خریداری شما دارای کیفیت بالا می‌باشد چندین سوال مهم هستند که شما باید آنها را پاسخ دهید :

* آیا شما یک مرد بالغ و سالم هستید؟

* آیا زمانی‌ را برای ساخت یک فونداسیون بدنی مناسب صرف کرده‌اید؟

* آیا مایل به پذیرفتن عواقب مصرف استروئید‌ها در صورت بی‌ مسئولیتی خود هستید؟

اگر پاسخ شما به این سؤالات “ بله “ می‌باشد و اگر در مورد کسب دانش کافی‌ و اطمینان از کیفیت بالای محصول در دسترس اطمینان دارید پس شما آماده شروع هستید. تا جایی که مرتبط به دانش شخصی‌ شما میشود کسی‌ نمی‌تواند بگوید که شما حتما باید یک متخصص استروئید باشید، بلکه تنها اگر یک احاطه کامل در مورد کاری که دارید انجام می‌دهید داشته باشید کافی‌ می‌باشد. استروئید‌های آنابولیک هورمون‌های بسیار قدرتمندی هستند و باید به آنها احترام گذاشت. البته دانستن در مورد آنها آنقدری پیچیده نیست که بسیاری از افراد تمایل دارند آن را نشان دهند اما این موضوع چیزی از ارزش‌های آنها کم نمیکند.

دوره مصرف استروئید‌های آنابولیک به منظور افزایش عملکرد میتواند احتمالا یکی‌ از ساده‌ترین دوره‌ها باشد. اگرچه این دوره ساده می‌باشد اما به هیچ وجه به معنی‌ ضعیف بودن آن نیست. در حقیقت برای بسیاری از افرادی که به دنبال بهبود عملکرد خود هستند چنین دوره ای تنها چیزی است که آنها نیاز دارند.

در این دوره که ذکر خواهد شد تنها ۳ آیتم وجود دارد، ۲ استروئید آنابولیک و ۱ تعدیل کننده انتخابی گیرنده استروژن (SERM). از بین این ۳ آیتم ۲ تای آنها ضروری می‌باشد یعنی‌ یکی‌ از استروئید‌های آنابولیک و آن یک (SERM) در حالی‌ که مصرف دومین استروئید آنابولیک اختیاری می‌باشد. استروئید اختیاری از نوع استروئید خوراکی خواهد بود که در دوره گنجانده شده است. این برنامه به مدت ۱۲ هفته به همراه ۳ هفته دوره ریکاوری بعد از آن می‌باشد که در مجموع شما ۱۷ هفته را در دوره خواهید بود که این دوره به قرار زیر است :

 

هفته ۱ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۲ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۳ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۴ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۵ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۶ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

دیانابول : ۲۵ میلی‌گرم روزانه

هفته ۷ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۸ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۹ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۱۰ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۱۱ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۱۲ :

تستوسترون اتانتات : ۵۰۰ میلی‌گرم

هفته ۱۳ :

—————-

هفته ۱۴ :

—————-

هفته ۱۵ :

نولوادکس : ۴۰ میلی‌گرم روزانه

هفته ۱۶ :

نولوادکس : ۴۰ میلی‌گرم روزانه

هفته ۱۷ :

نولوادکس : ۴۰ میلی‌گرم روزانه

 

اولین چیزی که شاید در برنامه بالا توجه شما را جلب کرده باشد این است که چرا هفته ۱۳ و ۱۴ خالی‌ هستند.انجام این کار با هدف می‌باشد. دوره ذکر شده در بالا بر پایه تستوسترون اتانتات طراحی شده است. در چنین برنامه ای شما نیازمند ۲ هفته استراحت هستید که اجازه دهید این هورمون از سیستم بدنی شما قبل از مصرف نولوادکس پاکسازی شود. شما حتی میتوانید در مجموع ۳ هفته را نیز صبر کنید تا به این نقطه برسید اما شروع مصرف نولوادکس شما نباید بیشتر از ۳ هفته فاصله با آخرین تزریق تستوسترون اتانتات داشته باشد.

در طول این دوره شما متوجه خواهید شد که رشد شما به سرعت آغاز میشود که این امر عمدتا به دلیل مصرف دیانابول می‌باشد و همچنان که دوره را ادامه می‌دهید سرعت آن کمتر خواهد شد مخصوصا در چند هفته پایانی. این موضوع به این معنی‌ نیست که ما باید در همان اوایل دوره را متوقف کنیم بلکه باید به ترتیب ذکر شده دوره را ادامه دهیم تا بدن خود را با رشدی را کرده است تطبیق دهد، اگر می‌خواهید پس از اتمام دوره خود همچنان مصرف هر کدام از آنها را ادامه دهید پس بیایید در مورد هر کدام از آنها توضیحاتی مختصر را ارائه دهیم :

* تستوسترون اتانتات : اگر تستوسترون اتانتات در اختیار شما نمی‌باشد میتوانید آن را با تستوسترون سیپیونات تعویض کنید. برای این دوره شما میتوانید این هورمون را به دو شکل تزریق کنید. روش اول تزریق ۵۰۰ میلی‌گرم یک بار در هفته و روش دوم تزریق ۲۵۰ میلی‌گرم دو بار در هفته می‌باشد برای مثال شنبه و یکشنبه‌. در هر دو صورت نتیجه یکسان خواهد بود اما با روش دوم تنها در میزان اندکی‌ ممکن است نتایج بهتری دریافت کنید. انجام این کار پایه دوره شما می‌باشد و میتوانید بیشترین مزیت‌ها را برای شما به ارمغان آورد.

* دیانابول : از آنجایی که شما دیانابول را هر روزه در شش هفته ابتدایی دوره خود مصرف خواهید کرد میتوانید دوز روزانه خود را به صورت یک جا یا به شکل مطلوب تر آن را به دو دوز تقسیم کنید برای مثال ۱۵ میلی‌گرم در صبح و ۱۰ میلی‌گرم در شب یا برعکس. در طول دوره مصرف دیانابول شما یک افزایش حجم و قدرت سریع خواهید داشت.

* نولوادکس : هنگامی که ما از استروئید‌های آنابولیک استفاده می‌کنیم تولید طبیعی تستوسترون در بدن سرکوب میشود. اگرچه ما از بیرون تستوسترون وارد بدن خود می‌کنیم اما بدن قادر به تولید مقادیر مورد نیاز خود نخواهد بود. هنگامی که دوره به پایان برسد زمان آن می‌باشد که دوباره تولید طبیعی بدن را تحریک کنیم و نولوادکس میتواند این کار را انجام دهد.با تحریک آزادسازی (LH) و (FSH) بیضه‌های ما دوباره میتوانند تولید تستوسترون را شروع کنند. البته باید بدانید که دوره پاکسازی با نولوادکس نمی‌تواند در این مدت کوتاه تولید طبیعی بدن را به حالت نرمال باز گردند، در واقع هیچ دوره پاکسازی قادر به انجام این کار نیست اما این دوره سرعت این فرایند را بسیار بیشتر افزایش میدهد.

همچنین باید ذکر شود که عوارض جانبی احتمالی‌ این دوره بزرگی‌ غیر متعارف سینه در مردان، احتباس آب، افزایش فشار خون و افزایش سطح کلسترول می‌باشد زیرا که هم تستوسترون و هم دیانابول آروماتاز میباشند و باعث افزایش سطح استروژن در بدن میشوند. هنگامی که در دوره هستید اگر نوک سینه‌های شما دچار درد شد میتوانید از ۱۰ میلی‌گرم نولوادکس به شکل روزانه استفاده کنید.اگر این کار تاثیری نداشت شما نیازمند مصرف یک مهار کننده آروماتاز نظیر آریمیدکس یا لتروزول می‌باشید. ۰.۵ میلی‌گرم روز در میا‌‌ن از هر کدام از آنها کفایت می‌کند.

به علاوه اگر شما رژیم غذایی خود را پاک حفظ کنید به شکل قابل توجهی‌ خود را از احتباس آب محافظت خواهید کرد. اگر واقعا قصدتان افزایش حجم باشد کمی‌ احتباس آب را تجربه خواهید کرد پس سعی‌ کنید از مصرف کالری‌های اضافه خودداری کنید و تنها در حد نیاز خود مصرف کنید و در مصرف کربوهیدرات‌ها نیز زیاد روی نکنید. همچنین پاک نگه داشتن رژیم غذایی برای فشار خون و سطح کلسترول نیز خوب می‌باشد .به علاوه مصرف مقادیر زیادی از اسید‌های چرب امگا ۳ میتواند در این زمینه شما را بسیار کمک کند.

منبع:

https://www.steroid.com/Novice-Steroid-Cycles-I.php

اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت ادکوان می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .

سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. Mehdi

  سلام
  مرسی از مطلب خوبتون
  انانتات خواص اندروژنیکیه بالایی داره
  ممکنه کسی که ژنتیکی ریزش مو داشته باشه با همین دوره اول خیلی از موهاش رو از دست بده
  بنظرتون به جای انانتات واسه دوره اول بهتر نبود از یه استرویید دیگه استفاده بشه؟

 2. کیوان زمانی

  بسیار بسیار ممنون از اطلاعات و وبسایت خوبتون.امیدوارم مطالب روز وجدید در مورد استروئید ها را به همین وضوح و سادگی در اختیار علاقه مندان قرار دهید و همه عزیزان بتوانند از اطلاعات خوبتون بهره مند شوند.

 3. علي قصابان

  سلام اگر به جای انانتات پروپیونات مصرف کنیم چند هفته بعدش باید پاکسازی رو شروع کنیم؟!
  ممنون میشم جواب بدین،اگر هم ایمیل کنید خیلی بهتره
  متشکر

 4. Porya

  سلام مرسی بابت سایت و کانل خوبتون
  دوز مصرفی اکساندرولون ۲٫۵ برای افزایش قدرت چقدر میباشد

  • رضایی

   سلام بین ۱۵ به ۲۵ MG هر روز
   ولی داروی گران قیمتیه

   • کریمی

    موارد منع مصرف اکساندرولون:
    حساسیت مفرط نسبت به این دارو،سرطان پستان،سرطان پروستات
    هیپرپلازی خوش خیم پروستات،هیپرکلسمی،اختلال شدید عملکرد کبد
    اختلال شدید عملکرد هیپوفیز،حاملگی،دوران شیردهی
    عوارض جانبی اکساندرولون :
    در دستگاه اعصاب مرکزی : سردرد ، بی خوابی ، افسردگی
    در دستگاه تناسلی ادراری : اختلالات قاعدگی ، آتروفی بیضه‌ها، بزرگی پستانها
    در پوست : آکنه ، رشد غیرطبیعی مو
    در دستگاه گوارش : تهوع ، استفراغ ، درد شکم
    در سایر دستگاهها : افزایش آنزیمهای کبدی ، هیپرکلسمی‌، خشونت صدا ، افزایش وزن ، افزایش کلسترول

    صرفا جهت اطلاع

 5. Porya

  سلام
  قیمت اکسی منولون چقدره ؟؟!

 6. محمد

  سلام
  من مستعد ریزش مو هستم ،و میخوام از استرویید استفاده کنم
  لطف میکنید راهنمایی کنید که برای جلوگیری از ریزش بیشتر مؤها در طول دوره مصرف استرویید چیکار باید کرد ؟
  ایا داروی خاصی وجود داره که لازم باشه همراه یا بعد از مصرف استرویید برای ریزش مو مصرف بشه ؟
  اگه جواب رو بهم إیمیل کنید خیلی ممنون میشم

 7. مرتضی نیازی

  سلام من ۲۷ سالمه و تو دوره رژیم برای جربی سوزی هستم و حدود ۲۰ کلو لاغر سدم . پک شکمم در امده . میخواستم راهنمایی کنید که برای دوره حجم خشک بدکن اضافه شدن جربی و اب چی مصرف کنم و طرز مصرفشو بگین . تشکر ا سایت خوبتون

 8. Amir Alinia

  سلام ، من بعد استفاده هورمون تسترون و قطع کردنش دچار ریزش موی شدید شدم یه جوری که قشنگ کف سرم معلوم شده ،بعد ۴۵ روز دوری از دوره تازه شروع به خوردن تاموکسیفن کردم آیا الانم جواب میده؟
  اگه جواب میده روزانه چه مقدار بخوریم و چند هفته ادامه بدم

 9. کوهیار

  سلام خسته نباشید یه سوال از خدمتتون داشتم تو همین دوره بجای اریمیدیکس میشه از پروویرن استفاده کرد؟ ممنون از لطفتون ?

 10. حسن طاری

  ۵۰۰ میلی گرم تستسترون خیلی خیلی زیاده هر میل تستسترون میشه یک ویال چجوری تزریق کنیم؟؟؟؟؟

 11. حسن طاری

  سلام
  منظور از ۵۰۰ میلی گرم تستسترون در هفته دو تا امپول با دوز ۲۵۰ هستتش؟ لطفا جواب بدید

 12. آرمان

  آقا جان مادرتون نزنید ضرر داره به خدا خودکشیه تستسترون۵۰۰ یعنی مرگ خودتون رو بیچاره میکنین به بدن شوک وارد میشه دیگه به روال قبل برنمیگرده به خدا پاکسازی هم که‌میگن اصلا اثر نداره خلاصه از من گفتن بود

 13. محمد

  سلام دیانابول رو نباید شب مصرف کنید بهتر بعد از ساعت ۱۶ مصرف نشه تا هنگام خواب فشار خون زیاد نشه و ترشح هورمون شبانه رو کمتر بهم بزنه

 14. محمد راشدی

  دوره خوبیه ولی تست انانتات ایرانی وافعا ضعیفه وحجم کمی میده.

 15. علی

  من یه ماه این دوره رو رفتم دیدم همه جامو اب گرفت حتی مچ پاهام تابلو بود پف کروه بود ازمایش دادم دیدم تیروئیدمم کم کار شده.یعنی از دوره فوق بوده؟
  البته تمرین و تغذیه ام ضعیف بود مثلا هفته ای ۳ روز تمرین داشتم.لطفا راهنمائیم کنید دوستان محترم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره