تاثیر روابط جنسی‌ بر عملکرد ورزشی و عضله‌ سازی
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » تاثیر روابط جنسی‌ بر عملکرد ورزشی و عضله‌ سازی

مدت زمان زیادی است که بسیاری از مردم در این فکر هستند که آیا روابط جنسی‌ بر تمرینات و عضله‌ سازی آنها چه تاثیری میتواند داشته باشد.اکنون دیگر نیاز نیست که بیشتر از این سردرگم بمانید و ما در این مقاله قصد داریم به شما تاثیر روابط جنسی‌ بر ورزش، تاثیر ورزش بر روابط جنسی‌ و تاثیر روابط جنسی‌ بر عضله‌ سازی را برای شما بازگو کنیم.

تاثیر روابط جنسی‌ بر عملکرد ورزشی و عضله‌ سازی

مطمئنا همه ما دوست داریم که بیشترین عضله‌ سازی را انجام دهیم و بدنی فوق‌العاده بسازیم.از طرفی‌ هم برای رسیدن به این هدف برخی‌‌ها می‌پندارند که روابط جنسی‌ باعث محدود شدن رشد عضلات و عملکرد ورزشی میشود.به همین دلیل ممکن است که بسیاری دچار سردرگمی شوند که آیا باید تمرینات بدن سازی را ادامه دهیم یا خیر یا باید برای رشد بیشتر از برقراری رابطه جنسی‌ دوری کنیم.در حقیقت بسیاری از افراد هستند که در این رابطه دچار سردرگمی شدیدی هستند.به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که در رابطه تاثیر روابط جنسی‌ بر عملکرد ورزشی و عضله‌ سازی مقاله ای‌ را برای شما ارائه دهیم.

قوه جنسی‌
قبل از اینکه وارد بحث تاثیرات روابط جنسی‌ بر عملکرد ورزشی شویم بیایید اول در مورد قوه جنسی‌ یا همان شهوت مطالبی را بیان کنیم.همانطور که شاید اکثر شما بدانید دلیل شهوت در انسان‌ها به خاطر وجود تستوسترون می‌باشد.اگر میزان تستوسترون بدن شما افزایش یابد به تبع آن شهوت شما نیز بیشتر میشود و برعکس اگر سطح تستوسترون شما کاهش یابد شهوت نیز کاهش خواهد یافت.
از آنجایی که افزایش سطح تستوسترون باعث افزایش میل جنسی‌ میشود پس بسیار عاقلانه و طبیعی می‌باشد که سطح تستوسترون را افزایش دهیم.به همین خاطر است که بدن سازی ورزشی بسیار عالی‌ می‌باشد زیرا که نه تنها این ورزش باعث عضله‌ سازی میشود بلکه باعث افزایش سطح تستوسترون بدن نیز میشود.با این تفاسیر شما نمیتوانید همینطور وارد باشگاه شده و دیوانه وار شروع به انجام تمرینات کنید.

چه چیز باعث افزایش یا کاهش سطح تستوسترون میشود
همه حرکات بدن سازی به طور یکسان باعث افزایش سطح تستوسترون در بدن نمیشوند.حرکات چند مفصلی هستند که باعث میشوند بیشترین مقدار تستوسترون در بدن ترشح شود زیرا که این حرکات در آن واحد از بیشترین فیبر‌های عضلانی استفاده میکنند و هنگامی که شما از فیبر‌های عضلانی بیشتری استفاده کنید گردش تستوسترون درون بدن نیز افزایش خواهد یافت.برخی‌ از حرکات چند مفصلی که باعث افزایش میل جنسی‌ میشوند عبارتست از لانگز، اسکات، پرس سینه، ددلیفت و پرس سر شانه.
اما همانطور که شما میتوانید از طریق تمرینات میزان تولید تستوسترون را افزایش دهید از یک طریق دیگر هم میتوانید آن را نابود کنید و آن هم تمرین زدگی می‌باشد.هنگامی که شما بیش از حد تمرین کنید میزان ترشح تستوسترون نیز بیش از حد زیاد میشود و باعث اختلال در قوه جنسی‌ میشود.کاری که شما باید انجام دهید این است که حجم تمرینات خود را به آهستگی افزایش دهید تا دچار تمرین زدگی نشوید.

چطور روابط جنسی‌ بر تمرینات تاثیر می‌گذارد
اکنون که در مورد میل جنسی‌ و رابطه آن با تمرینات صحبت کردیم بیایید ببینیم که این دو چطور بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند.به طور کل بعضی‌ از بدن سازان از برقراری رابطه جنسی‌ به دلیل کاهش عملکرد خود می‌ترسند و دلیل آنها این است که در روابط جنسی‌ میزان زیادی از تستوسترون آنها از بین میرود.در حقیقت این موضوع خیلی‌ وقت است که در میان بدن سازان وجود دارد و همیشه این ترس در آنها بوده است.
اما در حقیقت باید بگوییم که رابطه جنسی‌ باعث تولید مقدار بیشتری تستوسترون در بدن میشود.با افزایش مقدار گردش تستوسترون در کل بدن عملکرد ورزشی افزایش می‌یابد و عضله‌ سازی بیشتری صورت می‌گیرد.
اخیرا در یک برنامه تلویزیونی گروهی از دانشمندان بر روی تاثیر رابطه جنسی‌ بر عملکرد ورزشی تست‌هایی انجام دادند.در این برنامه قهرمان بوکس سنگین وزن کریس بیرد قبل از آزمایشات به مدت یک هفته از برقراری رابطه جنسی‌ منع شد تا بتوانند عملکرد او را بعد از یک هفته بدون برقراری رابطه جنسی‌ مورد بررسی قرار دهند.
بعد از انجام این آزمایشات بیرد دوباره به روند زنگی‌ عادی خود بازگشت که شامل برقراری روابط جنسی‌ نیز میشد.این بار دانشمندان می‌خواستند که تاثیر روابط جنسی‌ را بر عملکرد او مورد ارزیابی قرار دهند.نتایج حاصل شده بعد از این دوره همه شک و گمان‌ها را در مورد تخریب عملکرد ورزشی توسط روابط جنسی‌ نقض کرد.سایت ادکوان .نتایج آزمایشات نشان میداد که سطح توانایی هوازی کریس بیرد همچنان مانند سابق باقی‌ مانده است در حالی‌ که قدرت پاها و قدرت ضربات مشت او بهبود یافته بود.در این تحقیقات مشخص شد که سطح تستوسترون کریس بیرد بعد از رابطه جنسی‌ ۲۰% افزایش یافته بود!

به طور خلاصه نتیجه میگیریم که داشتن رابطه جنسی‌ نه تنها باعث تخریب پیشرفت ورزشی شما نمی‌شود بلکه باعث بهبود عملکرد ورزشی شما نیز میشود.چیزی که شما باید بیشتر از همه مد نظر قرار دهید زمان برقراری رابطه جنسی‌ می‌باشد.برقراری رابطه جنسی‌ درست قبل از جلسه تمرینی یا یک مسابقه میتواند باعث خستگی‌ عضلات شما شود که در نهایت منجر به عملکرد ضعیف شما میشود.بهتر است که رابطه جنسی‌ خود را بعد از تمرینات یا در روز‌هایی که تمرین ندارید انجام دهید.

تاثیر تمرینات بر رابطه جنسی‌
همانطور که در مورد رابطه جنسی‌ بر تمرینات توضیحاتی دادیم اکنون می‌خواهیم توضیحاتی نیز برای تاثیر تمرینات بر رابطه جنسی‌ ارائه دهیم.همانطور که قبلا هم گفتیم روابط جنسی‌ میتواند با افزایش سطح تستوسترون تاثیر مثبتی بر عضله‌ سازی ما داشته باشد.همین موضوع میتواند در مورد تمرینات ما هم صدق کند به این معنی‌ که تمرینات ما میتواند در زندگی‌ جنسی‌ ما نیز تاثیرات مثبتی بگذارد.به هر حال در اینجا می‌خواهیم چند مطلب را در مورد بدن سازی بیان کنیم که باعث میشود روی زندگی‌ جنسی‌ شما تاثیر گذار ‌باشد.
در ابتدا می‌خواهیم مطلبی را در مورد کسانی‌ که میخواهند به درصد چربی‌ تک رقمی‌ برسند بیان کنیم.این افراد به دلیل اینکه چربی‌ بدن آنها بسیار کم شده است سطح میل جنسی‌ آنها نیز به شدت کاهش می‌یابد.در کنار این مساله ممکن است که این افراد قادر به حفظ انرژی اضافه برای برقراری یک ارتباط جنسی‌ مناسب نباشند.پس قطعاً اگر زندگی‌ جنسی‌ شما دچار اختلال شده است باید توجه ویژه ای‌ به درصد چربی‌ بدن خود داشته باشید.
یکی‌ دیگر از مواردی که باید آن را مد نظر قرار دهید مکمل‌هایی هستند که از آنها استفاده می‌کنید.عدم موفقیت در استفاده از مکمل‌ها میتواند عملکرد جنسی‌ و میل جنسی‌ شما را کاهش دهد.پس در انتخاب نوع مکمل خود بسیار دقت کنید.
در آخر باید بگوییم که جدایی از تمام مسائلی که ذکر کردیم شما میتوانید به طور همزمان هم دارای یک زندگی‌ جنسی‌ فوق‌العاده‌ و مناسب باشید و هم بیشترین نتایج را از تمرینات خود دریافت کنید.مطمئنا باید در مورد زمان انجام رابطه جنسی‌ خود بسیار دقت داشته باشید اما در کل دیگر نیازی نیست که نگران ضعیف شدن پاها و از دست رفتن تستوسترون باشید.

 1. reza

  سلام خسته نباشید.من ۱۸ سالمه و تقریبا ۲ ساله دیگه میرم خدمت اگه تا اون موقع مکمل بخورم.تو سربازی عضله های جایه خودشو به چربی میده و بدنم شل میشه؟

  • حسین مکمل

   نه اگه نشد نشد هفته ای یه بار تمرین کن بعد در حین سربازی پروتعین زیاد با ارژنین مصرف کن مشکلی پیش نمیاد اگه تونستی هفته ای یه بار تمرین کنی همون هفته ای یه بار به کل عضلات بدنت فشار بیار از کراتین به هیچ وجه استفاده نکن

  • اشکان

   اگه تو دوره بدنسازی خود ارضایی کنیم چی میشه

   • حامد ارین

    ارههه

 2. شاهین

  بسیار عالی و مفید

 3. Ali

  با سلام خسته نباشید…مسعله ای پیش اومده اینه ک ب دلیل محدودیت ها ایا ب جای ایجاد روابط جنسی میشه از خوارضایی نیز همین نکات مثبت رو در بدن تجلی ساخت؟؟ینی خودارضایی جزو این موارد میشه؟

  • مهدی

   بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.
   خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

   افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

   با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

   شما باید مکانیسم بدنتان را طوری کانالیزه کنید، که تا آنجا که می‌شود آنابولیک بماند، اما اگر دائم خودارضایی کنید، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

   دانشمندان می‌گویند که تولید اسپرم، یک پدیده‌ی طبیعی است، و گهگاه حتی از طریق ادرارتان نیز دفع خواهد شد. این درست است و ما هم منکرش نیستیم، اما هرچه اسپرم بیشتری از دست بدهید، مواد مغذی بیشتری صرف تولید دوباره‌ی اسپرم و فعالیت‌های کاتابولیک خواهد شد.

   این مواد مغذی، همان‌هایی هستند که برای رشد عضلانی هم به آنها نیاز است، که با خودارضایی، باعث خواهید شد تا رسیدن مواد مغذی به عضلات یا به تاخیر بیفتد یا کلا لغو شود!

   سیکل تولید اسپرم، حدود ۷۰ تا ۸۰ روز زمان نیاز دارد. اسپرم، به معنای واقعی جوهره‌ی بدن شماست! تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که تا آنجا که می‌توانید خودارضایی نکنید. حداقل، کمتر خودارضایی کنید! نتیجه‌اش را خواهید دید.

   • میلاد

    خودارضای هیچ فرقی با رابطه جنسی برای یه بدن ساز نداره دقیقا همون مایه ای ک(منی )به وسیله رابطه جنسی از بدن خارج میشه تو خودرضایی از بدن خارج میشه ..پس همونطور ک شما گفتین بهترین خونمون .ازدست میره در دوصورت ..خودارضای و رابطه جنسی تاثیر مستقیمی روی عضلات نداره ولی روی تمرین بدن سازی چرا چون انرژی زیادی از دست میدیم (تستوسترون)برای همین توصیه شده ک هر دو عمل در روزای تعطیل ک تمرین نمیکنیم ..باشه ……در اون مورد ک گفته شده ک رابطه جنسی تستوسترون در بدن رو بالا میبره.. بنظر من این فقط یه نظریس ..اروپایاک اصل خودرضایی یه چیزی منفی برای بدن نمیبینن .وما حرفشونو باور نداریم پس تو این موردم نمیشه باورشون کرد ……………درکل خودرضایی و رابطه جنسی در طول زمان میتونن تاثیر منفی روی عضلات بزارن………..هرچی کم تر بهترررر

    • بی نام

     دوست عزیز این نظرات امکان داره روش زندگی یک نفر رو عوض کنه بهتره انقدر خود رای و من درآوردی نظر ندیم . اصلا واجب نیست که همه جا بخوایم خودمونو مطرح کنیم و بگیم ما هم اطلاعاتی داریما

     • محمد

      سلام…حرفی رو که میخوام بهتون بگم از روی تجربه هست نه اینکه شنیده باشم خود ارضایی چیز خوبی نیست چون خودم بهش زیاد اعتیاد داشتم و خوشبختانه تونستم پس از مدت زمان طولانی اینکار رو کنار بذارم ۸ساله که پرورش اندام کار میکنم چه سکس داشته باشین و چه خود ارضایی به علت خروج تستسترون بدن سست میشه البته بعد از دو سه روز بدن ریکاوری میشه بسته به مواد غذایی که مصرف میشه و اینو بدونین که خود ارضایی بسته به مکانیزم بدن به مرور باعث انزال زود رس در زندگی زناشویی میشه و نارضایتی خود و همسرتون رو درپی داره و درمانش هم بسیار طولانی مدت و مشکله قطع به یقین این مشکل رو پیدا میکنین اگه شده با کسی سکس کنین گناهش بگردن خودتون ولی خود ارضایی نکنین…ممنون از نظرات دوستان.

     • mohamadreza

      اقای عزیز می بینی ک اطلاعات و تجربه ای که کسب کرده توضیح میده اگه کسی قراره رو زندگیش تعثیر بزاره بیشتر میره دنبالش(تحقیقات بیشتر) وشما از کجا میدونی این اقا خود دراوردی میگه؟!!

    • دکتر رضا

     سلام دوست من …لازمه بدونی که رابطه جنسی برای افراد متاهل بسیار حیاتی و برای ورزشکاران متاهل حیاتی تره … با نکاتی که در بالا ذکر شد باید این و بدونید که خود ارضایی با رابطه جنسی فرق میکنه … شما در رابطه جنسی تصور نمیکنید بلکه وارد عمل شده اید.اما در خود ارضایی بشدت مغز تحت اسیب و فشاره و مدام صحنه سازی میکنه و تصورات میسازه این سوای انرژی گیری مضاعف از فرد باعث میشه یکسری واکنشهای منفی در خون رخ بده و از طرفی انزال به نحو مفید و صحیح از مجرا خارج نشه … چراکه در رابطه جنسی فعالیت ارضای فرد دست دو طرفه ..جنس خانم کمک میکنه به ارضای خودش و ارضای اقا و بلعکس ..دستگاه تولید مثلی د خانمها جوری طراحی شده که باعث بهتر تحریک شدن و بهتر انزال کردن در فرد میشه… فلذا شما هیچگاه این دو رو باهم یکی نبینید…مطلب بعدی اینه که وقتی فرد به مدت یک هفته رابطه جنسی نداشته و به طور مثال شب جمعه کارش رو با همسرش انجام میده و ارضا میشه …تسترون در بدنش یک افتی میکنه …مغز دستور میده اهای بیضه ها شروع کنید به ساخت تسترون … و این ساخت و ساز که شروع شد اصطلاحا بهش میگن سرج هورمونی یعنی افزایش ناگهانی تولید تسترون در بدن … که اصولا چهار ساعت بعد از رابطه رخ میده …از لحاظ روانی و جسمی خودار

 4. hesam

  نه آقا علی‌.بحث خود ارضایی کاملا جداست و شامل این موضوع نمی‌شه.خود ارضایی با داشتن یک رابطه جنسی‌ سالم کاملا فرق داره

  • docotor

   میشه بگید چه جوری فرق می کنه؟ توی منابع علمی اثرات masturbation با sex فرقی نداره…این چیز تو جامعه به صورت افسانه رواج داره

   • طلبه ای از نسل سوم

    سلام دکتر جان
    جنابت از راه درست که با فطرت انسانی سازگار باشد برای سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقی که بین زنا و جماع هست بین استمناء و جماع هم هست. جنابت از بیراهه (خودارضایی یا استمناء، زنا، هم جنس بازی یا لواط) باعث از بین رفتن سلامت روحی و نفسانی و جسمی می شود.
    انزال منی که پس از ازدواج و از طریق ارتباط با همسر صورت می گیرد، دارای تفاوت هایی است که به صورت خلاصه به آن اشاره می شود:
    ۱٫ چون ارضا از طریق طبیعی صورت می گیرد به تدریج و پس از گذشت مدتی از ازدواج فاصله بین دفعات ارتباط بیشتر می شود و حالت حرص و اعتیادی که در استمنا وجود دارد اینجا دیده نمی شود. بنابراین با کاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمی در مقایسه با استمنا بسیار کمتر است.
    ۲٫ در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفی ایجاد می شود (از طریق ملاعبه و …) سیستم اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک به صورت متعادل تحریک گشته و اندام هایی که تحت تاثیر این سیستم ها هستند به صورت طبیعی فعالیتشان افزایش یا کاهش می یابند. (تندی ضربان قلب، تندی تنفس و …) اما در استمنا چون فرد از طریق خیالات و بدون وجود ارتباط عاطفی مستقیم خود را تحریک می کند. تحریک اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمی گیرد. و بنابراین فعالیت اعضای تحت تاثیر این اعصاب به صورت غیرطبیعی کاهش یا افزایش می یابد و خود باعث عوارض جسمی می گردد که فقط در استمنا دیده می شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمرکز حواس، کم شدن قدرت حافظه و …
    ۳٫ در ارتباط طبیعی و به خصوص اگر انزال منی از طریق مقاربت صورت گیرد کیسه های منوی به طور کامل تخلیه شده و ارضاء کامل صورت می گیرد. ولی در استمنا بستگی به شدت خیالات فرد تخلیه کیسه ها متفاوت است و در بعضی مواقع بزرگی بیش از حد پروستات، عدم تخلیه کامل کیسه های منی، سوزش ادرار و … بروز می دهد.
    ۴٫ از نظر روحی روانی نیز حالت احساس گناه، پشیمانی، افسردگی، اضطراب و … که پس از استمنا برای فرد رخ می دهد پس از مقاربت طبیعی برای فرد وجود ندارد بلکه بر خلاف آن حالت شادی و آرامش روحی ایجاد می شود.
    ۵٫ از نظر معنوی نیز بحث ارتکاب گناه و دوری از درگاه حضرت حق مطرح است که در استمنا وجود دارد ولی در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهی را انجام داده است و باعث نزدیکی و قرب به درگاه خداست.
    ۶٫ استمنا در واقع آمیزش با خود است لذا تحریک کننده و تحریک پذیر یک نفر است. همینطور ایجاد کننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و…) توسط خود ارضا شونده فراهم می شود. در این جا تمام وجود فرد (در عین وحدت و یکپارچگی) باید دو پاره شود یکی ارضا شونده و دیگری تحریک کننده و ارضا کننده، هم گرم کننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذیر و این دو پاره شدن، بزرگترین آسیب را در سیستم بینایی و ذهنی (عدم تمرکز و…) و درنهایت به بخش روانی شخصیت ایجاد می کند.
    ۷٫ زمانی که بدن خود انسان تامین کننده نیاز جنسی خود قرار می گیرد در این صورت، این بدن همیشه در همراهی با او است. کم کم او را در یک حالت تحریک جنسی دائم قرار می دهد چون خودش از خودش لذت می برد و این نزدیکی فاصله و بدون واسطه وی را به سمت حالت تحریک دایم از خود قرار می دهد و تحریک پذیری سریع زود و دایم جدای از اثرات مخرب اجتماعی و اخلاقی فرد، موجب خرد شدن پیکر آدمی و پیری زودرس و شکستگی چهره می شود.
    ۸٫ در ازدواج چون انسان همیشه همسر خود را در اختیار دارد می تواند نیازهای جنسی خود را به موقع و از طریقی که دستگاه خلقت برایش فراهم کرده است، پاسخ گوید. عمل جنسی که در ازدواج صورت می گیرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادی در کنار همدیگر نیست بلکه این عمل ظاهری؛ محبت به یکدیگر، ایثار و از خودگذشتگی در حق همدیگر و بسیاری از فواید روحی و روانی را در پی دارد که در این مجال طرح آن ممکن نیست ولی خود ارضایی یک انحراف جنسی است که عواقب بسیار وخیمی برای فرد به همراه دارد مانند اعتیاد و احساس گناه و افسردگی پس از هر بار خودارضایی، کاهش اعتماد به نفس، عدم تمرکز حواس، کاهش آستانه تحریک جنسی و زودانزالی و عدم لذت از زندگی زناشویی آینده و…
    چنین عوارضی که به صورت مختصر به آنها اشاره کردیم در هیچ کدام از زن و شوهر که ازدواج کرده اند رخ نمی دهد.
    در زمینه حرمت و گناه خودارضایی گفتنی است، این عمل یکى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى میل جنسى است که نسل جوان را در معرض آسیب‏هاى جدى قرار مى‏دهد. این کار عادت بسیار زشت و زیان آوری است که می تواند استعداد و توانایی های فراوان یک جوان را به نابودی بکشاند و حال و آینده او را تباه کند.
    استمنا و یا به عبارتی خود ارضایی، از نظر شرعی واخلاقی، حرام و گناه محسوب می شود. این عادت ناپسند به لحاظ اخلاقی، بعد معنوی انسان را به سختی می آزارد، روح او را تاریک می نماید، آزادی معنوی انسان را سلب می کند و در مسیر خود سازی و کمال، آدمی را با چالش جدی مواجه می کند. مطابق تحقیقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضایی نوعی اعتیاد و بیماری زشتی است که آثار و ضررهای فراوانی بر جسم و روان آدمی باقی می گذارد.
    کسانی که گرفتار این عمل شنیع شده اند، آن را گریزگاهی فرعی و عاجل برای خارج شدن از فشار جنسی و پاسخی برای لذت طلبی خود تصور می کنند، در صورتی که اگرتوجه نمایند، بدین وسیله گرفتار آثار و تبعات زیان آوری می شوند که گاها قابل جبران نیست.
    شهوت یکی از اموری است که با طبیعت انسان در آمیخته و در جای خود از نعمت های خداوند است، ولی اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممکن است سرمایه های عظیم انسانی را به خاکستر تبدیل کند. این نیرو به طور قطع نیاز به ارضاء دارد، ولی با روشی که با نظام طبیعت و شریعت سازگار باشد.
    خدای متعال که به حکمت بالغه اش این غریزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقی بماند، از روی رحمت و هدایت خود راه های آسان و معقول کنترل و ارضاء آن را پیش پای او قرار داده است و نسبت به بیراهه ها و انحراف از مسیر درست نیز، هشدارهای لازم را به انسان داده است ،راههایی که باید با شناخت و عمل به آنها، سلامت جسم و جان خویش را پاس بداریم و از خطر و پی آمد کارهایی همچون خود ارضایی و مانند آن برهانیم.
    حرمت خودارضایی در آیات و روایات:
    خداوند در سوره مؤمنون می فرماید یکی از ویژگی های انسان های مؤمن این است که در مسائل جنسی خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ می کنند و صرفا از طریق ازدواج غریزه جنسی خود را ارضا می کند سپس می فرماید هر کس از غیر مسیر ازدواج غریزه جنسی خودش را ارضا کند از تجاوز کاران است «الذین هم لفروجهم حافظون . الا علی ازواجهم او ما ملکت ایمانهم فانهم غیر ملومین . فمن ابتغاء وراء ذلک فاولئک هم العادون » و عمل استمنا مشمول آیه ۷ سوره مؤمنون می شود که می فرماید هر کسی غیر از این طریق را (جهت بهره گیری جنسی) طلب کند تجاوزگر است».
    علاوه بر این در سخنان گهربار معصومین(ع) نیز از عمل استمنا به زشتی یاد شده و مورد نهی قرار گرفته است که در اینجا به احادیثی از پیامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره می کنیم:
    ۱٫ امام صادق(ع): روز قیامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏کند و از چشم خدا مى‏افتد. (میزان الحکمه، ح ۱۸۷۴۹)
    ۲٫ رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائکه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح ۱۸۷۴۸)
    ۳٫ رسول خدا(ص): کسى که خودارضایى مى‏کند، ملعون است. (همان، ح ۱۸۷۵۱)
    ۴٫ امام صادق(ع): خودارضایى گناه بزرگى است که خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح ۱۸۷۵۰)
    ۵٫ امام صادق(ع): براى کسى که خودارضایى کند در قیامت عذاب دردناکى در نظر گرفته شده است. (همان، ح ۱۸۷۴۹)
    گفتنى است؛ که حرمت استمنا تنها به خاطر آثار و زیان جسمانى آن نیست، بلکه حکمت‏هاى دیگرى نیز دارد که بر ما مخفى است. پاره‏اى از زیان‏هاى جسمانى، روانى و اجتماعى استمنا عبارتند از: ۱٫ خستگى و کوفتگى، ۲٫ عدم تمرکز حواس، ۳٫ ضعف حافظه، ۴٫ استرس و اضطراب. ۵٫ حساسیت بیش از حد و زودرنجى، ۶٫ کمردرد، ۷٫ ریزش موها، ۸٫ ناتوانى جنسى زودرس در جوانى، ۹٫ بى‏خوابى یا بدخوابى و مشکلات مشابه. ۱۰٫ انزال زودرس و غیرارادى یا خروج منى به صورت قطره قطره، ۱۱٫ بى‏میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگى مشترک. ر.ک: پرسش‏ها و پاسخ‏ها، شماره ۷، ص ۲۸۵٫

    • جناحی

     درود برچنین عالمی احسنت الله علیک

    • لولو

     خارجیا اکثرا بدنشون خوبه و مدام رابطه جنسی یا چیزی شبیهش دارن. خخخخ حالا اخوندایی ما تاحالا اخوند ندیدم بدنش خوب باشه خخخخخ

    • احسان

     سلام مطلب عالی بود اگه لطف کنین شماره یا ایدی تلگرام بدین در ارتباط باشیم

    • اسمیت

     طلبه جان من هم اگه پول مفت میگرفت و هیچ دغدغه ای در زندگی نداشتم الان ازدواج کرده بودم

    • امین

     خدا بگم چیکارتون کنه که انقدر به مردم دروغ میگید من به عنوان پزشک این نکته رو میگم که خودارضایی هیچگونه مشگلی نداره اگر میبینید که بعد از انزال دچار مشگل میشید اون وجدان شماست که اذیتتون میکنه نه خود ارضایی؛بهترین راه حل در این وضعیت خراب اقتصادی و پر رو شدن خانم ها خود ارضایه مفت و مجانی به ارگاسم کامل میرسید به حرفه این شیخ هم گوش ندید اونا این مسائل رو میگن که طرف رو زیر هزار سکه ببرن ومردم رو مشغول یک زندگی اجباری میکنن و کار میکنن که دیگه صدای مردم در نیاد و انقلاب نکنن موفق باشید.

     • دکتر رضا

      دوست عزیز چرا جامعه پزشکی رو با علمی که ندارید و نخوندید …زیر سوال میبرید… در دنیا مضرات خودارضایی به اثبات رسیده… یکی از اونها از بین رفتن قوه ی جنسی فرده به خاطر دسترسی زود به زود به این عمل ..میزان اسپرمهای بالغ کم میشه و ناباروری رخ میده …اما هروقت کسی بخواد این عمل رو ترک کنه ناامید نباشه …بهتره هرچه سریعتر شماهم دست از این عمل برداری و خودت رو از این عمل دگر کنی و بری به سمت ازدواج پاک و رابطه عاشقانه صحیح

     • میلاد

      اتفاقن شما داری دوروغ میگی بنده۵ساله دارم خودارضایی میکنم وکلی هم عوارض داره ضعف بدن تاری دید. گیجی.حواس پرتی .عدم تمرکز .کاهش قدرت یدن لاغری کل اندام.زشت شدن هیکل .گودی کمر. وغیره

    • نسل سوخته

     خیلی خیلی کامل وعالی بودش حال کردیم وکاملاروشن شدیم .حالاشماکه زحمت کشیدی همه ایناراگفتیدلطفابفرماییدیک جوانی که فوق لیسانس گرفته والان سال چهارم کارپیدانکرده وهنوزمجرده و۳۲سالشه چطوری خودش راخالی کنه بره صیغه کنه ابروشادوست داره بره خرابی بازم ابروش میره ودراخرمثل من فکرخودکشی باشه بهترنیست به نظرشما!!!!!!حدیث وروایت نداری الان ها!!!!حاجی

    • علی

     این مطالب واقعیت دارد و کسانی که به خود نارضایی اعتیاد داشته اند و ترک کردند این رو به خوبی می داند که خود نارضایی ریشه شخص رو خشک و نابود میکند و کسانی که این مطلب را قبول ندارند کسانی هستند که هنوز به خود نارضایی وابسته هستند و به نوعی اشتباه فکر میکنند که دارند لذت میبرند در صورتی که حافظه و اعتماد بنفس و روح و جسم خودشون رو نابود میکنند و چیز که بدون اینکه بفهمند دارن از دست میدند جوانی و استعداد هاشونه بچه به اسلام کاری ندارم این واقعیت خودارضایی بدترین نوع اعتیاد فقط کافی سه هفته این عمل رو انجام ندید اون وقت تاثیر رو می فهمید و از خواب بیدار میشد. حافظه و تمرکز و جسمتون کامل تغییر میکنه به امید اینکه بیشترین لذت و استفاده رو از جوانی ببرید.

 5. amir

  سلام واقعا از سایت خوبتون و مقاله بسیار جالبتون تشکر کنم سوای داشتم که خواهش میکنم راهنماییم کنید
  حدود دوسال که تمرین میکنم ولی از هیچ دارویی استفاده نکردم فقط مکمل های مجاز به تازگی احساس خستگی و ریکاوری نشدن بعد از تمرین شدم بعد از انجام ازمایشات متوجه شدم که سطح تستسترون پایین اومده وتیروییدم هم کم کار شده بنظرتون چیکار باید بکنم

  • حسین مکمل

   خوب هرکی که این مشلو داره میتونه از انتی استروژن ها و پارا هورمون ها استفاده کن به مدته طولانی نخواستیم خو ورزش بدنسازی نکنید چیزی کم نمیشه که همین معمولی ورزش کن کالری بسوزون تنت سالم نه به کبد نه مغرزت نه جای دیگت فشار بیار همه مکمل تمام بی فایده و زربه بهت میزنن از ارژنین ساده بگیر تا پنپ های خون تک تک مکملار تو همین نت ضرر هاشو سرچ کنی برات دونه دونه میاره

 6. حمید رضا

  مطلب جالبی بود – ولی روابط جنسی واقعاً تاثیر داره و آدمو لاغر می کنه . خیلی تاثیر داره . بخاطر همین خیلی از ورزش کارها قبل از مسابقات رعایت می کنن و تا چند وقت رابطه ندارن .

 7. hosein

  سلام.سطح چربی وقتی کم شود هورمون استروژن کم تر، ترشح میشود و کمک ب ساختن هورمون تسترون میکند ولی شما میگید این طور نیست

 8. علی

  سلام
  یه سوال خیلی مهم دارم خواهشا اگه میشه جواب بدین
  من ۲۷ سالمه اصلا اهل خود ارضایی نیستم ولی مشکلم اینه که تو خواب جنب میشم تقریبا ۳ الی ۴ روز یه بار حتی زیاد بفکر مسائل جنسی نیستم اهل فیلم و عکس نگاه کردنم نیست ولی تو خواب همش میاد
  بدنسازیم کار میکنم ۲ ساله نتیجه خوبی نگرفتم واقعا میتونه دلیلش این باشه اگه هست چکار کنم؟
  تو رو خدا هرکی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم

  • رضا

   حالا شاید ورزش تاثیر داشته باشه دیگه نه انقد من خودم ورزش سنگین میکنم احتمالش هست
   خوب میتونی به متخصص مراجعه کنی بهش بگو داشتان چیه ببین اون نظرش چیه

   • بهزاد

    برای کاهش احتلام یازده پیشنهاد خدمت نوجوون ها ارائه بدم:

    اول: سعى کند شام را اول شب بخورد و با شکم خالى و سبک بخوابد.

    دوم: در شب و هنگام خواب از خوردن مایعات و غذاهاى سرد پرهیز نماید.

    سوم: با آب سرد خود را بشوید. در صورتى که براى سلامتى تان ضرر نداشته باشد و موجب سرماخوردگى نشود.

    چهارم: از خوابیدن بر روى شکم پرهیز کند.

    پنجم: از رفتن به محل‏هایى که موجب تحریک شهوت مى‏گردد خوددارى نماید.

    ششم: با ورزش سعى کنید اعصاب و اراده خود را تقویت کند.

    هفتم: با توجه به خدا، نماز خصوصاً نماز شب، دعا و تلاوت قرآن، دل و افکار خود را از وسوسه‏هاى شیطان پاک کند.

    هشتم: غذاهاى تحریک کننده (مانند شیرینى‏جات، پیاز و) کمتر مصرف کنید.

    نهم: برای جلوگیری از احتلام دعایی که در مفاتیح الجنان آمده رو قبل از خواب بخون
    اللَّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنَ الِاحْتِلَامِ وَ مِنْ سُوءِ الْأَحْلَامِ وَ أَنْ یَلْعَبَ بِیَ الشَّیْطَانُ فِی الْیَقَظَهِ وَ الْمَنَامِ.(الکافی (ط – الإسلامیه)، ج‏۲، ص: ۵۳۶)

    دهم: بعضی ها فکر می کنن چون دیدن زن های لختی و یا حتی بعضی از صحنه های س ک س ی تو فیلم های ماهواره ای و غیر ماهواره ای براشون عادی شده دیگه براشون مشکلی به وجود نمی یاد و حال اونکه این صحنه ها در ضمیر ناخودآگاه انسان تاثیر خودش رو می ذاره و حداقلش اینه که تو خواب باعث تحریک می شه لذا از دیدن فیلم‏ها و تصاویر محرک به خصوص درشب خودداری کنید.

    یازدهم: در خصوص خجالت از غسل هم پیشنهاد می کنم که از همین نوجونی یاد بگیرید در مسائل دینی تون رودرباسی نکنید و خجالت رو کنار بذارید و این خودش تمرینی می شه برای بعد ها مثلا اگه رفتید جایی که بی نماز بودن دیگه به خاطر خجالت این واجب الهی رو کنار نمی ذارید گذشته از اینکه اگر به میهمانى یا اردو رفتید مى توانید حتى در دستشویى و با آب کم غسل کنید به طورى که بر سر و گردن و طرف راست و چپ بدن آب جارى شود و به همه جاى بدن آب برسید (البته همانطور که چگونگى انجام غسل در رساله هاى علمیه آمده است) علاوه بر اینکه اگر صبر کنید تا وقت تنگ شود و فرصت غسل نباشد مى توانید با گرد و خاک زیر فرش و یا روى سنگ و آجر تیمم کنید و نماز را بخوانید و بعد در طول روز هرگاه فرصت شد غسل را انجام دهید.

    • احمد رضا

     سلام دوست من خروج منی یا انزال حین خواب،طبیعی است و نشانه بیماری نیست به طور طبیعی هر مرد هفته ای یک الی دو بار در صورتی که کاری نکرده باشد در خواب محتلم می شود که نشان دهنده سلامت جسمی اوست ، بدن به طور طبیعی به تولید اسپرم می پردازد و موقعی که از بدن دفع نشود ، خود بدن به طور طبیعی و در خواب دفع می کند مهمترین دلیلی که برای جنب شدن ذکر شده است این است که هنگامی که منی ساخته شده توسط بدن مرد به حد اشباع می رسد بدن خود به خود تشخیص می دهد که مایع باید خارج شود تا منی جدید جایگزین ان گردد. طور خلاصه عرض کنم که علت اصلی احتلام در مردان٬ جمع شدن مایعات ترشحی از پروستات و سیستم سمنی فر است. علت دیگر آن می تواند تحریک قبلی فرد یا هر گونه محرک دیگری باشد.

     • داریوش

      ولش کن مهندس
      با آدمی که میگه برای جلوگیری از تخلیه اتوماتیک سیستم انزال برو مفاتیح مجانین بخون دهن به دهن نشو

 9. علی

  از رضا و احمد رضا خصوصا بهزاد تشکر میکنم بابت جوابتون و دعایی که ذکر کردین خدا خیرتون بده ایشالله بی جواب نمونین تو زندگیتون ممنون از لطفتون

 10. سعید

  تاثیر خودارضایی بر تناسب اندام
  یکی از سوالاتی که عموما پرسیده می‌شود، این است که آیا خودارضایی بر عضله سازی و تناسب اندام تاثیری منفی دارد؟ ما در این رابطه نقطه نظرات متخصصین، مربیان، فیزیولوژیست‌ها و حتی سکسولوژیست‌های متعددی را جویا شدیم.

  با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

  از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید!کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

  افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

  با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

  شما باید مکانیسم بدنتان را طوری کانالیزه کنید، که تا آنجا که می‌شود آنابولیک بماند، اما اگر دائم خودارضایی کنید، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

  دانشمندان می‌گویند که تولید اسپرم، یک پدیده‌ی طبیعی است، و گهگاه حتی از طریق ادرارتان نیز دفع خواهد شد. این درست است و ما هم منکرش نیستیم، اما هرچه اسپرم بیشتری از دست بدهید، مواد مغذی بیشتری صرف تولید دوباره‌ی اسپرم و فعالیت‌های کاتابولیک خواهد شد.

  این مواد مغذی، همان‌هایی هستند که برای رشد عضلانی هم به آنها نیاز است، که با خودارضایی، باعث خواهید شد تا رسیدن مواد مغذی به عضلات یا به تاخیر بیفتد یا کلا لغو شود!

  سیکل تولید اسپرم، حدود ۷۰ تا ۸۰ روز زمان نیاز دارد. اسپرم، به معنای واقعی جوهره‌ی بدن شماست

 11. سامان

  تا چند روز بعد از خود ارضایی میتوان ورزش پر فشار کرد؟

  • حسین مکمل

   حالا خود ارضایی چه رابطه جنسی سالم.۳٫ خو اگه با تغضیه ای که من میگم ۴ ساعت ۲۰ میلی گرم زینک یا قرصش یا ۱ کیلو مرغ خو هرکی یک کیلو رون مرغ رو نمیتونه بخوره مرغ نبود سه پیمانه پروتعین ۲۲ گرمی به ۲۰۰ گرم کربو هیدرات مقدار اب مصرفیتونم کم باشه همراهشم ویتامین ث ا ب۱٫٫ب۲٫٫ب۶ و یک ساعت خواب درازکش که صد درصد خوابتان خواهد برد بعد از رابطه حالا بیدار شدی بسم خدا ساکو ور دار برو باشگاه برای تمرین اگه هم اینارو نداشتی یک روز کامل صبر کن فردا به باشگاه برو

 12. سعید

  دیگه وقتی یک طلبه جوابگوی سوالات ورزشی باشه معلومه که چی میشه از نوع جواب دادن ها هم میشه فهمید بازم اقایون عزیز خود رو میزنند به متوجه نشدن وشرعیش جواب میدند همان فرقی که بین زنا وجماع هست بین خود ارضایی وجماع نیز هست حالا باز تو خود ارضایی یک فرقایی هست ولی تو زنا که دقیقا همون عملی که تو رابطه جنسی سالم اتفاق میوفته اتفاق میوفته مگر اینکه حالت افراط به خودش بگیره یا رابطه جنسی که با فطرت انسانی سازگار است هم جسما هم روحا برا سلامت مفید هست ولی غیر اون مضر این یک تعثب مذهبیست مدرک کو ودیگه همه جا نباید طلبه ها بیاند وراست ودروغ قاطی کنند وبه هم ببافند البته تو مورد اینکه خود ارضایی باعث تحلیل نیرو میشه با شما موافقم چون ازهرپزشکی حتی پزشکی که مذهبی نیست بپرسی هم قبول داره ولی مابقی چیز ها رو حتی ازپزشکی که مذهبی هست هم بپرسی مطمئنا به شما خواهد گفت تاحالا ضرر ثابت شده ای بین خود ارضایی وبعضی عوارض پیدا نشده چون تاحالا هیچ تحقیق علمی وعملی انجام نشده رو این موضوع وعوارض رو نه میشه قبول کرد نه میشه رد ولی درمورد تحلیل نیرو بله حق با شماست اما درمورد اینکه میگید تجربه کنیم خب ما اومدیم ۲ ۳ هفته هم گذاشتیم کنار وورزش شروع کردیم وخب پیشرفت هم دیدیم ازکجا میشه فهمید وثابت کرد که این پیشرفت به خاطر ترک خود ارضایی بوده به نظر من که نمیشه ثابت کرد مگه اینکه دیگه خیلی چشمگیر باشه مثلا اگه کسی توانش ۲ ساعت تمرین بوده بد ۳ هفته توان ۶ ساعت تمرین پیدا کنه

  • وحید

   بین خود ارضایی و روابط جنسی با جنس مذکر و مونث هیچ فرقی از لحاظ تاثیر مثبت یا منفی نیست چون در تمامی موارد منجر به انزتل میشود و قطعا انزال منی تاثیر چندانی بر روی قوای جسمی نداشته چون بلافاصله طی چندین روز مایه منی جایگزین میشود
   اما باید در نظر داشت انزال منی با وجود اینکه قدرت جسمی را موقتا محدود میکند اما از نظر روحی فردی را سبک و افکارش را ازاد و شاد مکند
   در رابطه با این موضوعات یک طلبه با اهل دین شایسته نظر دهی نیستند.
   لطفل جمله اخر بنده را حمل بر بی ادبی من نکنید

 13. وحید

  سلام
  من ۱۶ ماه میشه دارم تمرین میکنم ولی الآن بعداز عید که دوباره استارت زدم بدنم به شدت خالی کرده جوری که قدرتم تو زدن وزنه ها شده ۱/۳ تا حالا هیچوقت اینجور نبودم
  در ضمن از مکمل وی امینو و بی سی آی ای هم استفاده میکنم ممنون میشم کمکم کنید تا برگردم به آون حالت اولیه

 14. غلام

  اقا تو دوره تست جق بزنی چی میشه
  من زدم بدبخت شدم یعنی ؟

  • علیرضا

   باید دوره تو از اول شروع کنی
   حتما برو پیش مربیت بهش بگو تا ی فکر اساسی برات بکنه

 15. smart

  سلام داداشهای گلم
  دوست طلبه ما حرفاشون درسته
  من با تحقیق به این حرفاشون رسیدم
  بدون تحقیق و سواد حرف زدن و مذهب اسلام رو زیر سوال بردن جایز نیست

  لطفا بیشتر تحقیق نمایید و کمتر نظر دهید

  موفق باشید

  SMART

 16. smart

  داداشهای گلم تعصبی فکر نکنید و از اونایی نباشید که تو جهل گرفتارید

  حرف حقو از بچه هم قبول کنید

  مطمان باشید ضرر نمیکنید

  موفق باشید

  SMART

 17. یونس

  سلام
  نمیدونم چطور وقتی تو یه رابطه شرعی،زنا،لواط،خودارضایی و هر رابطه و حرکتی که باعث تخلیه منی و اسپرم بشه تفاوت قائل میشین؟
  اخر همش شما بیحال میشی
  اخرش شما مایع منی و اسپرم تو هر حالتیش از دست میدی
  حالا خدا بیشتر میدونه که شما میگید فرق داره
  اره از نظر روحی فرق داره ولی جسمی هم مثل همون رابطه منی از دست میدی…..
  خودارضایی کار درستی نیست
  ولی مثل همون رابطه جنسی مایع منی از دست میدی
  دکترا هم بیخیال شین
  خودتون پی جواب سوالتون بگردین و تحقیق کنید…

 18. Saeed

  سلام.اگ شب قبل از مسابقه جنب بشی چی میشه.روی بازدهی تاثیر داره؟چیکار باید کرد؟

  • ماهان

   تاثیر که داره مخصوصوا اگه پاور باشه
   مسابقات چی داری حالا
   ولی بعدش باید خوب خودت تقویت کنی تا کم نیاری و انرژی از دست رفته دوباره بدست بایری

 19. هومان

  من خودم مدتی دمبل میزدم و باشگاه می رفتم تا این که به عمل شوم خودارضایی دچار شدم. واقعا پشیمونم و از خدا می خوام کمکم کنه. حتما حتما در طول دوران بدنسازی جلق را کنار بزارید و سعی کنید. من که تجربه دارم.

 20. محمد

  سلام سکس کردن باواژن مصنوعی هم خودارضایی حساب می شه

 21. امیرسام

  تخلیه جنسی برخلاف مقاله گفته شده دربالاموجب ضعف عمومی دربدن وضعف وخستگی زودهنگام درتمرینات بدنسازی شده وبدن تحلیل رفته ودرحالت کاتابولیک قرارمیگیرداین یک واقعیت تجربه شده واثبات شده است.لطفابامطالب خلاف واقع اذهان ورزشکاران رامنحرف نکنید.من تجربه خودم رودراین موردبه عینه دیدم وحس کردم .منظورم زیاده روی درروابط جنسی نیست بلکه همین مقدارمعمول هم موجب افت شدیددرتمرینات میشود

 22. محمد رضا

  با سلام خدمت شما دوست عزیز سوالی داشتم در این باره من وقتی با همسرم رابطه برقرار میکنم احساس میکنم حجم بدنم کوچکتر شده ولی تا قبل از رابطه به صورت حجیم و عالیه علتش چیه

  • ماهان

   سعی کن قبل رابطه تغذیه خوبی داشته باشی و همچنین بعد رابطه
   انقد هم حساس نباش دوست عزیز به زندگیت برس ورزشم کنارش داشته باش

 23. Amir

  ناموسا چقدر دکتر زیاده :)))))) فرق رابطه جنسی سالم و زنا یه صیلغه نامس با این حال چطوری میشه گفت که این دوتا باهم فرق دارن من مقاله های علمی دکترای خارجی و ایرانی زیادی خوندم که نوشته بود خود ارضایی به بدن اسیبی نمیرسونه در صورتی که کنترل شده باشه (من چیزایی که خوندمو میگم ) ولی در مورد افزایش یا کاهش سطح تسسترون اطلاعی ندارم لطفا اگه کسی واقعا کارش اینه نظر بده نه یک طلبه که کارش چیزه دیگس . من خودم هفته ای سه چهار بار خود ارضایی میکنم در ورزش رزمی مقام کشوری هم اووردم اگه اینطوری که دوستان میگن بود اگه خود ارضایی نمیکردم قهرمان دنیا میشدم خیلی ممنون از نظراتتون .

 24. مهسا

  اه یس اااههههههه. اررههه فشاارر
  اوخ جووون وایییی

 25. دانيال

  Hh

 26. دانيال

  تو دوره میشه س …ک …س داشت ؟٠

 27. saeed

  با عرض سلام و خسته نباشید.از مطالب مفیدتون سپاسگذارم.بنده ۲۱ سالمه و قدم ۱۷۳وزنمم ۶۶ هست و یک ماهه ب طور مداوم و هرروز با برنامه تمرین میکنم.میخوام ادامه بدم.آیا الان زمان مناسبیست برای دوره ؟؟؟اگه بله ،چه دوره ای و اگه خیر ،لطفا بگین چزمانی برای دوره بهتر هست.ممنون❤❤❤❤❤

 28. ح

  سلام در مورد یکی از دوستان گفته بود که زیاد در خواب محتلم میشه …تجربه من نشون میده موقع خواب اولا به پهلو بخواب نه به پشت یا به شکم …….دوم اینکه موقع خواب لباس گشاد بپوش مخصوصا شورت و شلوار گشاد …اگرهم بدون لباس بخوابی بهتره…..البته باید تو خواب بدنت رو گرم نگه داری چون تو خواب اگه سرد بشه بدنت احتمال انزال زیاده ……………

 29. سامان آریا

  با عرص سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیر.مطالبی که در بالا خوندم خیلی کمک کرد بهم ولی یه سوال دارم،من الان توی دوره تقریبا حرفه ای بدنسازی هستم که شامل آمینو و کربوپروتئین و دیانابول و گلوتامین و دو هفته هم هست دارم تستسترون پروپیونات ۱۰۰ تزریق میکنم تا الانم خداروشکر جواب گرفتم فقط یه مسئله ای پیش اومد که بایکم تحریک و بصورت ناخواسته ارضا شدم میخواستم بدونم این در روند مثبت دوره ای که مصرف میکنم اختلال ایجاد میکنه یا نه؟ممنون میشم اگه جوابم رو از طریق ایمیل باهام درمیون بگذارید.

  • بهزاد

   خوب وقتی تست مصرف میکنی سطع تست بدنت به صورت غیر طبیعیافزایش پیدا میکنه و باعث میشه زودتر تحریک شی سعی کن این کار نکنی چون قوای جسمایت از دست میدی و نمیتونی تمرین خوبی داشته باشی در کل این کار خودارضایی هست و گناه هم داره در کنار ضرر در ورزش

 30. سامان آریا

  این مقاله رو هم بخونید لطفا:

  طبق نظریه روانکاوی شخصیت، نهاد (id) – عنصر اصلی ضمیر ناخودآگاه – نیازهای حیاتی را کنترل و رفتار انسان را در جهت کسب لذت و رفع نیازهای اساسی هدایت می کند. به عبارت دیگر، نهاد، مکانیسمهای حیاتی روان انسان – نیروهای زندگی و مرگ – را کنترل می کند.

  روانشناسی نوین، نظریه روانکاوی را با “هرم نیازها”ی “مازلو” و نظریه تقلیل انگیزه، جایگزین کرده است.

  هرم مازلو – از پایین به بالا:
  نیازهای فیزیولوژیک، امنیت، نیازهای اجتماعی، عزت نفس، خودشکوفایی

  بر طبق نظریه تقلیل انگیزه، انسانها به ارضای نیازهای جسمانی یا فیزیولوژیکی تمایل دارند. “هرم نیازها”، ترتیب تمایل مردم به رفع نیازهایشان را نشان می دهد. این دو نظریه، در کنار هم، به درک علمی رفتار انسان کمک می کنند.

  فروید معتقد بود که “بدن مقهور سرنوشت است” و هدف از زندگی، زیستن، تولید مثل و مرگ است اما روانشناسی نوین، انسانها را متمایل به زندگی لذتبخش می داند و زندگی اقناع کننده را از طریق ابتدا، ارضای نیازهای جسمی و سپس، حرکت بسوی ارضای نیازهای روانشناختی، ممکن می داند. روانشناسی نوین، مدعی آزادی عمل انسانها هم هست.

  با اینحال، آزادی، مستلزم مسئولیت و موجد خطر است – ما آزادی عمل خلاف و پذیرش عواقب آن را هم داریم! راه آزادی، با دست و پنجه نرم کردن با مخاطرات آن پیموده می شود.

  اهمیت آزادی و مخاطرات مربوطه، در موضوعات مربوط به تمایلات جنسی، بیش از هر جای دیگر، آشکار می گردد. در صورت درستی، فعالیت سالم جنسی، می تواند باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی، سلامتی جسمی و روحی و کیفیت زندگی شود، درحالیکه فعالیتهای ناسالم جنسی، یا حتی رفتارهای نادرست در فعالیتهای سالم جنسی، ممکن است ضمن ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن و کاهش مقدار هورمونهای آنابولیک (عضله ساز) و آندروژنیک (تقویت کننده صفات ثانویه جنسی)، پیامدهای بسیاری داشته باشند؛ از آسیب جسمی و روانپریشی گرفته تا ایدز و مرگ!

  آیا فعالیت سالم جنسی می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند؟ آیا فعالیت سالم جنسی می تواند کیفیت زندگی را بهبود دهد؟ آیا فعالیت سالم جنسی می تواند از طریق کمک به عضله سازی، عملکرد بدنی را – شامل عملکرد ورزشی – افزایش دهد؟ پاسخ هر سه پرسش، مثبت است.

  بسیاری از ورزشکاران، علاقمند به دریافت اطلاعاتی درباره رابطه جنسی و چگونگی تاثیر آن بر افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن، تواناییهای جسمانی و کیفیت زندگی هستند. آیا شب پیش از مسابقه باید پرهیز کنند یا خیر؟ آیا مقاربت، میزان تستوسترونشان را افزایش می دهد یا کاهش؟ پاسخهایی کاملا علمی برای این پرسشها وجود دارند.

  در این مقاله، به جدیدترین تحقیقات درباره رابطه جنسی و تاثیرش بر عملکرد ورزشی پرداخته می شود.

  تحقیقات علمی روی فعالیت جنسی

  ارتباط میان فعالیت جنسی و عملکرد غدد درون ریز، اخیرا در مراکز تحقیقاتی علمی مورد مطالعه جدی قرار گرفته است.

  مقاربت و عملکرد سیستم ایمنی

  تحقیقات اخیر نشان داده اند که پس از انزال ناشی از تحریک، نوسانات هورمونی رخ می دهند و چنین انزالهایی به افزایش مقدار آدرنالین، پرولاکتین و سلولهای دفاعی (CD3-CD16+CD56+) کمک می کنند.

  این تحقیق، اولین مورد از نوع خود برای یافتن توضیحی درباره تاثیرات تقویتی انزال ناشی از مقاربت بر سیستم ایمنی بدن است. طبق این تحقیق، احتلام (انزال هنگام خواب)، تاثیری بر این ویژگیهای سلامتی بخش ندارد.

  مقاربت، دوپامین، آدرنالین و تحریک

  مقاربت، ترشح دوپامین را تسهیل می کند. دوپامین (C8H11NO2) یک ناقل عصبی و مونوآمین ساده است که در ترکیب و ترشح اپی نفرین (آدرنالین) نقش دارد. افزایش ضربان قلب که همراه با تحریک جنسی رخ می دهد، یکی از تاثیرات دوپامین بر ترشح آدرنالین است.

  دوپامین

  دوپامین، هورمون “احساس خوشایند” است و به همین دلیل، در اعتیاد و رفتارهای لذت جویانه نقش دارد. از آنجا که طبق تحقیقات، هورمونها نقشی در انحراف جنسی ندارند، شاید دوپامین، زمینه اعتیاد و تحریک جنسی باشد.

  مقاربت و سرطان پروستات

  حدود ۷۰% مردان بالای ۶۵ سال، به سرطان پروستات مبتلا می شوند. طبق برآورد انجمن سرطان آمریکا، سالانه حدود ۲۵۰,۰۰۰ مورد جدید به مبتلایان این بیماری در آمریکا اضافه می شود.

  پیش از مطالعه علمی فرایند انزال، تصور می شد که انزالهای مکرر با افزایش احتمال سرطان پروستات مرتبط باشد. تحقیقات اخیر، نه تنها این باور را رد کردند، بلکه نشان دادند که افزایش تکرر انزال در اواسط تا اواخر دهه سوم زندگی (۲۰ تا ۳۰ سالگی)، با “کاهش” احتمال سرطان پروستات ارتباط دارد!

  مراکز تحقیقاتی و پزشکی معتبر، بر این باورند که افزایش تکرار انزال، از طریق پاک کردن پروستات از مایع منی که ممکن است حاوی مواد سرطانزای مخرب دی ان ای (DNA) باشد، از آسیب پروستات جلوگیری می کند.

  مقاربت و سلامتی قلب

  برای انجام فعالیتهای ورزشی، سلامتی قلب ضروری است. قلب، خون اکسیژن دار را به اندامهای حیاتی و عضلات تلمبه می کند. عملکرد ضعیف قلب می تواند به کاهش استقامت، تحدید کارایی و توقف رشد عضلانی منجر شود.

  مشکل چاقی در آمریکای شمالی، سریعترین گسترش را دارد. بر اساس گزارش سال ۱۹۹۹ موسسه هینز (HANES)، ۶۱% بزرگسالان، مبتلا به اضافه وزن هستند و ۱۵% این تعداد به گونه ای خطرناک و مهلک چاق هستند.

  چاقی و عوارض ناشی از آن، بشدت بر سلامتی قلب تاثیر می گذارند. چربی اضافی بدن و میزان بالای تری گلیسرید خون ممکن است به بیماری فشار خون، دیابت و بیماریهای قلبی-عروقی منجر شوند.

  خوشبختانه، تحقیقات نشان داده اند که تحریک جنسی، ترشح آدرنالین و گرمازایی بدن (چربی سوزی) را افزایش می دهد. آدرنالین، برای تولید انرژی، وارد بافت ادیپوز (چربی) می شود. همین پدیده، علت ارتباط فعالیت جنسی و لاغری را توضیح می دهد.

  تستوسترون

  تستوسترون، مسئول رشد عضلانی است و در غیاب آن، عضله، رشد نمی کند. به همین دلیل، ورزشکاران برای افزایش میزان تستوسترون و عملکرد بدنیشان، دست به اقداماتی گوناگون، از مصرف انواع گیاهان و داروهای گیاهی، ویتامینها و مواد معدنی گرفته تا هورمون سازها، استروییدسازها و حتی استروییدهای ممنوع می زنند.

  مکملهای غذایی، بر تغییر میزان هورمون تاثیر دارند، اما چون بدلیل مصرف ماده مورد نظر، بدن تولید آن را کاهش می دهد، اغلب، تاثیر خود را در دراز مدت از دست می دهند. در اینصورت، رشد عضلانی متوقف می شود.

  افزایش طبیعی میزان تستوسترون، با تمرین، تغذیه و رابطه جنسی درست، صورت می گیرد. تاثیرات مثبت تغذیه، تمرین و استراحت بر رشد عضلانی، از مدتها پیش، در متون علمی تایید شده بود اما بکارگیری فعالیت جنسی درست، بعنوان روشی برای تسریع رشد عضلانی، به تازگی مورد مطالعه و تحقیق جدی قرار گرفته است.

  محققان چینی، در سال ۲۰۰۳، تحقیقی را روی ۲۸ مرد داوطلب انجام دادند. این عده، بمدت یک هفته از انزال محروم بودند. میزان تستوسترون سرم (سرم خون) آنها، هر روز آزمایش می شد. تحقیق چینی ها، اولین مورد سنجش تاثیر تکرر انزال بر میزان تستوسترون سرم بود و نتایج هم جالبی هم داشت.

  دانشمندان، دریافتند که عدم انزال در شش روز اول، هیچ تاثیری بر میزان تستوسترون سرم نداشت. در روز هفتم، تستوسترون سرم، تا ۱۴۵٫۷% میزان پایه، افزایش می یافت و سپس در روز هشتم، بسرعت کاهش پیدا می کرد.

  محققان، کاهش تستوسترون در روز هشتم را بدلیل تاثیر بازدارنده ترشح “لوتینایزینگ هورمون” (هورمونی که از بخش پیشین غده هیپوفیز ترشح می شود و در مردان، باعث تحریک تولید تستوسترون توسط سلولهای درون شبکه ای بیضه ها می شود) می دانند. لوتینایزینگ هورمون، برای تولید تستوسترون، ضروری و تعیین کننده میزان تستوسترون آزاد است. عمل بازدارندگی این هورمون، باعث بازگشت تستوسترون به میزان عادی می شود. بر اساس این تحقیق، معلوم شد که تکرر فعالیت جنسی و انزال، بر میزان تستوسترون تاثیر می گذارد.

  عدم انزال بمدت هفت روز، موجب یک افزایش ناگهانی در مقدار تستوسترون می شود. بنظر می رسد که این افزایش ناگهانی تستوسترون، بر رشد عضلانی و بهبود پس از تمرین، موثر باشد.

  یک قانون هورمونی

  تحقیقات علمی، ما را در شناخت مسیر و تعیین جهت درست کمک می کنند. آنچه در ادامه می خوانید، بخوبی با آخرین یافته های علمی درباره روابط و فعالیتهای جنسی و ارتباطشان با عملکرد فیزیولوژیکی، هماهنگی دارند:

  چون میزان تستوسترون، در حضور مقادیر زیاد انسولین، کاهش پیدا می کند، وعده غذایی پیش از تمرین باید حاوی انواع چربی و پروتئین باشد که تاثیر ناچیزی بر ترشح انسولین دارند.
  تحقیقات، نشان داده اند که تحریک جنسی، میزان تستوسترون را افزایش می دهد. بنابراین، قرار گرفتن در معرض تحریک جنسی پیش از تمرین، برای ورزشکاران مفید است و بدین ترتیب می توانند با مقدار تستوسترون و قدرت بیشتری به تمرین بپردازند.
  پس از تمرین، باید یک معجون پروتئینی همراه با روغن تخم کتان یا زیتون خورد. انواع چربی، نفوذ هورمونهای جنسی را از دیواره سلولها، تسهیل می کنند.
  انزال در یک ساعت پس از تمرین، به افزایش مقدار طبیعی سلولهای دفاعی بدن و در نتیجه بهبود عملکرد سیستم ایمنی و تقویت توانایی بازسازی بدن کمک می کند. افزایش سلولهای دفاعی، مانع تاثیرات نامطلوب تمرین بیش از حد می شود.
  بمنظور به حداکثر رساندن میزان تستوسترون، می توان انزال را بمدت هفت روز به تعویق انداخت و روز هفتم را با سنگین ترین جلسه تمرین یا روز مسابقه هماهنگ کرد. در اینصورت، انزال باید در روز هفتم و پس از تمرین، طبق آنچه گفته شد، صورت بگیرد تا از اثر منفی لوتینایزینگ هورمون در روز هشتم، پیشگیری شود.

  از نوسانات طبیعی تستوسترون، فقط در صورت تمرین و تغذیه درست می توان بهره برد. اگر تغذیه یا تمرین، نامناسب باشد و میزان انسولین یا استروژن افزایش یابد، تستوسترون، هورمون رشد و هورمون “شبه انسولین عامل رشد ۱″، بشدت تحت تاثیر قرار می گیرند و رشد عضلانی متوقف می شود.

  خاتمه

  فعالیت جنسی، بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان است.

  تاثیر فعالیت جنسی بر سیستم ایمنی و هورمونی بدن، بتازگی مورد مطالعه علمی قرار گرفته است، اما یک چیز مسلم است: نیروهای جنسی در پس همه رفتارهای انسانی نهفته اند و بکارگیری درست آنها می تواند باعث افزایش میزان تستوسترون، سرعت عمل سیستم ایمنی و بهبود سلامتی جسمی شود.

  با بهره گیری از دانش روز، به سلامتی خود و سیستم هورمونیتان کمک کنید.

 31. مجید

  سلام متن شما عالی بود من که بهره مند شدم

 32. سوپ لاغری

  واقعا فکر نمیکردم تاثیر داشته باشه…!!
  چقدر مطالب شما جالبه
  پایدار باشید

 33. dar.b.dar

  درود بر تمام دوستان….دوستان خواهش میکنم جواب سوال من رو بدید..ممنون میشم…
  راستش من ب صورت تلفنی با دوس دخترم تحریک میشم..و امکان برقراریه جنسیه فیزیکی رو نداریم…ولی ب صورت تلفنی منو تحریک میکنه…میخاستم ببینم آیا این جزء خود ارضایی محسوب میشه؟؟ البته اینو میدونم ک صد در صد مثله ارتباط فیزیکی نیست…ولی خب خود ارضایی هم نیست…..یعنی اون صداش هست..و همدیگرو هم دوس داریم…..میخاستم خواهشا بگید ک ایا این خود ارضایی هستش یا فیزیکی؟؟
  با سپاس فراوان

 34. یه نفر

  خودارضایی ضرر فراوان داره برای رابطه جنسی سالم رضایت طرف مقابل امکان ایجاد ارتباط و… خودش مانع میشه که زیاد اینکار رو کرد ولی در خودارضایی چون ریش و قیچی دست خود بیماره پس بدون شک دست به افراط میزنه و این بزرگترین فرق رابطه جنسی با خودارضایی . از دست دادن منی بدن رو بشدت ضعیف می کنه و تغذیه هم نمیتونه زیاد کمک کنه اولا بدن ضعیف و تکیده میشه دوما مشکل روحی و عدم اعتماد به نفس. و وز وز گوش و کمر درد و… هر کی گفت خودارضایی ضرر نداره قطعا خودش آلوده به این عمله و میخواد به کارش وجاهت بده البته من در مورد خانما اطلاعی ندارم ولی پسرها رو به معنای واقعی کلمه منهدم میکنه

 35. علی

  بنده خودم روزی دو سه بار خود ارضایی میکنم ولی تاثیری نه تو تمرینم داره نه تو بدنم به نظرم بیشتر از هر چیزی خوابیدن خیلی تاثیر داره تو بدن ممنون اینم بگم ۳۱ سالمه ۱۶ ساله اینکارو انجام میدم روزی حداقل ۲ بار اوایل که بیشتر ولی هیچ آسیب بدنی و روحی نداشتم اتفاقا همه هم میگن چه بدنی فقط درسم ضعیف شد که اونم الان تو کارم تاثیری نداره و همین

 36. کمیل

  سلام من جنوب شدم،نمیدونم امروز میتونم تمرین کنم برای بدنم ضرر داره یا نه
  بعد تز جنابت کی میتونیم بدنسازی کنیم ؟

 37. محسن

  سلام من یک فوتبالیست حرفه ای هستم و خیلی واسم سوال پیش اومده وًسردرگمم که چند وقت یک بار باید رابطه جنسی داشته باشم حدود ٣سال شده که ترک کردم چون تأثیر بدی داشت ممنون میشم کمکم کنید

 38. Pourya pitok

  با سلام و خسته نباشید
  میخاستم بدونم چند درصد از هرمون تستوسرون در سکس از بدن خارج میشه؟
  و طی چند روز به حالته اولش برمیگرده ؟
  و ایا دیدن فیلم پورن سطح تستوسرون خون را بالا میبره یا میزان تولیدش را افزایش میده؟
  مرسی از سایت خوبتون

 39. مهدی

  چه قد دکتر اینجاست:) اول بگم اصل عمل رابطه با خودارضایی هیچ فرقی نداره یعنی بالاخره منی دفع میشه. حتی اگه خودارضایی یا رابطه نداشته باشی بازم بدن خودش منی رو دفع میکنه. فقط فرقشون از نظر روحی هست که فرد تخریب روحی میشه همین . و الا که میگن بدن داغون میشه و یا رشد عضلانی نمیکنه حرف من دراوردیه(اگه زیاد بشه خوارضایی برعکس حرف بالا میشه و مضر) و گرنه تو رابطه هم انرژی عمومی قدری کم میشه نه خیلی اونم محدود زمانی … پس حرف الکی نزنین که خیلی تاثیر منفی میزاره تو رشد عضلانی..نه که تاثیر نداره داره ولی بسیار جزیی هست تاثیرش زیاد میشه درصورتی که خودارضایی زیاد بشه…ولی در کل نباید انجام داد و من نمیگم که این کار مشکلی نداره که هیچ بسیار زشت هم هست ولی جهت اطلاع بعضی از دکترای اینجا گفتم 😐

 40. نادر

  از نظر کلی،خودارضایی با رابطه جنسی فرق نداره چون در هر دو مورد،اسپرم به هر حال از بدن خارج میشه.و یه عده اصلا انگار مقاله رو درست مطالعه نکردن که بین این دو فرق میزارن!.هیچ مشکلی برای کارایی ورزشی شما پیش نمیاد به شرط خواب کافی و تغذیه درست و علمی.من کاری با قبیح بودن و منع خودارضایی در برخی ادیان و فرهنگها ندارم اما از نظر علمی اینو خوندم که خودارضایی حتی در سلامت پروستات مردان نقش داره چون پروستات یک غده برون ریزه و تغذیه اسپرم رو به عهده داره و در صورت عدم تخلیه به موقع(حالا به هر وسیله ای!خودارضایی یا رابطه جنسی و…)باعث احتباس تستوسترون در آن و التهاب و ورم پروستات میشه که یک بیماری اعصاب خردکن و لجباز و دیر درمانیه که خدا نصیب گرگ بیابان نکنه!(اگر شک دارید میتونید از یک متخصص اورولوژی بپرسید و یک جواب علمی بگیری…تا قانع بشید.)

 41. Homan

  سلام ببخشید من تو دوره بدنسازی پروتئین کراتینم ولی شب تو خواب ارضا میشم ولی اصلا خود ارضایی نمیکنم میخاستم ببینم تاثیر داره یا نه اگه تاثیر داره چیکار کنم ممنون

 42. علی

  سلام ببخشید من حدود یک ماهی میشه استرویید مصرف می کنم دو بار خودارضایی کردم.ایا تاثیری رو بدنم میزاره یانه لطفا جواب بدین مرسی

 43. علی

  سلام مواد مخدر گیاهی و صنعتی چقد میتونه بر بدن تأثیر داشته باشه؟منظورم ضعیف کردن بدن و ضعف عضلات هست

 44. علی

  در رابطه ی خود ارضایی در سایت ها و زندگی بنظر من خیلی مبالغه شده در راجب ضعف عضله سازی خود ارضایی با سکس برابر است ولی رابطه جنسی عوارض روحی در پی دارد همه این ها از نظر علمی ثابت شده و بهترین دکتر ها این حرف را تأیید کردن که حتی خود ارضایی برخی فواید هم دارد

 45. علی

  ببخشید خود ارضااییی عوارض روحی زیادی دارد و عوارض جسمی آن اندکی از سکس بیشتر است با احترام

 46. عباس

  ایا رابطه زیاد باعث ایجاد عضله وی شکل زیر شکم یا همون خط سکس میشه؟

 47. ارمين

  اقایون داداشم بنده هفته ای دوبار خود ارضایی دارم و دو ساله بدنسازی کار میکنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم و بدنمم خیلی خوب رشد کرده اصلا مربیم میگه تو دوسال شاهکار کردی محض اطلاع من از ۵٨ کیلو به٨٣ کیلو رسیدم و چند وقتیه دارم کات میکنم الان ٧۵ خشکم و بنظرم خودارضایی نتنها مشکلی نداشته بلکه مفیدم بوده

  • ممد

   اصلا امکان نداره من یک سالو نیمه تمرین میکنم هفته ای دوبار خودراضایی میکنم و با کلی تحقیق از منابع متوجه شدم که تخلیه اسپرم باید هر ۸ روز یک بار انجام بشه اگه زودتر انجام بشه روند عضله سازی کند میشه ولی طی هشت روز سطح تستسترون بیشتر هم میشه و دارم سعی میکنم به همین روند عادت کنم

 48. armin

  اگر بعد از خود ارضایی به ورزش فوتبال بپردازیم عواقبی خواهد داشت؟ مثلا سستی مفصل ها

 49. پویا

  منکر ضرر خود ارضایی نیستم.ولی اگر تو ۲۳سالگی ازدواج کنم تو این شرایط اقتصادی کلا باید ورزش رو بزارم کنار به دلایلی که همگی مطلع هستن………

 50. Ghhjjj

  کاملا درسته حداقل یک سوم نیرو و امادگی رو از بین می بره.عضلات رو هم تحلیل می بره مثل توپی می مونید که بادش خالی میشه و کم باد میشید . ورزشکارای بزرگ با ریاضت به مقام و قهرمانی رسیدن.البته ورزشکارای پولدار این دوره زمونه با مواد تغذیه ای خیلی گرونقیمت و یا با دو پینگ (دو پینگهایی که شناسایی نمی شن)سعی در جبران نیروی از دست رفته می کنند.

 51. ممد

  اصلا امکان نداره هفته ای دوبار رشد عضله رو کند میکنه بهترین روش هر هشت روز یکباره

 52. ممد

  دروغه هفته ای دوبار هر هشت روز یکبار بهترین نتیجه رو میده

  • بروسلی

   چه خبره عمو بسه هفته ای یه بار ۲ بار واسه کسی هست که تغذیش خوب باشه

 53. Amir

  سلام
  سه روزه گینر وکراتین مصرف کردم میخواستم بدونم روز سوم خود ارضایی کردم وزنم میاد بالا با حجمم

 54. جهان

  سلام
  من بوده روزی چهار یا پنج بار رابطه داشتم روز بعدشم بدنسازی کار کردم تنها تاثیری که دیدم فقط شکمم سریع تر کوچیک شد که خداروشکر به نفعم بود الان کات کردم بدنمم هر کی دیده میگه خیلی قشنگ شده
  البته از لحاظ مادی وضعیتمون متوسطه و تغذیه ام خیلی خوبه مخصوصا بهترین غذاها رو درست میکنند برام
  به نظرم اگه تغذیه کامل باشه زیاد تاثیر نداره
  البته من نه پزشکی خوندم نه اطلاعی دارم قصد جسارت ندارم فقط و فقط نظرم و شرایط بدنیمو میگم
  ممنون بابت وقتی که گذاشتین و خوندین

 55. حسین صالحی

  سلام دوستان.من بعد چند سال که ورزش نمیکردم دوباره شروع کردم الان دو هفته ای میشه یه دوره برداشتم با کراتین پروتین و کربو ایا تا پایان دوره نباید رابط داشته باشم.اگه میشه داشته باشم در هفته چند بار باشه به دوره من لطمه نمیزنه.۳۳ سالمه ۸۳ ک وزنمه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Mim

   حسین جان اول که دوره به استفاده مکمل نمیگن دوره به استفاده استروید میگن دوم روابط جنسی بر عملکرد شما تاثیر نداره زندگی عادی و ورزشتونا داشته باشید مشکلی پیش نمیاد چون همسن من هستید فقط ی مسله بعد از سن ٣٠ سالگی سطح هرمون تستسترون در بدن پایین میاد سعی کنید تمریناتتون سختر کنید موفق باشید

 56. علی

  سلام بنده بعداز چند سال حدود۲سال دوباره باشگاه رفتنو شروع کردم دارم بدنسازی میرم حدودا یه هفته میشه من ۱۷سالمه خودارضایی رو هم کنار گزاشتم ولی همش تحریک میشم برایه اینکه رابطه داشته باشم عده ای میگن رابطه داشتن خوبه توورزش عده ای میکن بده .لطفا اگه میشه جواب درستوقانع کننده بدید ممنون

 57. Hamid

  دوستان خواستم یک نکته ای رو خدمتون بگم و اونم اینه که هیچ فرقی بین زنا و رابطه جنسی با همسر حداقل تو ورزش نیست کاری به مذهب و دین ندارم.دوم اینکه تو دنیا ثابت شده روابط جنسی باعث خستگی فرد میشه واسه همین تیم های ورزشی بزرگ برای بازیکناشون برنامه ریزی میکنن که چه زمان های س ک س داشته باشند .معمولا هم این زمان رو سر شب دو روز قبل از انجام مسابقه قرار دادند.سر شب که میگم منظورم تقریبا غروب هستش.اصلا دلیل اینکه بازیکنای فوتبال تو اروپا اگه اخر شب تو کلوپ و مهمانی شبانه دیده بشن باهاشون برخورد میشه دلیل اصلیش همین قضیه هستش.پس اگه خواستین س ک س کنین غروب باشه و روز بعدشم تمرین پر فشار نکنین .

 58. Shahin

  من تو دوره استروئیدم تقریبا ۱۰ روز شروع کردم…سکس تو دورم تاثیر داره؟؟؟کلا ممنوعه یا نه؟؟؟

 59. Ali fit

  سلام…مسئول ساخت عضلات تستسترون هست و هر کی خودارضایی می‌کنه تستسترون بدنشو می‌ریزه بیرون پس عضلاتشو سست می‌کنه و پژمرده سعی کنید هفته ای یکبار سکس داشته باشین تا خود ارضایی بیخودی هم وقت سایتو نگیریم با سوال جواب بیهوده

 60. ساسان

  اون دوستانی که میان چرا رابطه جنسی تاثیر مثبت میزاره و خودارضایی منفی علتش اینه که اگر شما اقدام به خود ارضایی کنید ممکن است در هفته این کار رو هر روز تکرار کنید ولی رابطه جنسی هفته یک بار یا دوبار انجام می‌دید و انژری کمتری از دست می‌دهد و دوم این که احساس گناه و یاس بد از خود ارضایی میدونی روحیه تون رو کمتر و در نتیجه باعث افت توان بدنی در بدسازی بشه

 61. امین

  اکثر کامنت هایی که دوستان اینجا گذاشتن بیشتر شبیه جوکه تا واقعی :))) ماشالا همه متخصص هستن ولی از نوع متنی که کامنت کردن معلومه در حد یه بچه و حرف های بین نوجوان ها اطلاعات دارن ، بجای این همه کامنت که از دم دروغ و اشتباهن و خیلیاشون حتی من دراوردی هستن یکم انگلیسی تو گوگل سرچ کنید برید تو یوتیوب کلی کانال حرفه ای و بزرگ مربوط به بدنسازی هست خیلیا هم این مساله رو مطرح کردن سکس و یا خود ارضایی و بطور کلی ارضای میل جنسی هیچ تاثیری تو سطوح هورمون خون شما نداره این خیلی حرف خنده داریه اگر یکم اطلاعات تخصصی داشته باشید میدونید که کاهش سطوح تست خون یک مسئله و مشکل خیلی جدیا و اصلا پیش نمیاد و اگر پیش بیاد یا شما بیمارید یا دارو مصرف کردید و بطور طبیعی اتفاق نخواهد افتاد تنها کاری که نباید بکنید اینه که یکی دو ساعت قبل و بعد از تمرینتون از سکس و خودراضایی دوری کنید چون باعث ترشح هورمون کورتیزول میشه “نه مستقیم کاهش تست بلکه بخاطر تزشح کورتیزول چون تست و کورتیزول با هم نمیشه سطوحش بالا باشه :)))” دوستانه متخصص شما اگر انگلیسی تو گوگل سرچ کنید خوده گوگل با فونت بزرگ مینویسه که تحقیقات نشون داده ارضای جنسی تاثیری تو سطوح تستسترون خون نداره :/ طرف اومده شونصد صفحه کامنت گذاشته که سکس خیلی خوبه واسه ساخت عضله اما خودارضایی نابودتون میکنه کلا خخخ داداش شما این اطلاعات و فکر کنم از پدربزرگت گرفتی چون زمان اونا ازین حرفا میزدن این حرفا دیگه خیلی خیلی منسوخ شده

 62. ناشناس

  سلام..اگر شب رابطه جنسی داشته باشیم روز بعد عصر به باشگاه بریم ایا مشکلی داره?برای مصدومیت و…..?)مذکر..فوتبالیست(

 63. amir

  سلام من دو روزه شروع به دوره ی سوما،و سایر مکملام کردم،آیا داشتن سکس برام طی این دوره تاثیر منفی داره؟

 64. حدیث

  سلام
  همسر من دوسالیه که بدنسازی کار میکنه مدتیه رابطه جنسی مون ضعیف شده مثلا دوماهی یکبار که اکنم اصلا ارضاع نمیشه.نمیدونم دلیلش خیانته یا بدنسازی ولی خودش میگه قرصای بدنسازی حس منو کور کرده ایا میتونه چنین چیزی باشه قبل خودارضایی میکرد الان خیلی کمتر شده .منباور نمیکنم یه مرد دوماه حس به زنش نداشته باشه احساس میکنم بهم خیانت میکنه آیا یه نفر هست بهم واقعا کمک کنه وبگه راست میگه یادروغ لطفا مسخره بازی درنیارید این واقعا یه مشکل بزرگه توزندگی من.

  • مرتضی

   بستگی داره چی مصرف میکنه وقتی یه تست مصرف کنی سطح تست بدن میره بالا کلا غریزه جنسبت بیشتر میشه ما که مجردیم میبینی محتلم میشی تو خواب حالا یه فرد متاهل که داستانش سواست
   حالا شاید سرد شدن هم هست شایدم پای نفر سومی در کار باشه دوستم باشگاهم نمیره ولی میگه ۲ ساله هیچ رابطه ای نداریم و میدونم دنیال یکی دیگه هم نیست بهتره پیش مشاور بری

   • علی

    بهترین کار رفتن پش یه مشاور هست به نظرم اینطوری نمیشه بهش تهمت زد که خیانت میکنه یا نه و انقدیم ربطی به بدنسازی نداره ورزش دیگه تازه سطح هورمون های بدنشم فعال تر میشه نباید سرد تر شه

 65. شهریاری

  لطفا از روی باد معده و تجربه شخصی اینجا نظر ندین، چون کساییکه این نظرها رو میبینن شاید تا سالها تحت تاثیر قرار بگیرن و زندگیشون خراب بشه.

  حتما باید دانش و علم این گفته ها رو تایید کنه نه دین و …
  ولی اونچه بیشتر دیده می شه: نظرهای الکی و بدون دانش و علم هست که بیشتر بحالت طوطی وار تکرار میشن.
  اون عزیزانی هم که دنبال حقیقت و واقعیت هستند حتما دنبال فکت و دانش باشند.

  • بهزاد

   شهریار خان تو که بلدی یه نظر کارشناسی شده بده

 66. مجید

  سلام دوستان من یه ماه باشگاه میرم امثال دوستان هردوروز یا سه روز درخواب جنب میشم اقای دکار یادوستایی که از بعضی داروها نتیجه دیدید تروخدا پاسخ بدید ب من ۲۵ سالم وزنمو اورده پایین ب این علت رفتم باشگاه درست بشه اما هر دوسه روز جنب میشم واقعا تمنا میککنم پاسخ بدید راضی ام هفته ای یبار بیاد

  • بهزاد

   سلام مجید میگم ایا استروئید یا مکمل خاصی مصرف میکنی یا نه
   یعنی از بدو شروع به باشگاه هر سه روز جنب میشدی

 67. مهرراد ولنیار

  با سلام.دوستان عزیز ورزش حرفه ای بدنتون رو تحت تاثیر قرار میده و به چالش میکشه و باعث میشه اندام متناسب بشه.خود ارضایی و سکس دو بحث جداهستند.شما باید بعد از ورزش سکس کنید و پس از اون غذای عالی بخورید و استراحت کنید تا بدنتون ریکاوری بشه وگرنه بدنتون انرژی زیادی از دست میده و اصطلاحا خالی میکنه و در طولانی مدت خستگی روتنتون میشینه و عصبی و تنشدار میشید و زده میشید از سکس .و اما در مورد خودارضایی بگم که تاثیر منفی میذاره بدلیل اینکه اولا عمل واقعی نیست و اندامتون کار نمیکنه و از لحاظ روانی بعد از یه مدت افسرده و ترس و دورتون میکنه از جنس مخالفتون .در خودارضایی فقط مغزتون که داره خیالبافی میکنه پس در نتیجه بعد از مدتی از لحاظ مغزی ضعیف میشید و دچار توهم میشوید و در صورت داشتن سکس بشددددت زود انزال میشوید .به همین دلایل و انواع دلایل دیگه خودارضایی نکنید و سکس بکنید و این دو اصلا قابل قیاس نیستند.دوستانی هم که میگویند این دو عمل یکی است در شرایط و موارد خاص است که طرف در یک دوره کوتاه مدت به سکس دسترسی نداره و بالاجبار مجبور به این کاره که اونم باید نهایت یکبار یا دوبار در هفته باشه تا تاثیر منفیش کم باشه رو فرد وگرنه اصلا کسی خودارضایی رو تایید نمیکنه بجای سکس.
  باتشکر از سایت خوب اکدوان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره