تحریک هورمون رشد به منظور افزایش توده عضلانی
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » تحریک هورمون رشد به منظور افزایش توده عضلانی

تحریک هورمون رشد

۹ راه برای تحریک هورمون رشد به منظور افزایش توده عضلانی

تلاش روزانه ما جهت کسب و افزایش توده‌ها عضلانی می‌باشد.

اگر شما هم به دنبال چنین چیزی هستید ( تکه های ضخیم گوشت) بایستی پاسخ را با سه هورمون کلیدی شامل تستسترون ، انسولین ، و هورمون رشد (GH) بدهد و آن را تحریک کند ، هر سه مورد مهم بوده اما در این مبحث عمدتاً با هورمون رشد(GH) سرو کار داریم چراکه کسب مزیت های دو جانبه در جهت افزایش بیشتر عضله و تحلیل رفتن چربی ها می شود که این چربی ها تمام آن توده عضلانی را که به سختی به دست آورده ایم را پنهان می کند.

تحریک هورمون رشد

تحریک هورمون رشد

چگونگی عملکرد(GH) نشان می‌دهد که سبب افزایش جذب اسید آمینه توسط بافت عضلانی به منظور رشد و ترمیم آن می شود و نیز سبب می شود که بدن چربی خود را به جای قند بسوزاند که در این صورت به عنوان سوختی برای تمرین ورزشی و فعالیت بدنی محسوب می شود همچنین به عنوان یک مزیت  ، قند باقیمانده که باید دردسترس عضله باشد ذخایرش در بدن افزایش می یابد. نتیجه این است که سطوح گلیکوژن همیشه به صورت بسته بندی شده در حد ماکزیمم قرار می گیرد و این امر ربطی به این مسأله ندارد که آیا شما رژیم غذایی کاهش وزن دارید یا اینکه در جستجوی افزایش توده عضلانی هستید . بدون تأخیر بیشتر آماده شوید تا به نه متد برای افزایش (GH) بپردازیم.

  • تمرینات ورزشی سنگین انجام دهید :ورزش ، یک روش مؤثر و علمی در جهت آزاد کردن هورمون رشد می باشد. اگر می‌خواهید سبب فعال سازی هورمون رشد شوید با وزنه های سنگین و حداکثر شدت در هر ست ورزش کنید.
  • به ورزش های ( حرکتی ) اصلی بپردازید: تمرینات مرکب چند مفصلی مثل اسکوات ها ، پرس ها ( که در آن ها شما می توانید پشت پا ، تمرینات چرخشی و تمرینات پرتابی بهتر می باشند چرا که سبب آزادی (GH) بیشتری می شوند . برای حصول نتایج مطلوب به انجام حرکت های اصلی بپردازید یعنی حرکاتی که اجازه می دهد شما با وزنه های سنگین تری کار کنید
  • به سرعت ورزش کنید: این امر فقط برای فاز تمرکزی حرکت کاربرد دارد. هر چه سرعت در طی انقباض بالا رفته و حرکت شدید تر و خشن تر باشد GH بیشتری آزاد خواهید کرد. اگر تکرارهایتان را به طور شدید و حمله وار افزایش دهید به طوری که حرکت از شکل صحیح آن خارج نشود به شما کمک می کند تا بتوانید فیبر عضلانی نوع H-B را احیاء کرده که به نوبه ی خود سبب افزایش سطوح GH شوید.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

 • استراحت بین حرکت های ورزشی ( ست های تمرینی ) حرکت کردن سریع از یک ست به ست بعدی سبب مهار شدت تمرین می شود اما این بدین معنا نیست که بایستی خیلی طولانی استراحت کنید. ۱تا ۲ دقیقه مدت زمان ایده آل می باشد که سبب افزایش پاسخ های هورمون رشد که در طی مقدار یا دامنه پایانی آن اتفاق می افتد می شود.
 • ست های بیشتری برای افزایش بیشتر GH : اگر تا حد ناتوانی و فقط برای یک ست ورزش کنید اثر چندانی در افزایش GH نخواهد داشت . دوره های متنوعی لازم است . مطمئن شوید که در هر ست وزنه های سنگینی بلند کنید و به سختی کار کنید تا بتوانی بهره وری عضلانی تان را حداکثر برسانید . وقتی که می بینید حرکت را یک تکرار دیگر نمی‌توانید انجام دهید این بدان معناست که وقت آن رسیده تا در برنامه خود به حرکت بعدی بپردازید.
 • تعداد تکرار مؤثر در هر ست : تمرین کردن در دامنه ۱۲-۸ تکرار مؤثرترین روش برای نگهداری GH در سطح بالایی می باشد و سبب احیاء و افزایش فشار در تمامی فیبر های عضلات تحت فشار می شود. تکرار های بالاتر از ۲۰ تکرار و وزنه های خیلی سنگین (۲ تا ۳ تکرار ) سبب افزایش GH به همان اندازه نمی شود.
 • به سوی انفجار گیاهی بشتابید: ترکیبی از ۳۳۴ میلی‌گرم از ماهوآنگ ( Mahuang) یعنی ۲ تا ۴ کپسول و مقدار ۲۰۰ تا ۱۵۰ میلی گرم از کافئین ( ۱ تا ۲ فنجان قهوه ) قبل از ورزش به عنوان محرکی در جهت افزایش قدرت انقباض عضله عمل می کند. در حالی که سبب افزایش سطوح نور اپی نفرین(NE) در مغز می شود. E می تواند به شما کمک کند تا به طور سنگین تر ورزش کنید . همچنین سبب ذخیره گلیکوژن می شود و ممکن است به شما کمک کند تا GH خود را افزایش دهید . تمرین کردن بسیار سنگین سبب افزایش فوق العاده سطوح کورتیزل می شود که باعث سرکوب شدن IGD-I که اثرات GH افزوده شده را محدود می کند.
 • قبل از ورزش از کربوهیدرات کم شیرین استفاده کنید: غذاهایی مثل جوی دو سر ، نمونه انتخابی به‌عنوان کربوهیدرات‌های مصرفی قبل از تمرین هست. چراکه آن‌ها به‌آرامی هضم می شوند و آزادسازی مقادیر کم تا متوسط انسولین را پیشرفت می‌دهند. کربوهیدرات‌های پر شیرین مانند کیک برنج و شکر سبب افزایش ترشح انسولین می شوندکه باعث جلوگیری از آزادسازی هورمون رشد می شود.
 • بعد از ورزش به مقدار مناسب غذا بخوردید : کربوهیدرات هایی سریع عمل می کنند مثل آب میوه ، پوره سیب زمینی و نوشیدنی های کربوهیدارتی بایستی همراه با منابع پروتئین استفاده شوند تا بتوانند ترشح هورمون رشد را در ۲ ساعت اولیه بعد از تمرین شدیداً افزایش دهند.

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. ناهید

  عالی بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره