بهترین تقویت کننده های تستوسترون
شما اینجا هستید
مکمل های کاربردی متفرقه » بهترین تقویت کننده های تستوسترون

تستوسترون عامل به وجود آمدن مردی است که شما هم اکنون هستید.تستوسترون قویترین هورمون اندروژن یا هورمون جنسی‌ در انسان است.در طول دوران نوجوانی تولید تستوسترن باعث تکامل دستگاه تناسلی‌ و عامل به وجود آمدن همه صفات جنسی‌ ثانویه می‌باشد.هنگامی که شروع به بدن سازی می‌کنید حین تمرینات با وزنه تجمع تستوسترون در جریان خون تا ۳۷ درصد افزایش خواهد یافت.

بهترین تقویت کننده های تستوسترون

بالا بودن سطح تستوسترون کلید بیوشیمیایی اصلی‌ و سرعت بخش در عضله‌ سازی می‌باشد.هیچ عامل هورمونی دیگر همانند تستوسترون نمی‌تواند به این اندازه عضله‌ سازی داشته باشد.در دنیای علم تغذیه ورزشی خوشبختانه تقویت کننده‌های بسیار حرفه ای و با پتانسیل بسیار بالا به منظور افزایش حداکثری رشد عضلات و قدرت وجود دارد.

تستوسترون یک هورمون استروئیدی از گروه آندروژن می‌باشد.این هورمون از کلسترول مشتق میشود که توسط سلول‌های لیدیگ در بیضه‌ها ساخته میشود.تاثیر تستوسترون بر روی انسان و سایر مهره داران از طریق دو سیستم اتفاق می‌افتد یکی‌ از طریق فعال سازی گیرنده‌های آندروژن و به وسیله تبدیل به استرادیول و دیگری از طریق فعال سازی برخی‌ گیرنده‌های خاص استروژن.

شرایط ایجاد شده در بزرگسالان به وسیله کاهش سطح هورمون‌های بدن :
خستگی‌
کاهش ماهیچه‌ها یا عدم توانایی عضله‌ سازی
کاهش میل جنسی‌
اختلال در نعوظ
فراموشی و کاهش تمرکز
تحریک پذیری
افزایش وزن و کاهش سرعت متابولیسم

بحث در مورد تقویت کننده‌های تستوسترون امروزه در دنیای بدن سازی بسیار شدت گرفته است.داروها واقعا موثر هستند و استفاده از تستوسترون برای سلامتی‌ شما ضرری نخواهد داشت.اما نکته منفی‌ اینجاست که استفاده از تستوسترون به تنهایی دردی را دوا نمیکند.بسیاری از بدن سازان مخصوصا بدن سازان مسابقه ای تقریبا همه هورمون‌ها و دارو‌های مرتبط با مواد نیرو زا و آنابولیک را امتحان میکنند و سپس بعد از آن مقدار زیادی از دارو‌ها را به منظور جلوگیری از اثرات جانبی هورمون‌ها و دارو‌های مصرف شده مصرف خواهند کرد.
تستوسترون متشکل از ۱۹ مولکول کربن، ۲۸ مولکول هیدروژن و ۲ مولکول کربن می‌باشد.شما چگونه میتوانید به طور طبیعی سطح تستوسترون خود را افزایش دهید؟ در ادامه لیستی از بهترین تقویت کننده‌های تستوسترون که در حال حاضر در بازار یافت میشوند را برای شما بیان خواهیم کرد.

اندروستندیون
این محصول یکی‌ از تقویت کننده‌های موجود در بازار است.ترکیب شیمیایی تشکیل دهنده آن شامل اندروستندیول، نور اندروستندیون و نور اندروستندیول می‌باشد.این محصول ابتدا در آلمان تولید شد و قرار بود که خواص شبه استروییدی آنابولیکی داشته باشد.تنها تفاوت اصلی‌ بین این محصول و استروئید‌های آنابولیکی این است که استروئید‌های آنابولیکی مشتقات مصنوعی از تستوسترون هستند.اما محصولات اندرو در واقع پیش ماده تستوسترون هستند.به این معنی‌ که در واقع این محصولات تستوسترون به حساب نمی‌آیند اما میتوانند طی‌ برخی‌ واکنش‌های بیو شیمیایی در بدن تبدیل به تستوسترون شوند.منبع سایت ادکوان.این محصول میتواند در اثر تماس با آنزیم‌ها درکبد تبدیل به تستوسترون شود.اندرو توانایی افزایش سطح تستوسترون تا ۶۰۰ درصد را نیز دارا میباشند و معمولا توسط بسیاری از مردم به عنوان یک استروئید ضعییف شده در نظر گرفته میشود.
خاصیت تقویت کنندگی محصولات اندرو میتواند اثرات جانبی نظیر ریزش موها، ریزش موهای بدن، جوش، بزرگ شدن سینه‌ها و افزایش پرخاشگری داشته باشد.این اثرات جانبی در سطوح بسیار پایین تری نسبت به مصرف استروئید‌ها می‌باشد.البته تاثیرات ایجاد شده توسط محصولات اندرو قابل غیاث با استروئید‌ها نیست اما این محصول در عوض بسیار ایمن تر و همچنین ارزانتر می‌باشد.محصولات اندروژنیک تنها باید توسط افراد سالم ۲۱ سال و بالاتر مصرف شود.توصیه میشود طول دوره استفاده از این محصول بیشتر از ۶هفته به طول نینجامد و بعد از آن ۴ هفته باید به بدن فرصت داد تا دوباره بتواند سطح هورمون‌های خود را به حالت طبیعی باز گرداند.

تریبولوس ترستریس
تریبولوس ترستریس یک ریشه بلغاری می‌باشد که برای هزاران سال است از آن به عنوان یک تحریک کننده برای سیگنال رسانی به سنسور‌های بدن برای تولید بیشتر تستوسترون استفاده میشود.تریبولوس به مدت بسیار طولانی‌ است که در جوامع مختلف از آن به عنوان آفرودیسیک استفاده و از آن در درمان اختلالات جنسی‌ بهره میبرده اند.تاثیر تریبولوس روی افزایش آزاد سازی هورمون ال‌ اچ‌ می‌باشد که همین موضوع نیز باعث تولید بیشتر تستوسترون، افزایش تولید اسپرم، افزایش حجم انزال و افزایش میل جنسی‌ میشود.عصاره تریبولوس بسیار ایمن بوده و تا کنون اثرات جانبی قابل توجهی‌ برای آن گزارش نشده است.

زد ام ای
زد ام ای مخفف کلمه روی – متیونین – اسپارتات می‌باشد.این محصول شامل ۳۰ میلی‌گرم روی – متیونین – اسپارتات، ۴۵۰ میلی‌گرم منیزیوم اسپارتات و ۱۰.۵ میلی‌گرم ویتامین بی‌ ۶ می‌باشد.این محصول به احتمال زیاد بهترین تقویت کننده طبیعی تستوسترون در حال حاضر می‌باشد.

 1. mehdi

  مرسی از مدیر بخاطر مطلب
  ببخشید من هیجده سالمه دو ماهی هست بدنسازیو شروع کردم
  واقعا علاقه دارم و با انگیزه هستم
  قدم ۱۸۲ وزنم هم ۵۶ تو این دو ماه چهار کیلو اضاف کردم
  تغذیم هم خوبه،مکملی هم فعلن استفاده نمیکنم
  مچ ساعدم ژنتیکی کوچیکه،نمیشه یه هورمونی فقط تو ساعد هام تزریق کنم تا یکم رشد کنن
  اخه ساعد خیلی تو چشمه و لاغریم رو چند برابر کرده
  هر چی هم تمرینش میدم رشد زیادی نمیکنه
  اگه راهی هست بگید لطفا،حالا یا هورمون یا چیز دیگه
  فقط میخوام بزودی حجم بگیره ساعدم

  • افشین

   تو ساعدت چی میخای تزیرق کنی فدات شم
   پشتکار داشته باش تازه شروع کردی مطمئا زمان بر هست تا بخواد عضله ساعد رشد کنه مثل عضله ساق سعی کن جلسه تمرین ساعت سه حرکت بزنی از تمام زوایا تمرینش بدی خوبه فعلا به فکر آمپول اینا نباش فوق ش مکمل میتونی مصرف کنی البته هنوز برای زوده یه پورتئین بگیری بد نیست

  • رامین

   نه داداش.
   هرمون موضعی نداریم. رشد موضعی اصلا نداریم.
   تمرین های ساعد رو انجام بده حتماً. و حتماً هم هفته ای دو یا سه بار ساعد رو تمرین بده.
   ساق پا، کول و ساعد، به هفته ای یه بار تمرین جواب نمیدن….

   • mehdi

    اخه من دیدم تو تک تک ماهیچه ها امپول میزنن،مثلا روزی که پا دارن،تو پاهاشون امپول میزنن،این تزریق موضعیه دیگه،‎:|‎
    حتما رشد موضعی هم هس دیگه‎:|‎

    • بهزاد

     فقط موضعی سیتومل هست که میزنن اشتباه محض موضعی زدن بیخیال اونا که دارن چکار میکنن کلا هر جا بزنی میره تو کبد تجزیه میشه فقط این سیتومل هست که موندگاره داخل عضله

  • محمد

   یعنی کشتی منو با این حرف زدنت .۱۸سالته و دو ماهه باشگاه میری اونوقت مچت تو چشمه .خوب برادر من وزنت کمه باید حدود۷۰ کیلو بشی اونم با تمرین و تغذیه و حداقل یه شش ماهی تمرین کن بعد اگه لازم بود یه مکمل مناسب استفاده کن.اگه همینجوری تو باشگاهتون نگاه کنی و بخواهی تقلید کنی حتما بیا بیرون وگرنه مشکل پیدا میکنی

 2. وحید

  ببخشید این زد ام ای تو داروخونه هستش؟

 3. رامین

  به به عالی بود.
  فقط اگه چند تا از این محصولات رو بخواییم با هم استفاده کنیم، چی؟
  ضرر نداره؟ کدوماش با هم بهتر جواب میده؟

  • بهزاد

   حالا شما یه دونش بگیر مصرف کن نمیخاد با هم مصرف کنی چه لزومی داره حالا دفهعه اول ترکیبی مصرف کنی

 4. امید

  آقا بهزاد استاد گرامی ممکنه جواب سوال این حقیر رو در کامنت پست ۴۰ قانون بدنسازی لطف کنید به جای پرن بولن ناندرلون هفته ای ۶۰۰ میل اضافه کردم

  • عادل

   هفته ای ۶۰۰ میل ناندرلون خیله دوست عزیز دفعه چندمت که میخای مصرف کنی

  • رضا

   ناندرلون یا همان دکادرابولین یکی از دارو هایی است که به وفور در بین بدنسازان استفاده می شود و نمونه های ایرانی این دارو نیز در داروخانه ها قابل خرید می باشد در زیر به شناخت ناندرلون یا همان دکا درابولین می پردازیم .
   دکادرابولین یک استروئید روغنی تزریقی است و محبوب ترین و پر کاربرد ترین داروی استرئیدی در بین ورزش کاران می باشد .دکا دارای خاصیت آنابولیک بالا و خاصیت استروژنی بسیار کم می باشد و حجم بسیار خوبی بعد از یک دوره نصیب ورزشکار می شود .همچنین بسیار کم دچار عوارض آندروژنی و سمی شدن کبد و همچنین باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی در بدن می شود . دکا حتی در دوز های بالا هرگز مانند تستسترون با عوارض استروژنی بالا عمل نمی کند اگر چه سرعت و قدرت اثر دکا در مقابل تستسترون کمتر می باشد . دکا هم در دوره های حجم و هم در دوره های خشک کردن مورد استفاده قرار می گیرد . دکا یک داروی خوب برای هر دوره ای می باشد و برای مبتدیان نیز توصیه آن بهتر از سایر داروها با عوارض جانبی نسبتا بالا می باشد .
   مبتدی ها بهتر است فقط و فقط از این دارو استفاده کنند نه اوکسی و دیانابول و یا هر استروئید دیگری .
   حتی زنان ورزش کار هم می توانند از دکا در دوز های حداکثر تا ۵۰ میلی گرم در هفته استفاده کنند.
   در پزشکی برای کاهش ضعف بدنی در دوران پیری و عدم توازن نیتروژن و کلسیم در بدن که در نتیجه درمان های طولانی با کورتیکواستروئیدها می باشد و همچنین در نارسایی اورمی که در اثر افزایش اوره در خون که ناشی از از بین رفتن تعادل نیتروژن در خون است استفاده می گردد .
   همچنین در ورزشکاران برای بهبود جراحت مفاصل و تاندوم و همچنین جراحات سوختگی استفاده می شود .گاهی در میان ورزشکاران دردهایی در ناحیه شانه و آرنج و زانو طی مصرف دکادرابولین دیده می شود که ناشی از کم شدن کورتیزول در طی دوره می باشد .
   دکا با مهار گوناگون ترین اثر مستقیم روی بیضه ها داشته و باعث تحلیل بیضه ها در دراز مدت می شود .از این رو زدن hcg و سایر آنتی استروژن ها برای کم کردن خواص استروژنی هر چند اندک دکا مفید است .
   گفتن این نکته الزامی است که دکا بعد از ۱۸ ماه یعنی ۱ سال و نیم باز هم در تست های دوپینگ قابل کشف است پس ریسک مثبت شدن تست دوپینگ با مصرف این دارو بیشتر از سایر استروئید هاست .
   همچنین این دارو حدود ۲ هفته در خون به صورت فعال باقی می ماند و معمولا در ورزشکاران در دوز های ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در هفته استفاده می شود و کمترین عارضه مصرف در دوز ۲۰۰ میلی گرم گزارش شده است .به خاطر داشته باشید دکا را با تمام استروئید ها هم در دوران حجم و هم در دوران رژیم میتوان استفاده کرد .
   همچنین توصیه می شود در طی مصرف دکا حداقل ۲ لیوان شیر ویا قرص های کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان در دراز مدت استفاده کنید زیرا دکا باعث بر هم خوردن توازن کلسیم بدن می شود .
   دوره دکا با دیانابول یکی از مشهور ترین دوره ها برای افزایش حجم عضلانی می باشد .
   اما مصرف دکا با سوستانون و یا اومنادرن باعث افزایش قدرت می شود .
   دکا با وینسترول واکس اندرلون نیز در دوران رژیم استفاده می شود .
   یک دوره برای حجم :
   دکا ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیگرم در هفته + دیانابول ۱۵-۴۰ میلیگرم در روز
   یک دوره برای قدرت :
   دکا ۴۰۰ میلیگرم در هفته +دیانابول ۷۰ میلیگرم در روز + سوستانون ۵۰۰ میلیگرم در هفته
   یک دوره در زمان رژیم برای حفظ عضلات بدن :
   دکا ۲۰۰ میلیگرم در هفته + وینسترول دپوت ۱۵۰ میلیگرم در هفته

   دکا آرام آرام طی ۳ روز از تزریق وارد خون شده و تا حدود ۱۷ روز در خون فعالیت می کند ولی ترکیب دارو که غیر فعال شده تا حدود یک سال و نیم در تست های دوپینگ قابل مشاهده است .
   بهترین دوز این دارو با عوارض جانبی کم برابر ۲ میلی گرم برابر هر پوند از وزن بدن می باشد البته باید حواستان باشد که مقدار فوق از ۵۰۰ میلی گرم تجاوز نکند .
   هر پند معادل ۴۵۴ گرم می باشد .
   برای مثال یک فرد ۸۵ کیلویی باید روزانه ۳۷۴ میلی گرم از این دارو استفاده کند و این حد اکثر دوز برای این فرد می باشد .

   دوز مصرفی مخصوص حرفه ای ها : ۲۰۰-۶۰۰ میلی گرم در هفته
   مدت زمان ماندگاری در تست های کنترل دوپینگ : ۱۸ ماه

  • رضا

   دکا دورابولین نام تجاری استروئید تزریقی ناندرلون دکانوات است که توسط شرکت دارو سازی اورگانون انتخاب شده است . این استروئید دارای نوعی ترکیب شیمیایی است که ظرف مدت طولانی اثر می کند.گفته میشود استر دکانوات به تدریج و ظرف مدت سه تا چهار هفته در بدن آزاد می شود . البته این مطلب از نظر تئوری صحیح است اما تحقیقات بیشتر نشان میدهد پارامترهایی که پس از تزریق دارو عمل می کنند طوری هستند که یک یا دو هفته پس از تزریق ناندرلون این ماده به کندی در بدن اثر می کند. زمانی که دفعات تزریق ناندرلون افزایش می یابد مسلما داروی مورد نظر به مدت طولانی تری در بدن فعال باقی می ماند . ناندرلون یک استروئید آنابولیک است که در سطح وسیعی در جهان تولید میشود و کار برد بسیاری دارد .علت شهرت این استروئید بخاطر آن است که خواص متعددی را از خود نشان می دهد. ساختمان شیمیایی ناندرلون به تستوستوون شباهت دارد اما ناندرلون فاقد اتم کربن در موقعیت نوزدهم است و به همین دلیل نام دیگر ۱۹-نور تستوسترون برای آن انتخاب شده است . نتیجه چنین تغییر ساختمانی این است که خواص آندروژنی این استروئید ضعیف تر از تستوسترون می شود.زمانی که ناندرلون وارد بافت های آندروژنی می شود به متابولیت قوی تر تجزیه نمی شود و همانطور که اطلاع دارید این از جمله مشکلات قابل توجهی است که در مورد تستوسترون وجود دارد.اگر چه ناندرلون تحت همان آنزیم احیا کننده ای قرار می گیرد که DHTرا از طریق تستوسترون تولید می کند (آنزیم احیا کننده ۵-آلفا)اما نتیجه ای که در این مورد حاصل می شود دی هیدرو ناندرلون (dihydronandrolone) است. این متابولیت ضعیف تر از ناندرلون است و به همین دلیل کمتر موجب بروز عوارض جانبی ناخوشایند آندروزنی می شود. عوارض جانبی چون چرب شدن پوست ، رشد موی بدن و صورت و ریزش موی سر به ندرت اتفاق می افتد . البته مصرف این ماده نیز مانند سایر استروئید ها با فعالیت آندروژنی همراه است اما تنها چیزی که این مسئله را امکان پذیر می سازد این است که ناندرلون با دوز بالاتر از سطح نرمال مصرف می شود.ناندرلون نیز میل چندانی نسبت به تبدیل به استروژن از خود نشان نمی دهد. در واقع تخمین زده می شود این میل ترکیبی ۲۰ درصد میل ترکیبی تستوسترون می باشد.

   اگرچه کبد می تواند ناندرلون رت به استرادیول تبدیل کند اما اگر ناندرلون وارد مناطق فعالتری شود که آروماتاز استروئید در آنجا صورت می گیرد (مثل بافت چربی)مسلما کمتر در معرض چنین فرایندی قرار می گیرد. بنابر این زمانی که از ناندرلون استفاده می کنید دیگر نیازی نیست نگران عوارض جانبی استروژنی باشید. به همین دلیل مصرف آنتی استروژن ضروری نیست . عارضه جانبی بزرگ شدن سینه هم فقط باعث نگرانی افراد حساس می شود. مشکل جذب یا عدم دفع آب هم نگران کننده نیست . البته عارضه جانبی جذب آب می تواند ظاهر شود اما فقط در اثر افزایش دوز مصرف اتفاق می افتد.برای اینکه احتمال بروز این عارضه جانبی را کاهش دهید پروویرون یا تاموکسیفن را به دوره دارو اضافه کنید.مسلما ناندرلون از جمله استرئیدهای بسیار بی خطر است . زمانی که عوارض جانبی دکا دورابولین را با نتایج حاصله از مصرف آن مقایسه می کنیم متوجه میشویم بهترین استروئید موجود است .در تحقیقاتی که راجع به HIV صورت گرفته است مشخص شده که دکا می تواند وزن از دست رفته بیماران را به آنها برگرداند و اثرات مثبتی روی سیستم ایمنی بدنشان ایجاد کند.
   دکادورابولین با تقویت سریع عضلات همراه نیست . البته خصوصیات قابل توجهی در زمینه تقویت عضلات دارد اما مثل سایر استروئیدها نیست. بنابر اینئ خواص ضعیف این استروئید باعث می شود در دوره های طولانی تر مصرف شود.بطور کلی میتوان گفت میزان افزایش وزن عضلات که در اثر مصرف دکا بوجود می آید نصف رقمی است که در اثر مصرف تستوسترون حاصل می شود.اگر چه ناندرلون به مدت طولانی در بدن فعال باقی می ماند اما معمولا هفته ای یک یا دو مرتبه تزریق می شود .دوز مصرف آقایان معمولا بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم است.دکا دورابولین از جمله استروئید های معروفی است که بانوان ورزشکار بخوبی آن را میشناسند اما دوز تزریق هفتگی آنها کمتر از دوز تزریق آقایان است و معمولا به سطح ۵۰ میلی گرم میرسد.اگر چه دکا دارای خواص آندروزنی کمتری می باشد اما گاهی اوقات خانمها با مصرف این این ترکیب با علایم و صفات ثانویه مردانه مواجه میشونداگر نگران بروز چنین مشکلاتی هستید بهتر است ناندرلون دورابولین( فنیل پروپیونات) را انتخاب کنید زیرا این ترکیب فعالیت کوتاه تری دارد .این دارو فقط تا چند روز در بدن فعال باقی می ماند و اثرات آندروژنی آن نیز کاهش میابد.

   آنچه که موجب ایجاد نگرانی در مصرف دکا دورابولین می شود مقدار تستوسترون آندروژنی است که بویژه پس از دوره های طولانی ظاهر می شود. بنابر این یکی از اقدامات خوبی که در پایان دوره درمانی باید انجام دهید این است که داروهای کمکی را به دوره مصرف اضافه کنید.

   دکا که یک آنابولیک قابل قبول و مؤثر میباشد به خوبی در دوره های تقویت حجم عضلات گنجانده شده و نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. ترکیب دکا و دیانابول به خوبی با هم اثر کرده و رشد خوب و هر چه بیشتر عضلات را به همراه دارد.البته می توانید از آندروژن قوی تری مثل آندرول ۵۰ یا تستوسترون در کنار آن استفاده نموده وبه نتایج بهتری دست یابید .زمانی که آندروزن با دکا ترکیب میشود دوز مصرف کاهش میابد .در ضمن پس از قطع آندروژن میتوانید به مدت چند هفته دکا مصرف کنید و این روند را ادامه دهید .با این روش میتوانید ورم و پف پوستی که در اثر مصرف آندروژن حاصل می شود را تا حدودی به سفتی عضله منجر کنید ودر نتیجه عضلات از ظاهر کیفی بهتری برخوردار میشوند. به این نکته توجه داشته باشید که طی مدتی که تحت پوشش درمان با دکا قرار می گیرید تولید تستوسترون آندروژنی از سر گرفته نمی شود و به همین دلیل مصرف داروهای کمکی ضروری است.

 5. محمد

  سلام.آیا مصرف این مکمل ها باعث ریزش مو در مورد اشخاصی که ریزش مو ارثی دارند می شود ؟ با تشکر

  • بهادر

   اگه اصل باشه نه مشکلی پیش نمیاد

 6. امید

  سلام ممنون از شما عزیزان آقای عادل استاد گرامی من اولین بارمه که ناندرلون تزریق میکنم اما فک کنم دکا نیستش یه مدل دیگه اشه دقیقا نمیدونم الان هفته ای ۲۵۰ میل تستسترون میزنم متاندینون هم که سره جا ش مکمل های دیگه هم که مثل پمپ و پروتیین و گلوتامینو قیره هم سر جاش

  • اشکان

   به نظر من خیلی داری دوز بالا میزنی چه خبر ناندرلون با تست با متان میترکی که خیلیه ۳ تا هورمون واسه دفعه اول
   بهتره دفعه اول با یه هورمون شروع کنی به مرور زمان وقتی بدنت با یه هورمون عادت کرد سعی کن ترکیبی مصرف کنی شما همون دفعه اول ۳ تا هورمون با هم داری مصرف میکنی

  • داش مرتضی

   سلام دوستان منم یه نظری بدم مصرف پمپ خودش ضربان قلب میربه بالا هورمون هم میبره بالا مصرف این دو تا با هم به نظر من زیاد عاقلانه نیست

 7. امید

  سلام ممنون از پاسخ تمامی اساتید خدمتتون عرض کنم که دفعه اولم نیست سری دومم هستش دوره قبل فقط رکسوبول بودش اونم با پمپ بود که ترکیب وینسترول بودش.ولی اولین باره ترکیبی ورمیدارم اساتید محترم میترسم الان هفته اولم داره تموم میشه هفته ای سه تا آمپول دارم حالا درد این روغنی ها بمونه که تا خوب نشده یکی دیگه باید بزنم راه حلی برای درد آمپول ها دارید؟

  • رضا

   گرما درد تزریق را کم می کند
   یک مطالعه جدید نشان می دهد، گرم کردن داوری بیهوشی قبل از تزریق می تواند به میزان قابل توجهی موجب کاهش درد شود.
   بیهوشی های موضعی به منظور کاهش درد صورت می گیرد، در حالی که اعتقاد عموم بر این است که روند تزریق، دردناک است.
   محققان دانشگاه ” تورنتو” در کانادا اثبات کردند که گرم شدن داروی شیمیایی بیهوشی قبل از انجام تزریق موجب کاهش درد خواهد شد، صرف نظر از این که تزریق زیر پوستی یا داخل پوستی به میزان کم یا زیاد باشد.
   بنا به گفته محققان، این گرم کردن می تواند توسط آب گرم، گرم‌کننده‌های مایع، گرم‌کننده‌های غذای کودکان یا گرم‌کننده سرنگ باشد. همچنین برخی پزشکان اورژانس از گرمای دست‌شان برای تزریق گرم استفاده می کنند.
   به گفته پزشکان، بیماران معمولاً از دیدن سوزن وحشت دارند، اما انجام کاری ساده مانند رساندن دمای مایع تزریق به دمای بدن می تواند این درد را قابل تحمل‌تر کند.

 8. امید

  سلام عذر میخوام الان اینو به من دوشنبه تزریق کردن پرستار خیلی بد تزریق کرد ناندرلون روغنی به محض وارد کردن سوزن در عرض ۲ ثانیه کل محتویات رو تزریق کرد از همون موقع عضله باسن گرفتگی پیدا کرد کمی بعد بهتر شد ولی الان داره منو میکشه نمیتونم به خوبی راه برم نمیتونم خوب از پله بالا برم و مسئله اینجاست که من از این آمپول هفته ای ۲ تا و هفته ای یه دونه تستسترون باید تزریق کنم

 9. مجید توکلی

  سلام دوره کراتین.پروتئین.اکسی متانول.تریبلوس.ZMA.نادرلون.تسترون آلمانی.ونیسترول و متان دیانابول برداشتم میتونم بجای پروتئین از کربوهیدرات برای حجم بیشتر استفاده کنم؟

 10. مجید توکلی

  سلام دوره کراتین.پروتئین.اکسی متالون.تریبلوس.ZMA.نادرلون.تسترون آلمانی.ونیسترول و متان دیانابول برداشتم میتونم بجای پروتئین از کربوهیدرات برای حجم بیشتر استفاده کنم؟

 11. رسول

  سلام من قدم ۱۹۰ وزنمم ۱۱۳کیلو پرس پا رو ۳۰۰ کیلو میزنم دمبل پارویی هم ۶۰ کیلو رو اب خوردنه برام هورمون تسترونم چجوره

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره