برنامه ۶ هفته ای عضلات پایین تنه
شما اینجا هستید
اسلایدر » برنامه ۶ هفته ای عضلات پایین تنه

برنامه ۶ هفته ای عضلات پایین تنه، برای ورزشکاران حرفه ای.
در هر هفته، ۴ جلسه تمرین داشته باشید.

آماده باشید. این برنامه مخصوص افرادیست که آماده هستند برای چالش های جدید ورزشی. هر تمرین برای قویتر شدن شما و آمادگی برای حرکت بعدی طراحی شده است. برنامه سنگینی است. درسته. این دقیقا همون چیزیه که منتظرش هستین. ترکیبی از شکلهای مختلف تمرینی شامل Supersets, HIIT, Zone Training, Progressive Overloading and Training to Failure.

هر کدام از حرکات، فشار بخصوصی به عضلات شما می آورند و سبب پیشرفت شما میشود. همچنین به سیستم قلبی نیز توجه شده و فشار مناسبی که قلب شما احتیاج دارد برای عملکرد بهتر، لحاظ شده. شروع به تمرین کنید و بدنتون رو به چالش بکشید.

توضیحات مربوط به برنامه و حرکات:
در هر جلسه، یادداشتها و میزان وزنه های جلسات قبل را مرور کنید. در جلسات بعدی وزنه ها را آرام آرام سنگینتر کنید. به یاد داشته باشید که بدن شما، قویتر از آنچیزی است که بنظر میرسد. پس همانند یک مبارز، به جنگِ با بدن خود بروید.

حرکت ۱: دوچرخه ثابت/ در آغاز، ۵ دقیقه، به آرامی بدن خود را با دوچرخه گرم کنید.

برنامه_دوچرخه ثابت


حرکت ۲: دمبل اسکات/ متد بارگیری پیشرفته. در هر ست، وزنه سنگینتری بردارید. ۳ ست، ۱۲ تکرار و زمان استراحت بین هر ست ۶۰ ثانیه

برنامه_دمبل اسکات


حرکت ۳: دمبل ددلیفت/ بدن خود را پایین بیاورید و وزنه ها را به بالا بکشید.

برنامه_دمبل ددلیفت


حرکت ۴: دمبل اسکات، وزنه بین پاها و پاها بازتر از شانه قرار دارند/ کمر صاف و باسن خود را در راستای عمودی، به بالا و پایین حرکت دهید.

برنامه_دمبل اسکات

حرکت ۵: ساق پا پله، دمبل جفت/ زانو ها شکسته نشوند. در هنگام بالا رفتن، تا بیشترین توان، عضلات خود را منقبض کنید. در هنگام پایین آمدن، سرعت را کم کنید و تمرکز بر روی عضلات فراموش نشه.

برنامه_ساق پا پله، دمبل جفت

تصویر ۶: پرس اسکات ماشین(زاویه ۴۵)/ در آغاز از وزنه های سبکتر استفاده و بر روی صحیح زدن حرکت تمرکز کنید. در هنگام پایین آمدن، زوایای ۹۰ درجه مچ پا و زانوها رعایت شود. پاشنه پا بهیچ عنوان از میز جدا نشود. و در هنگام بالا رفتن، پاها صاف نشود. یک زاویه کمی داشته باشید تا فشار وزنه، بر روی ماهیچه ها باقی بماند (در صورت صاف کردن پاها، فشار بر روی مفاصل افتاده و این یک اشتباه در زدن حرکت است.)

برنامه_پرس اسکات ماشین(زاویه 45)

حرکت ۷: اسکات پرش درجا/ در هفته ششم، ۵ تکرار دیگر نیز اضافه کنید.

برنامه_اسکات پرش درجا

 

حرکت ۸: دوچرخه خوابیده

برنامه_دوچرخه


موفق باشید.

 

  1. سجاد

    عالی بود دمتون گرم

  2. علی محمدی

    سلام خسته نباشید ممنون از وقتی که گذاشتید.چن تا سوال داشتم این هست که این برنامه فقط برا پایین تنه نوشته شده و تو این شیش هفته بالاتنه هیچ تمرینی نداره
    و اینکه انجام این حرکات یکسان تو بیست و چهارجلسه باعث عادت بدن به این حرکات نمیشه؟یعنی تاثیر تمرین از بین بره؟ممنون میشم اگه ی توضیح کامل بدین

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره