استروئید های تقلبی
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » استروئید های تقلبی

استروئید های تقلبی

 استروئید های تقلبی

منظور از استروئید های تقلبی محصولاتی است که به وسیله تولید کنندگان زیر زمینی و به شکل مخفیانه تولید شده و بسته بندی آنها به نوع اصل که مورد توجه ورزشکاران پرورش اندام است شباهت دارد . قطعا نمی توانیم راجع به محتویات این داروها تحقیق کنیم زیرا به وسیله شرکت های واقعی و اصلی تولید نمی شوند گاهی اوقات تولید کنندگان تقلبی در تولید محصولات خود از استروئید های واقعی استفاده می کنند اما در اکثر موارد هم از چنین موادی بی بهره هستند .

زمانی که کسی به تولید داروی تقلبی دست می زند باید مسائل مادی را در درجه دوم اهمیت قرار دهد امروزه داروهای اصلی در محیط استریل که دارای هوای تصفیه شده بوده و فارغ از هر نوع آلودگی می باشد تولید می شوند اما تولیدات غیر مجاز و غیر قانونی فاقد چنین ضریب اطمینانی هستند زیرا تولید کنندگان آنها به پول اهمیت می دهند و اهمیت کمتری برای ایمنی محصولات تولیدی خود قایل هستند بویژه تولید آمپول ها همیشه نگران کننده بوده است زیرا داخل بدن تزریق شده و قسمت اعظم سیستم دفاعی و طبیعی بدن را متاثر می سازد زمانی که باکتری یا سموم داخل بدن تزریق می شوند آسیب زیادی را متوجه بدن می سازند تا به حال به موارد متعددی برخورد کرده ایم که در آن سلامتی ورزشکار بر اثر مصرف محصول تقلبی به خطر افتاده است مصرف کننده باید مراقب باشد که هم سلامتی خود را حفظ کند و هم پولش را بیهوده هدر ندهد.
استروئید های تقلبی از جمله مشکلات بزرگ موجود در بازار سیاه هستند همانطور که می دانید تقاضای دست یابی به استروئید ها بسیار بالا است و همین مسئله باعث می شود عرضه آنها با محدودیت مواجه شود در نتیجه بازار داروهای تقلبی در کنار بازار فروش تولیدات اصلی شکل می گیرد تا بخشی از سود مادی به طرف تولید کنندگان داروهای تقلبی سرازیر شود همانطور که اشاره کردیم بازار سیاه همواره مورد توجه تولید کنندگان داروهای تقلبی است و از آنجا که شخص بر اثر مصرف طولانی قرص به ماهیت تقلبی آن پی می برد.
حتما باید هنگام خرید کاملا توجه کند و مراقب باشد تا داروی اصلی را خریداری کند بر اساس گزارش های که ظرف سالیان متمادی به دست ما رسیده است مسایلی باعث شد تا در سال های اخیر شاهد حضور فعال تولید کنندگان استروئید های تقلبی در بازار باشیم به نظر من وقوع دو حادثه مهم در تاریخ تولید ترکیبات استروئیدی باعث شد استروئید های تقلبی به صورت یک مشکل بزرگ ظاهر شوند حادثه اول به جمع شدن دیانابول از بازار فروش مربوط می شود که در اواخر دهه ۱۹۸۰ اتفاق افتاد زمانی که دیانابول از بازار جمع شد عده ای فرصت طلب و سودجو به تولید نوع تقلبی آن یعنی D بول روی آوردند . از اینجا بود که اصطلاح استروئید تقلبی در تارو پود بازار سیاه تنیده شد.

به نظر من در اوایل دهه ۱۹۹۰ جهان شاهد انفجار تولیدات تقلبی بود و در اوایل سال ۱۹۹۱ که قرار شد تولیدات تقلبی تحت کنترل قرار گیرد طوفان عظیمی در تولید استروئید ها وزیدن گرفت قبل از آن انابولیک های تولید شده به سختی قاچاق می شد اما پس از آن دیگر هیچ مانعی سر راه قاچاق آنها وجود نداشت بطوری که سوسپانسیون استریس (Steris) , سیپ (CYP) و دکا (Deca) در همه جا مشاهده می شد و این مسئله در حالی اتفاق می افتاد که کمتر کسی موفق می شد به انواع اصلی این داروها دسترسی پیدا کند به نظر من اواسط دهه ۱۹۹۰ تا اواخر آن دوره انتقال در بازار سیاه بود از آنجا که دست یابی به استروئید های اصلی مشکل بود تولید کنندگان تقلبی ازفرصت سوء استفاده کرده و پس از مدتی داروهای تقلبی را وارد بازار کردند که این مسئله سود مادی زیادی را به جیب آنها سرازیر کرد.
عده ای که نگران عرضه چنین محصولاتی بودند بلافاصله مشغول کار شده و در صدد برآمدند ورود همه داروها را از نقاط خارج از کشور تحت کنترل خود قرار دهند اما متاسفانه همه تلاش آنها با موفقیت همراه نبود در حال حاضر بازار سیاه دیگر نیازی به تولیدات تقلبی ندارد و تولید استروئیدها آنقدر در سطح بالا صورت می گیرد که می تواند تقاضای همه ورزشکاران را براورده سازد اما آنچه گفته شد دلیل بر این نیست که تولید استروئید های تقلبی متوقف شده باشد بلکه امروزه هم یک مشکل بشمار می رود اما این مشکل در مقایسه با ۵ سال قبل کم رنگ تر شده است اخیرا کشور مکزیک به تولید کننده بزرگ استروئید تبدیل شده و تولیدات خود را به آمریکا و سایر نقاط جهان صادر می کند به همین دلیل مورد توجه تولید کنندگان داروهای تقلبی قرار گرفته است بطوری که در صدد بر آمده اند تولیدات خود را با نام شرکت های مکزیکی عرضه کنند.

اگر قصد دارد استروئید آنابولیک بخرید و نسبت به اصل بودن این محصول مشکوک هستید حتما از راهنمایی های ارایه شده در این مقاله استفاده کرده و نسبت به اصل بودن داروهای خریداری شده اطمینان حاصل کنید نکته مهم و قابل توجه این است که تولید کنندگان داروهای تقلبی از نا آگاهی مردم سوء استفاده می کنند اکثر مردم بدون اینکه از قبل تحقیق کرده باشند اقدام به خریداری استروئید های آنابولیک می نمایند و این همان چیزی است که بازار تولیدات تقلبی به آن نیاز دارد اما بدانید حتما باید قبل از خریداری آنابولیک ها کمی تحقیق کنید زیرا مصرف کننده ای که از اطلاعات و آگاهی برخوردار است کمتر گول می خورد .

استروئید آنابولیک

آشنایی با اصول خرید
در اینجا به علایم و نشانه هایی اشاره می کنیم که هنگام خرید آنابولیک ها باید به آنها توجه کنید به این ترتیب متوجه اصل یا تقلبی بودن استروئید ها می شوید نکته مهمی که ذکر آن ضروری است این است که امروزه تولید کنندگان داروهای تقلبی پیشرفته و مجهز تر از ۱۰ سال گذشته هستند بطوری که تولیدات خود را با ظاهر بهتری عرضه می کنند و همین مسئله موجب می شود تشخیص آنها به سختی صورت گیرد البته شاید روشهای که در این بخش آمده است باز هم برای شناسایی داروهای تقلبی کافی نباشد زیرا این داروها با گذشت زمان از ظاهر بهتری برخوردار شده اند کسانی که نیاز بازار را می شناسند می دانند که اگر بخواهند در بازار رقابت باقی بمانند چاره ای جز این ندارند که محصولات خود را با ظاهر بهتری عرضه کنند.
استفاده از برچسب
۱۰ سال قبل تولیدات تقلبی به شکل سوسپاسیون عرضه می شدند بطوری که تولید کننده داروی تقلبی یک نوع برچسب را روی جعبه و شیشه دارو بکار می برد تا هم پول زیادی نصیب خود کند و هم مصرف کننده را فریب دهد بطوری کلی اگر متوجه شدید روی جعبه دارو به جای حروف چاپی از برچسب استفاده شده است حتما نسبت به خرید آن مشکوک شوید تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد به محصولات دامی روسی و تستسترون تایلندی مربوط می شود .

آمپول های غیر عادی
اولین بار که تولید کنندگان داروهای تقلبی درصدد تولید آمپول های تقلبی برآمدند این آمپول ها را با ظاهر بسیار غیرعادی تولید کردند بطوری که حباب هوا روی شیشه آمپول ظاهر شده یا سطح آمپول بسیار ناهموار بود بعضی دیگر از آمپول ها هم آنقدر مج بودند که اگر کسی آنها را روی میز می گذاشت به راحتی می افتادند .
هنگام خرید آمپول استروئید خیلی دقت کنید و مراقب باشید ظاهر خوبی داشته و لکه یا سوراخی در آن وجود نداشته باشد مقدار روغن بکار رفته در آمپول باید طوری باشد که محلولی به رنگ روشن ایجاد کند و به راحتی داخل سرنگ برود بطوری که عاری از هر نوع ذرات ریز باشد در ضمن توجه کنید حجم آمپول همان عددی باشد که روی آن نوشته شده است .

شیشه های قرص
شیشه هایی که حاوی قرص های تقلبی هستند کمتر از بقیه داروهای استروئیدی رواج دارند و از آنجا که منبع تولید آنها به راحتی مشخص می شود کمتر کسی به فکر تولید چنین استروئید هایی می افتد شیشه های زیادی در بازار سیاه وجود ندارد که حاوی قرص های تقلبی باشند اکثر وارداتی قرص های تقلبی داخل ورقه آلمونیومی و پلاستیک بسته بندی می شوند بنابراین از خرید چنین موادی اجتناب کنید ظرف چند سال اخیر تعداد زیادی از شرکت های مجاز تولید داروهای دامی دست به تولید قرص های استروئیدی زده و آنها را داخل شیشه عرضه می کنند اکثر این داروها از عملکرد خوبی برخوردار بودند بنابراین می توان آنها را خریداری کرد با این وجود یکی از نکات ایمنی که باید رعایت کنید این است که از خرید محصولات و فراورده های ناشناخته اجتناب کنید .

تاریخ انقضا
همیشه تاریخ انقضای روی شیشه یا جعبه دارو را بررسی کرده و ببینید آیا دارو و مهر تاریخ انقضا دارد یا اینکه تاریخ انقضا به صورت جداگانه روی شیشه و جعبه دارو چاپ شده است یا خیر .
تولید کنندگان داروهای مجاز داروهای خود را به طریقی عرضه می کنند که حروف چاپی بزرگ روی جعبه و برچسب دارو وجود داشته باشد و سپس شماره سریال و تاریخ انقضا را حک می کنند و در واقع هنگامی که داروی مورد نظر بسته بندی می شود حتما دارای تاریخ انقضا هم هست اما روش کار در مورد داروهای تقلبی متفاوت است زیرا تاریخ انقضا با حروف چاپی روی جعبه مطابقت می کند و در واقع هر دو بطور همزمان چاپ می شوند بهترین روشی که با اطمینان به شما می گوید آیا داروی خریداری شده تقلبی است و یا واقعی این است که حتما به جعبه دارو دقت کنید اگر تاریخ انقضا به صورت مهر روی آن زده شده باشد یا به صورت برجسته باشد معرف این است که بعدا به جعبه اضافه شده است و در نتیجه دلیل بر اصلی بودن داروی خریداری شده نمی باشد .

 استروئید های تقلبی

همانطور که در مورد تاریخ داروها توضیح داده شد تاریخ انقضا همزمان با بقیه حروف چاپی روی جعبه چاپ شده است.
تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد کلن بوترول و( سایر داروهای وابسته ) تولید شده در بلغارستان و جعبه هایی که توسط شرکت جلفا/پلفا در هلند تولید می شوند می باشد زیرا تاریخ انقضا و بقیه حروف چاپی روی جعبه بطور همزمان چاپ می شوند این مسئله کمتر در سایر داروهای مجاز به چشم می خورد بنابراین از خرید سایر داروهایی که چنین مشخصه ای دارند خودداری کنید.

مشخصات کشور تولید کننده
شرکت های دارویی که در اکثر کشورهای جهان مشغول تولید دارو هستند حتما باید هنگام تولید داروهای خود مقررات و ظوابط خاصی را رعایت کنند این مسئله کمک می کند تا در ارزیابی و سنجش استروئید های بازار سیاه مرتکب خطا نشویم زیرا داروهای تقلبی اغلب فاقد چنین ضوابطی هستند و بنابراین عرضه دارو توسط آنها فاقد قانون و مقررات است در اینجا به مشخصات کلی داروهای تولید شده در کشورهای مختلف اشاره می کنیم و امیدواریم هنگام خرید دارو به آنها توجه کنید.

امریکا:
یکی از نکات مهمی که در امریکا رعایت می شود این است که استروئید ها موادی هستند که تحت نظارت و کنترل دولت تولید می شوند و همین نظارت و کنترل باعث می شود کمتر راهی بازار سیاه شوند . در نتیجه کسانی که دست اندرکار عرضه استروئید های غیر مجاز و تقلبی هستند ترجیح می دهند به سراغ استروئید های آنابولیک امریکایی نروند بلکه منابع مورد نیاز خود را از طریق سایر کشورهای تامین کنند . به همین دلیل اگر متوجه شدید داروی خریداری شده ساخت امریکا می باشد حتما آن را بطور دقیق بررسی کنید زیرا ممکن است تقلبی باشد بهترین روشی که می توانید از آن استفاده کنید این است که از خرید همه اقلام امریکایی اجتناب کنید مگر اینکه به شرکت تولید کننده مراجعه کرده و از اصل بودن محصول اطمینان پیدا کنید .
FDA (سازمان نظارت مواد غذایی) تابع مقررات سختی است که تا به امروز تولید کنندگان داروهای تقلبی نتوانسته اند این مقررات و ضوابط را رعایت کنند. بارزترین خصوصیت داروهای مجاز امریکایی این است که نمی توانید برچسب روی جعبه یا شیشه دارو را به راحتی بکنید . این برچسب آغشته به نوعی چسب با دوام است و برای کندن آن از روی جعبه یا شیشه دارو به تیغ و صبر و تحمل زیاد نیاز دارند .منبع سایت ادکوان. در ضمن باید آن را ذره ذره کرده در نتیجه چنین برچسبی روی داروهای تقلبی مشاهده نمی شود زیرا برچسب داروهای تقلبی به سرعت کنده می شود . به عبارت ساده تر آزمایشگاهایی که داروهای تقلبی تولید می کنند به ماشین آلات و دستگاه های مخصوصی که چنین برچسب هایی تولید می کنند دسترسی ندارند اگر نسبت به خرید خود اطمینان ندارید انگشتان را خیس کرده و روی تاریخ انقضا و برچسب روی دارو بمالید جوهر داروهای تقلبی طوری است که با مالیدن انگشت پاک می شود اما جوهر بکار رفته در داروی اصلی احتمالا کمرنگ می شود اما همچنان سالم و خوانا باقی می ماند .
برنامه ۳ تولید مواد کنترل شده ایجاب می کند همه استروئید های دامی و انسانی دارای برچسب C||| باشند تنها استثنای موجود تولید قرص های کوچکی فشنگی دامی است که از نظر فنی تحت کنترل نیستند بعضی از تولید کنندگان داروهای تقلبی هنوز هم سرگرم تولید داروهای هستند که فاقد چنین برچسبی است زیرا تا قبل از سال ۱۹۹۱ داروهای اصلی مجهز به این برچسب نبودند و در واقع از سال ۹۱ به بعد چنین برچسبی رواج یافت.

ایتالیا :
همه داروهایی که در ایتالیا تولید می شوند حاوی برچسب شناسایی دارو هستند این برچسب سفید رنگ بوده و در چاپ آن از جوهر قرمز و سیاه استفاده می شود اما گاهی اوقات هم مهر این اطلاعات مستقیما روی جعبه دارو زده می شود اگر چنین مشخصه ای روی جعبه دارو مشاهده نکردید از خرید داروهای که تحت نام کشور ایتالیا فروخته می شوند خودداری کنید . داروهایی که در ایتالیا تولید می شوند هم دارای شماره سریال تولید و تاریخ انقضا هستند و هم حروف مخففی مثل پرپ (Prep) اسکاد (Scad) و دل (DEL) روی جعبه دارو به چشم می خورد.

یونان :
داروهایی که در یونان تولید می شوند نیز دارای برچسب شناسایی هستند این برچسب روی یک تکه کاغذ مجزا ظاهر شده و به آسانی از سطح جعبه دارو کنده می شود تا به حال تولید کنندگان داروهای تقلبی موفق به تولید انبوده این برچسب نشده اند برچسب های تقلبی هم درست روی خود جعبه وجود داشته و اصلا از جعبه کنده نمی شوند از خریداری داروهایی که فاقد این برچسب می باشند خودداری کنید به علاوه مهر مخصوصی که روی جعبه داروهای یونانی زده می شود حاوی حروف مخفف , Lot ,Man Exp می باشد

اسپانیا :
داروهای اسپانیایی فاقد برچسب هستند اما محلی در جعبه وجود دارد که حاوی بارکد و اطلاعات دارویی است مقوای این بخش به صورت دندانه دار است تا در صورتی که سطح جعبه را پاره کردید این بخش به راحتی جدا شود. در صورتی که این علایم را روی جعبه دارو مشاهده کردید نسبت به خریداری آن شک نکنید روی شماره سریال و تاریخ انقضای داروهای اسپانیایی علامت اختصاری لوته (Lote) و کاد (cad) مشاهده می شود. اخیرا حروف بریل , روی بسیاری از جعبه های داروهای اسپانیایی به چشم می خورد البته این مسئله در مورد همه داروها اجباری نیست اما نشان می دهد که مصرف کننده داروی واقعی را خریداری می کند .

پرتغال :
روی جعبه داروهای پرتغالی محل مخصوصی وجود دارد که نشان واقعی بودن دارو می باشد این بخش به شکل مستعطیل بوده و حاوی بارکدی است که اطلاعات مربوط به قیمت دارو در آن وجود دارد روی مهر شماره سریال و تاریخ انقضای جعبه های پرتغالی نیز علایم مخفف لوته (lote) و وال آته (Val Ate) مشاهده می شود

فرانسه :
در سطح جعبه داروهای فرانسوی یک بر چسب مستعطیل شکل مشاهده می شود البته شکل و مفاهیم و برچسب از دارویی دیگر متفاوت است اما چنین برچسب هایی یک یا دو علامت عمودی دارند که به راحتی می توان آن را از جعبه جدا کرد . حروف روی برچسب چاپی بوده و یا مهری روی آن مشاهده می شود اما جعبه داروهای تقلبی دارای برچسبی هستند که متن آن با جوهر خاکستری چاپ شده و در چاپ آن از روش سنتی استفاده شده است.

توضیحاتی درباره نمونه های از انواع استروئید های تقلبی

وینسترول

وینسترول
وینسترول به صورت قرص خوراکی یا تزریقی از جمله استروئید هایی است که همواره مورد توجه تولید کنندگان داروهای تقلبی قرار دارد از آنجا که وینسترول مجاز و قانونی در سطح بالا تولید نمی شود همواره به علایم ظاهری وینسترول خریداری شده توجه کنید بهترین توصیه ای که در این میان وجود دارد این است که هرگز درصدد خرید قرص یا آمپولی نباشید که فقط نام ژنریک استانازول روی آن به چشم می خورد البته محصولات ژن فارم کشور یونان تحت این قانون قرار نمی گیرند همه محصولاتی که به صورت قانونی تولید می شوند حتما حاوی برچسبی هستند که معرف نام تجاری آنها باشد .

نوع تزریقی
وینسترول –V که نوع تزریقی چند بار مصرف است در کانادا و آمریکا تولید شده و از جمله داروهای مورد علاقه تولید کنندگان تقلبی است با وجود نظارات های کنترل های فراوان باز هم وینسترول V تقلبی به وفور در بازار وجود دارد به طوری که خرید این نوع دارو را اصلا توصیه نمی کنیم اما اگر مایل به خرید آن باشید بهتر است قبل از هر چیز آن را امتحان کنید به این منظور شیشه آمپول را در جایی گذاشته و ببینید آیا کریستال های استروئید بلافاصله و به شدت از هم جدا می شوند یا خیر. این جدایی کریستال ها دال بر اصل بودن دارو است ذراتی که در وینس ترول –V اصلی وجود دارد آنقدر بزرگ است که نمی توان آن را داخل سوزن ظرف کشید (داخل سوزن ۲۵ تا ۲۷ به سرعت متراکم می شود) می توانید به خرید آنابولیک – ST , اسانازولیک و استانول-V از شرکت توکیو مکزیک نیز اطمینان حاصل کنید در حال حاضر نوع تقلبی این داروها تولید نمی شود . در ضمن برچسب های هولوگرام که روی شیشه های استانازولیک و استانول – V وجود دارد امکان هر نوع تقلب و سوء استفاده را از بین می برد بنابراین هنگام خرید حتما به دقت نگاه کرده و این برچسب را روی شیشه دارو مشاهده کنید .

وینسترول

در مورد تولید انواع تزریقی باید اشاره کنیم تنها آمپولی که به شکل مجاز و قانونی در بازار سیاه وجود دارد آمپول ۱ میلی لیتری شرکت زامبون اسپانیا است . البته این محصول نیز کپی برداری شده و دارای انواع اقسام تقلبی می باشد اما شناسایی آنها بسیار ساده است در اینجا نیز مثل وینسترول – V اصلی باید گفت اگر شیشه آمپول به مدت طولانی در حالت سکون قرار گیرد اجزای محلول در آن به سرعت و بلافاصله از هم جدا می شوند اما کریستال های این آمپول کوچک تر بوده با سوزن ظریف تزریق شده و در مقایسه با نوع امریکایی از اثرات بیشتری برخوردار است اخیرا طرح آمپول زامبون تغییر کرده بطوری که نازک تر شده و کاملا ژنریک به نظر می رسد همین مسئله نیز موجب شده تولید کنندگان داروهای تقلبی به راحتی از روی آن نسخه برداری کنند در صورتی که ظاهر آمپول های قدیمی بسیار غیر عادی بوده و به همین دلیل امکان نسخه بردای از روی آن کار بسیار مشکلی بود اندازه و شکل آمپول های جدید شبیه بسیاری از محصولاتی است که امروزه در بازار یافت می شود بسته بندی آمپول جدید هم کمی متفاوت به نظر می رسد بطوری که جعبه آن به رنگ خاکستری روشن چاپ شده و زیبا تر می باشد حقیقت این است که انواع تقلبی آمپول های قدیمی تر را بیشتر مشاهده می کنیم بنابراین بهتر است مسایل ایمنی را رعایت کرده و فقط در صدد خرید آمپول های جدید باشد.

نوع وینسترول خوراکی
در مورد خرید قرص های وینسترول نیز باید کاملا هوشیار بوده و ببینید کدام قرص را خریداری می کنید معروف ترین محصولاتی که در حال حاضر می توانید به خرید آن اطمینان کنید عبارتند از : قرص های استانول- V محصول شرکت ت توکیو و قرص های ژنریک یونانی که توسط شرکت ژن فارم تولید می شود تا این لحظه به نظر نمی رسد این قرص ها مورد هجوم تولید کنندگان داروهای تقلبی قرار گرفته باشد بنابراین می توانید به خرید خود اطمینان داشته باشید . قرص های استانول – V در شیشه های ۱۰۰ و ۵۰۰ عددی عرضه شده و رنگشان نارنجی است هنگام خرید داروهای ت توکیو حتما بر چسب هولوگرام ایمنی دقت کنید و برای اینکه نسبت به اصل بودن قرص های شرکت ژن فام نیز اطمینان حاصل کنید حتما به برچسب شناسایی آن دقت کنید . قرص های ۶ میلی گرمی و جدید استانازولیک در سطح انبوه تولید شده و راهی بازار فروش می شود استروئیدهای تولید شده از شرک دنکال شاهد هستیم می توان به برچسب هولوگرام ایمنی را روی محصولات استانازولیک مشاهده کرد قبل از خرید حتما به این برچسب توجه کنید

 وینسترول خوراکی

اخیرا قرص های زامبون ایتالیایی و اسپانیایی هم که به بازار عرضه می شوند عاری از هر نوع و تقلب احتمالی است و همین مسئله سبب شده تا محصولات اسپانیایی شهرت پیدا کنند قرص ایتالیایی نیز در ورقه ۱۰ تایی تولید می شود و در هر جعبه ۲ ورقه قرص ۱۰ تایی مشاهده می کنید در حالی که قرص اسپانیایی در ورقه ۲۰ تایی عرضه شده و داخل هر جعبه فقط یک ورقه قرص وجود دارد هر دو محصول به رنگ صورتی بوده و فقط حرف چاپی W روی قرص های اسپانیایی مشاهده می شود .
منابول (MeNaBol) : که محصول کشور هندوستان می باشد نیز قرص مجاز و قانونی دیگری می باشد که زیاد در امریکا یافت نمی شود این قرص در ورقه ۱۰ تایی وجود دارد و داخل هر جعبه ۱۹ ورقه حاوی ۱۰ قرص یافت می شود .
ستابون (ceTaBon) : تایلندی هم گاهی اوقات در بازار سیاه یافت می شود و هر ورقه آن حاوی ۱۰ قرص مایل به قرمز می باشد به جز آنچه در بالا اشاره شد نمی توان نسبت به خرید سایر قرص های استانوزولول اطمینان کرد مگر اینکه از منبع خرید خود مطئمن باشید.

تستسترون پرپیونات

تستسترون پرپیونات

تولید تستسترون پرپیونات تقلبی کمتر از تولید انان تات یا سیپیونات تقلبی است و از آنجا که تقاضای دسترسی به آن هم کمتر است تولید کننده های استروئید های تقلبی از تولید آن امتناع می کنند به همین دلیل با خیال راحت می توانید آمپول های پروپیونات را خریداری نمایید توجه داشته باشید فقط شیشه های چند بار مصرف تولید شده توسط شرکت بروول و لوفلر مکزیکی و تستوگان (Testogan) تولید شده توسط جمهوری دومینیکن را بخرید . به محض اینکه با تولیدات بروول مواجه شوید حتما به برچسب هولوگرام دقت کنید البته مقدار کمی آمپول پروپیونات تقلبی در بازار وجود دارد که از جمله تولیدات امریکایی یا اروپایی است بنابراین از خرید چنین محصولاتی سرباز بزنید . بویژه محصول استریس امریکا بیشتر از بقیه یافت می شود جعبه این محصول تقلبی هاله ای از رنگ سبز داشته و حروف طلایی رنگ روی آن به چشم می خورد . البته مدتی است که شرکت استریس (Steris) تولید استروئید های آنابولیک را متوقف کرده است بنابراین امکان دسترسی به این محصول و سایر داروهای ژنریک امریکایی وجود ندارد حال اگر در بازار سیاه با چنین محصولاتی مواجه شدید حتما از خرید آن خودداری کنید مسلما شخص تا چند روز پس از تزریق تستسترون پروپیونات با تورم و درد در ناحیه تزریق مواجه می شود علت هم این است که پروپیونات یک داروی محرک بشمار می رود اما عده ای به غلط تصور می کنند که این درد نشان دهنده تقلبی بودن پروپیونات مصرفی است اما همانطور که گفته شد تزریق با درد همراه است.

دکا – دورابولین

دکا - دورابولین

هنوز هم دکا از جمله داروهایی است که از روی آن نسخه برداری می شود و به همین علت انواع و اقسام تقلبی آن به وقور در بازار یافت می شود از آنجا که ای دارو در بسیاری از کشورهای بازاریابی می شود بی شک همیشه باید هنگام خرید آن دقت کنید ابتدا بحث خود را با انواع معروف دکا شروم می کنیم که در امریکا یافت می شود همانطور که می دانید معروف ترین و مطمئن ترین داروهای استروئیدی در مکزیک تولید شده و به شرح زیر هستند : ناندرولونا ۳۰۰ محصول ت توکیو دکاناندرولن (Decanandrolen) محصول دنکال ناندرولونا ۲۰۰ محصول تورنل نورآندرن ۲۰۰ محصول بروول (Brovel) همه این محصولات به جز آنهایی که توسط شرکت تورنل تولید می شوند مجهز به برچسب هولوگرام هستند بنابراین در برابر تولیدات تقلبی به خوبی حفظ می شوند هنگام خرید حتما به برچسب هولوگرام توجه کنید به محض اینکه در هر یک از نقاط جهان به محصولات مکزیکی برخورد کردید اقدام به خرید نمایید به شرط اینکه فقط برچسب هولوگرام را روی محصولات مورد نظر مشاهده کنید البته می توانید نسبت به خرید آمپول های شرکت اورگانون نیز اطمینان داشته باشید اما بازاریابی فراروان محصولات ناندرلون که با دوز بالاتری عرضه می شوند باعث شده این محصول اورگانون در امریکا طرفداران زیادی نداشته باشد در نتیجه زمانی که محصولات بهتری وارد امریکا می شوند طبیعی است که قیمت محصولات اورگانون بیشتر شده و کمتر وارد بازار امریکا شوند .

دکای تقلبی و قدیمی شرکت استریس امریکا هم علایم شناسیی خاص خود را دارد بطوری که رنگ جعبه آمپول سبز بوده و حروف چاپی طلایی رنگ روی آن مشاهده می شود برچسب روی شیشه هم به راحتی از روی آن محو می شود که باز هم دلیل بر تقلبی بودن دارو می باشد ممکن است این فراورده هنوز هم در بازار سیاه وجود داشته باشد .
آمپول های دکا-پرونابول هند نیز کاملا مورد اطمینان هستند این امپول های ۲۰۰ میلی گرمی / ۲ میلی لیتری که سه عدد هستند داخل محفظه مخصوصی قرار می گیرند اما متاسفانه آن چنان که باید و شاید شهرت ندارند یکی دیگر از محصولات دکا که اخیرا توسط هند تولید می شود و کاملا قانونی است این فار دکا (Infar Deca)(100 میلی گرمی) نام دارد.
نکته مهمی که باید خاطر نشان کنیم این است که همه شیشه ها و آمپول های دکا-دورابولین که توسط شرکت اورگانون تولید می شوند دارای برچسب کاغذی نیستند و این مسئله ممکن است عادی به نظر نرسد شیشه آمپول های اصل که توسط کشور های مختلف آسیایی و امریکایی جنوبی تولید می شود دارای برچسب براقی است که با حروف خاص علامت گذاری شده است مسلما نمی توانیم بگوییم از خرید چنین آمپول هایی خودداری کنید.

دیانابول

دیانابول

معروف ترین انواع مجاز امروزی عبارتند از : قرص های ۵ و ۱۰ میلی گرمی ت توکیو می باشد قرص های که توسط شرکت ت توکیو تولید می شوند به قرص های آنابول تایلندی شباهت دارند اما خرید محصولات ت توکیو با اطمینان بیشتری همراه است زیرا مجهز به هولوگرام ایمنی بوده و به مصرف کننده اطمینان می دهد که محصول خریداری شده توسط آنها کوچک ترین مشکلی ندارد تا به حال هیچ کس در صدد تولید انواع تقلبی این دارو نبوده است . دنکال نیز محصولات تولیدی خود را به هولوگرام مجهز کرده و می توانید به خرید آنها اطمینان داشته باشید .
قرص های صورتی آنابول که به شکل پنج ضلعی هستند هنوز هم معروف هستند این قرص ها در تایلند تولید شده و در بسته های ۱۰۰۰ تایی عرضه می شوند البته بسیته های ۱۰۰ تایی معمولا باز شده و قرص ها به شکل باز به فروش می رسند تا چندی پیش اگر کسی قصد خرید داشت به محض مواجه شدن با این بسته ها کوچک ترین شک و تردیدی به خود راه نمی داد اما حالا همه چیز تغییر یافته است .منبع سایت ادکوان..در حال حاضر انواع و اقسام قرص های تقلبی در سطح گسترده وارد بازار سیاه شده اند بطوری که رنگ و شکل آنها به نوع اصلی شباهت دارد اما فاقد ترکیبات اصلی و واقعی هستند قرص تقلبی به راحتی از قرص اصلی متمایز است و قابل شناسایی می باشد مراقب باشید قرص تقلبی بسیار نازک تر (ضخامت آن حدود ۳ میلی متر است) می باشد. در ضمن لبه دور قرص واقعی هم برجسته تر است قرص تقلبی هم دارای شماره شناسایی است اما در مقایسه با قرص واقعی کمتر جلب توجه می کند امیدواریم این علایم کمک کند تا از خرید محصول تقلبی خودداری کنید قبل از خرید ابتدا از کشور و شرکت تولید کننده دارو اطلاع حاصل کنید (هر چند این مسئله هم نمی تواند خرید قرص اصلی را ضمانت کند) به هر حال مشخصات اصلی بسته بندی همان چیزهایی است که در بالا به آنها اشاره شد
دانابول DS که محصول جدید ۱۰ میلی گرمی دیانابول و محصول کشور تایلند می باشد شرکت دارو سازی مارچ تولید می شود این محصول در شیشه های ۵۰۰ عددی وجود داشته رنگ قرص هم آبی بوده و شکل قلب در آن نمایان است علی رغم اینکه ظاهری شیشه قرص طوری است که ارزان به نظر می رسد اما کاملا مجاز و قانونی است و شما می توانید به خرید خود اطمینان داشته باشید تا به حال نوع تقلبی این قرص تهیه نشده است

متانابول
محصول کشور لهستان است داروی مجازی دیگری است که باید آن را در ورقه های ۲۰ عددی بخرید

بیونابول
این دارو که محصول کشور بلغارستان است اخریا تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردار است متاسفانه نوع تقلبی این دارو نیز به بازار عرضه شده است به همین دلیل هنگام خرید دقت کنید نسخه اصلی دارو که در قوطی های ۴۰ عددی عرضه می شود خریداری کنید اما باید مراقب باشید که نوع تقلبی آن در قوطی های ۱۰۰ عددی فروخته می شود .

ناپوسیم
محصول کشور رومانی است نیز داروی مجاز دیگری است که در آمریکا فراوان نیست قبلا این دارو در قوطی عرضه می شد اما اخیرا در ورقه های آلومینیومی و پلاستیکی عرضه می شود یک جعبه سفید و نارنجی ناپوسیم حاوی ۲ ورقه ۱۰ عددی از این قرص می باشد.

رعایت قوانین هنگام خرید دارو
دیانابول فقط در کشورهای زیر تولید میشود : اروپای شرقی تایلند, مکزیک ,هندوستان و جمهوری دومینیکن . مراقب باشید دیانابول خریداری شده محصول هیچ کشور دیگری نباشد دو کشوری که در تولید داروی تقلبی شهرت دارند ایتالیا و یونان هستند که متان دروس تنولون را به صورت قانونی تولید نمی کنند
به جز نام ژنریک روسی (که به صورت متاهاپوکتهوروه تلفظ می شود) و محصولات ت توکیو که در مکزیک تولید می شوند هیچ دیانابول مجاز دیگری وجود ندارد که فقط اسم ژنریک داشته باشد (متان دروس تنولون یا متان دای نون(methandrostenolone ,methandienone) انواع زیادی از داروهای ژنریک موجود در بازار تقلبی هستند این داروها را فقط تحت نام و بسته بندی مخصوص خریداری کنید .

پریموبلان

 پریموبلان

همه انواع آمپول های ۵۰ میلی گرمی را که در بازار سیاه وجود دارند با خیال راحت خریداری می شود زیرا تا به حال نوع تقلبی این آمپول ها مشاهده نشده است اما کسانی که دست به تولید داروهای تقلبی می زنند بیشتر مایلند پریموبلان ۱۰۰ میلی گرمی را به علت قیمت بالایی که دارد به بازار عرضه کنند
اخیرا شرکت اسکرینگ بسته بندی آمپول ۱۰۰ میلی گرمی اسپانیایی را تغییر داده است نوع جدید این آمپول به آمپول سوستانون که در انگلستان تولید می شود شباهت دارد یعنی دارای رنگ روشن بوده و یک برچسب کاغذی روی آن وجود دارد البته نوک آمپول جدید پریموبلان هم تغییر کرده است بطوری که یک خط زرد و دو خط قرمز در آن دیده می شود . پریموبلان قدیمی تر که در شیشه های تیره رنگ ۱۰۰ میلی گرمی ظاهر می شود هنوز در بازار سیاه وجود دارد و متاسفانه باید بگوییم بسته بندی آن طوری است که کمتر کسی به ماهیت تقلبی آن پی می برد اما به راحتی می توان پریموبلان تقلبی را تشخیص داد زیرا نقطه آبی رنگی که بزرگ تر و اندازه معمول است روی سر آمپول مشاهده می شود یعنی همان چیزی که در تستسترون تقلبی اسپانیایی مشاهده می کنید .
هنگام خرید این آمپول ها بسیار محتاط باشید و دقت کنید نوع جدید دارو را بخرید (داخل جعبه است و کاغذی روی آن به چشم می خورد).
پریموبلان تولید شده در کشور یونان نیز به تدریج به آمریکا راه یافته است پریموبلان یونانی در شیشه روشن که حروف سبز رنگ چاپی در آن نمایان است و حاوی همان ۱۰۰ میلی گرم استروئید می باشد عرضه می شود. برای اینکه کار خرید دارو به راحتی و با خیال راحت صورت گیرد ابتدا به برچسب مشخص آمپول توجه کنید آمپولی که دارای ظاهر مشابه است در کشور ترکیه تولید می شود و گاهی اوقات در امریکا نیز یافت می شود در حال حاضر عرضه انواع تقلبی پریموبلان کمتر دیده شده است.

بولدنون

 بولدنون

انواع مختلف شیشه های تقلبی دارو در بازار سیاه امریکا وجود دارد البته قبل از اینکه دارویی خریداری کنید ابتدا در مورد انتخاب آن تصمیم بگیرید یکی از متداول ترین انواع تقلبی این دارو که باز هم تحت عنوان اکویی پویزفروخته می شود توسط شرکت دارو سازی سولوی (Solvay) در امریکا و کانادا تولید می شود در حال حاضر این استروئید توسط شرکت دارو سازی فورت دوج (Fort Dodge) تولید می شود بنابارین از خریداری داروهایی که آرم شرکت سولوی را دارند خودداری کنید البته داروهای تولید شده در فورت دوج زیاد در امریکا یافت نمی شوند بلکه به مکزیک صادر شده و از آنجا به صورت قاچاق وارد امریکا می شوند بهتر است از داروهایی که در مرز جنوبی امریکا یافت می شوند استفاده کنید.
داروهای معروف و متداول امروزی در مکزیک تولید می شوند که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: تولید مکزیگان توسط شرکت اینپل (inpel) مکزیگان آلتراگان و بولدنون ۲۰۰ حاوی هولوگرام هستند تا هیچ کس نتواند نوع تقلبی این داروها را تولید کند هنگام خرید به هولوگرام توجه کنید زیرا دلیل بر وجود نسخه اصلی دارو است . گانابول که در چند کشور امریکایی جنوبی تولید می شود نیز داروی رایج و معروفی است این دارو در دو غلظت ۲۵ و ۵۰ میلی گرمی/میلی لیتری و در چهار اندازه (۱۰, ۵۰, ۱۰۰, ۲۵۰ ,میلی لیتری ) مشاهده می شود و امکان ندارد که بتوان نسخه تقلبی آنها را به بازار عرضه کرد با این وجود هنگام خرید کاملا هوشیار و مراقب باشید.

کلن بوترول

 کلن بوترول

کلن بوترول واقعی در بازار سیاه موجود است اخیرا تقاضای خرید کلن بوترول بالا رفته است به همین دلیل قیمت یک قوطی که حاوی ۱۰۰ قرص است به ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار می رسد . بسیاری از شرکت های اروپایی , کلن بوترول را در اختیار مصرف کنندگان قرارمی دهند و در این صورت قیمت هر قرص ۰٫۷۵ دلار می باشد طی سال های اخیر انواع کلن بوترول تقلبی به بازار عرضه شده است اما تعداد آن با سایر استروئید های آنابولیک برابری نمی کند انواع کلن بوترول مجاز و قانونی بسیار ارزان بوده و آنقدر در بازار زیاد است که بازار سیاه نیازی به عرضه تولیدات تقلبی آن ندارد تعدادی از تولید کنندگان بی پروای آمریکایی قرص افدرین یا قرص های مشابه را داخل قوطی گذاشته و بر چسب کلن بوترول را روی آن می چسباندند .
آنها بر این باور بودند که افدرین اثرات محرک مشابهی دارد و به همین دلیل تصور می کردند هیچ کس متوجه نمی شود این قوطی ها حاوی کلن بوترول نیستند اگر بدانید به دنبال خرید چه چیزی هستیند مسلما با مشکل چندانی مواجه نمی شوید همانطور که اشاره کردیم کلن بوترول در آمریکا تولید نمی شود بنابراین از خرید دارویی که نام شرکت امریکایی روی آن دیده می شود خودداری کنید فقط در صورتی به خرید این محصول اطمینان کنید که اولا نام تجاری داشته باشد و ثانیا کشوری جز امریکا تولید شده باشد . اسپیروپنت (Spiropent) , نووگام (Novegam) ,اکسی فلاکس (Oxyflux) که محصول مکزیک هستند از جمله بیشترین و متداول ترین محصولاتی هستند که در امریکا یافت می شوند و می توانید آنها را با خیال راحت و بدون کوچک ترین نگرانی خریداری کنید باید به دنبال اسامی تجاری معروف چون اسپیروپنت (Spiropent), برونکوترول (Broncoterol), کلناسما (Clenasma), مونورس (Monores) ,کنتراسپاسمین (Contraspasmin) و ونتولاس (Ventolase) باشید .
کلن بوترول بلغاری نیز از جمله محصولاتی است که می توانید آن را با خیال راحت خریداری کنید البته به شرط اینکه قرص ها داخل ورقه عرضه شوند.

هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .

 1. امیر

  سلام.
  تشکر میکنم از شما بخاطر مطالب عالیتون. مثل همیشه عالی بود. یه سوالی داشتم از خدمتتون
  آیا تولیدات شرکت آلفا فارما که در کشور هند تولید میشن رو تایید می کنید؟

  • مدیریت

   با سلام دوست عزیز ممنون مرسی نظر لطفتونه خوشحالیم مطالبمون اینقدر مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته
   ما هیچ شرکت یا برند خاصی را تایید نمیکنیم
   موفق باشید

   • علی

    سلام درمورد پارابولان اصل هم اگه میشه مطلب بذارین،مرسی .

 2. سروش

  باسلام و عرض ادب
  آیا مصرف استروئید هایی همچون دیانابول یا تستسترون در سن زیر ۱۸ سال باعث توقف یا کوتاهی قد میشود؟

  • مدیریت

   با سلام اگر فرد طی دوران بلوغ از استروئید های آنابولیکی / آندروژنی استفاده کند با تاثیراتی که این دارو ها روی قد او باقی می گذارند مواجه می شود بویژه استروئید ها می توانند رشد فردی را مختل کنند بطوری که زایده های اپی فیزی استخوان های بلند را تحریک کرده سبب ذوب این زایده ها شده و از رشد کامل آنها جلو گیری می کنند زمانی که چنین اتفاقی می افتد رشد قد غیر ممکن می شود حتی اگر در این مرحله هم شخص از مصرف بیشتر استروئید ها خودداری کند باز هم اسیب ایجاد شده غیر قابل برگشت بوده و باعث می شود شخص مورد نظر تا آخر عمرش در همان قد و قامت باقی بماند حتی مصرف هورمون رشد هم موثر واقع نمی شود و قادر به برگشت این پدیده نیست زیرا اگر این هورمون طی دوران بلوغ مصرف شود فقط ضخامت استخوان ها را افزایش می دهد نکته جالبی که باید به آن توجه کنید این است که خود استروئید ها سبب کوتاهی قد نمی شوند بلکه افزایش استروژن موجب ذوب ذایده های اپی فیزی و در نتیجه کوتاهی قد می شود همین تاثیر استروژن است که موجب می شود قد خانم ها بطور متوسط کوتاه تر از آقایان باشد به همین ترتیب مصرف استروئید هایی که به استروژن تبدیل می شوند با توقف رشد فردی همراه است بنابراین شخص زود تر از زمان مقرر با پدیده توقف رشد مواجه می گردد .
   کسانی که دوران بلوغ را سپری میکنند توصیه می کنیم به فکر استروئید ها نباشند و از مصرف آنها جدا خودداری کنند
   حداقل اجازه دهند بدنشان به مرحله بلوغ کامل برسد و سپس با اثرات شدید ناشنی از مصرف استروئید ها مواجه شوند .
   موفق باشید

 3. بابک

  سلام جان هر کی دوست دارید به سوال من جواب بدید وضعم خوب نیست
  والا من چند ماه پیش ۵ یا ۶ تا تستسترون زدم.از چند ماه پیش ریزش موی شدید دارم دارم کچل میشم بخدا؟
  صورتم بسیار جوش میژنه طوری ک جاشون چال شده خیلی هم بد شکل شدم؟
  و رفتم آزمایش هورمونی دادم گفت که دکتر ک هورمونات ک یه خرده رفتن بالا اما دارویی چیزی ننوشت اما خب ی خرده رفتن بالا؟؟
  این بود شرح حالم اما من بعد از چند ماه مصرف اون تستسرونا اومدم یک بسته کلوماید خوردم بهدش هم فیناستراید دارم میخورم ی خرده موهام بهتر شده اما جوشای صورتم بیشتر شده طوری ک اعصابم خرد داره میشه احساس میکنم هورمونام بیشتر شده رفته بالا
  تو رو خدا رهنماییم کنید؟؟و ب همه ی سوالام جواب بدی خوهاش میکنم

  • احمدی

   آکنه یا جوش (Acne) عوارض استروئید ها
   http://edcoan.ir/archives/15653.htm

   • بابک

    دستت درد نکنه بابت جواب.اما ی چیزی تو این مقاله متوجه نشدم اونم اینه که من همین پروسیا رو مصرف میکنم اما نوع ایرانیشو ک فیناسترایده.اما حالا اینک از تبدیل تستسترون به DHT رو جلوگیری میکنه یعنی چی ؟؟؟بازم ممنونم بایت جوابت اجرن با خدا

 4. امین

  سلام بجه ها
  سوال ندارم فقط خواستم داستائی تلخ رو تعریف کنم در مورد خودم
  بجه ها مدتی بود به شدت دنبال پیشرفت در
  badan sazi bodam
  gire ye adame sod jo avazi oftadam
  kheyli jens be man andakht
  ye dore vinestrol ham vardashtam ke fek konam asl nabodan ama natije matlobi gereftam
  to dore badi nemidonam aslan che no esteroidi dade bod
  kholase 3 ya 4 ta zadam dige naraftam
  tarsidam
  ضرر مالی گردم اما خوشبختانه
  اسیب ندیدم
  alalam pol dobare miyad .vali badesh tasmim gereftam be sorate herfeii jolo bera
  sathe danesh khodamo dar morede tamrin taghziye ,,va mokamel ha afzayesh dadm
  توروخدا عجله نگنیم پروسه رو ۴ ساله ببینیم حداقل .مشاوره بگیریم دائم .با رژیم های غذایی میشه یه بدن عالی داشت .مطالعه داشته باشیم .ورزش هوازی ذاشنه باشیم . برخلاف طبیعت کاری نکنیم

 5. افشین

  سلام – کسی از دوستان مبدونه قیمت تست پریپیونات حدود چنده؟

  • aryan

   ۱۲ toman

 6. parsa

  حرف نداشت واقعا اطلاعات مفیدی بود

 7. بابک

  سلام مرسی مطالب مثل همیشه عالی بود.
  منو دوستم قصد خرید وینسترول و ناندرلون و کلن بوترول و سوستانون و فسفاتیدیل سرین داریم.
  سوالم از شما اینکه آیا میشه به بازار پکن یا گوانژو یا ماکاعو اعتماد کرد یا نه و اگه میشه بازار کدوم یکی از اینا قابل اعتماد تره ؟ و آیا داروخانه های چین و ماکاعو قابل اعتمادن ؟ کدوم یکی از داروهایی که اسم بردم تو چین اصلش گیر میاد و برند خوبش چیه ؟
  و اینکه اصل فسفاتیدیل سرین رو که به اسم تجاری کرتیستات بود چجوری میشه از تقلبیش تشخیص داد ؟ چون اینجوری که به من گفتن داروی کمیابی هست و به من گفتن که فقط تو بازار آمریکا گیر میاد. برا همین نگران تولید تقلبیش تو چین هستم .
  ببخشید که من بدون اینکه بدونم اصلا شما راجع به بازار چین اطلاع دارید یا نه سوال پرسیدم. به خاطر اینکه جواب دادن تو سایتا معمولا خیلی طول میکشه
  راستی من چندتا سوال دیگم داشتم که نمیدونم چجوری باید تو آرشیو درستش سوالمو بپرسم اگه میشه یه توضیح هم بدید که سوالامو تو مطالب مربوط بپرسم
  امیدوارم وقتی جواب میدید برام نوتیفکیشن بیاد که جواب سوالامو بگیرم =|
  بازم تشکر از کل مطالب سایتو اینسا و کانال تلگرام ایشالا همیشه شاد باشید

  • مهران

   بابک جان به نظر من از هر ناکجا آباد استروئید بگیری بهتر از ایرانه
   اشنا داری اونجا که بخوای بگیری چطوریه کسی هست یا باید بگردی
   به هر حال تو بازاری که بدونن خارجکی هستی دیگه برگشتی نداره شاید یه جنس درجه دو بهت بندازن به هر حال مواظب باش جنست دقیق چک کن

   • بابک

    تشکر بابت جوابتون. باورم نمیشه انقدر زود جوابمو گرفتم =)))
    دوستم تو پکن کار میکنه داره دو هفته میاد ایرانو برگرده برا خودش میخواد سوستانون و ناندرلون بخره منم بهش گفتم برام وینسترول و فسفاتیدیل سرین و کلن بوترول بخره.
    الان یه سفر رفته ماکاعو ولی برا اینکه بهش نندازن گفتم از همون پکن بخره. از مربی خودم هم پرسیدم
    بیشتر داروخونه های پکن رو تایید کردن.
    که اگه هم دارو بد بهش دادن بعد بره پسشون بده.
    اومد سایت شمارو چک کردم و به خودشم گفتم چک کنه که داروی اصل و تقلبی رو بشناسه. خیلی ممنون بابت کمکتون.
    اگر هم امکان داره شرکت های خوب تولید کننده ی
    داروهای رو که اسم بردم رو بهم بگید ممنون میشم. و اونایی که شانس گیر آوردن اصلش تو چین بیشتر باشه. بازم ممنون

 8. بابک

  تشکر بابت جوابتون. باورم نمیشه انقدر زود جوابمو گرفتم =)))
  دوستم تو پکن کار میکنه داره دو هفته میاد ایرانو برگرده برا خودش میخواد سوستانون و ناندرلون بخره منم بهش گفتم برام وینسترول و فسفاتیدیل سرین و کلن بوترول بخره.
  الان یه سفر رفته ماکاعو ولی برا اینکه بهش نندازن گفتم از همون پکن بخره. از مربی خودم هم پرسیدم
  بیشتر داروخونه های پکن رو تایید کردن.
  که اگه هم دارو بد بهش دادن بعد بره پسشون بده.
  اومد سایت شمارو چک کردم و به خودشم گفتم چک کنه که داروی اصل و تقلبی رو بشناسه. خیلی ممنون بابت کمکتون.
  اگر هم امکان داره شرکت های خوب تولید کننده ی
  داروهای رو که اسم بردم رو بهم بگید ممنون میشم. و اونایی که شانس گیر آوردن اصلش تو چین بیشتر باشه. بازم ممنون

 9. حسین

  سلام اقا مطالبتون عالی بود. یه سوال. من یک ماه پیش انانتات مصرف کردم و تو دوره و بعدش liv52مصرف کردم الان دو هفته تو پاکسازی ام امپول hcgام زدم میخواستم بدونم اگه من بخوام یه هفته دیگه دوره استرویید ترنبولون استات با وینسترول برم مشکلی نداره؟ نظرتون در مورد ترنبولون استات چیه؟لطفا جواب بدین..

 10. فرهاد

  سلام ممنون از اگاه کردن ورزشکاران وجوانان ابن مرزو بوم توسط شما استاد عزیز من میخواستم امپول از محصولات انیمیل پاور ، ودنکال خذیداری کنم چطور میتونم اصلیشو گیر بیارم لطفا راهنمابی بفرمایید. با تشکر فراوان

 11. Aref

  سپاسگذارم از دوستان خوبم
  مطالب عالی بود

 12. خشایار 77

  سلام خسته نباشید
  مطالبتتون عالیه میخواستم ببدونم برای خرید ترن بولون بین ۳ شرکت مگنوم .بالکان فارما . الفافارما کدومو بخرم ؟ من خودم از مگنوم رازیم شما نظرتون چیه ؟

 13. امین

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من جدیدا وینسترول ۲۰mg گرفتم قبلام روی بدنم خوب جواب داده بود اما این بار همون بسته بندیه اما زده ترکیه میخواستم بدونم اصله یا فیک
  شرکت سازندش stero medica
  و ساخت ترکیه

 14. Ali

  سلام . ی سوال مهم دارم جواب نگرفتم . خواستم بگم من ۲۸ سالمه تقریبا حرفه ای بدنسازی و دارم کار میکنم و متاهل هستم . الان دارم دوره امپول بولدنون و تستسترون و میرم زیر نظر مربی .. سوال مهم من اینه تو این دوره میتونم با همسرم رابطه زناشویی داشته باشم ..؟؟ این رابطه من باعث کم شدن حجم عضلات یا تحلیل نیروی من داخل این دوره رو به وجود میاره ؟؟؟ اصلا داخل دوره این کار صحیح هست انجام بدم ؟؟؟ لطفا راهنمایی علمی و خوب کنید … ممنون از شما

 15. رضا

  با سلام.بنده یه دوره ۲۰ تایی سوستانون مارک Geo pharma به همراه ده عدد دکا مارکmerit برداشتم میخواستم ببینم صحت و سلامت این مارک ها رو شما چطوری ارزیابی میکنید؟!خوب هستن یا بد

 16. علي امرايي

  سلام خسته نباشین
  دو ساله باشگاه میرم الان میخوام یه دوره استروئید دکا سوستانون برم
  بنظرتون برای قدرت و حجم خوبه؟؟

 17. مصطفی

  ممنونم ممنونم

 18. میثم

  با سلام من وینسترول مصرف کردم و ۱ وز کامل بی حالم می تونین بگین از چیه آبا طبیعیه?

 19. سعید کهریزی

  ممنون از علم بالاتون،من دو ساله دارم بدنسازی کار میکنم و قبل از اون چهار سال به صورت حرفه ای ووشو کار کردم و تا به حال هیچ دوره ای برنداشتم،میخام واسه بهمن ماه برای مسابقات استانی فیزیک آماده شم،به نظر شما از تستسترون استفاده کنم؟و ابنکه آیا میتونم از خود شما سفارش بدم استروییدایی رو که میخام؟

 20. علی

  سلام، سوستانون استارک کانادا تقلبیه یا اصلا؟داخل محفظه شیشه ای

 21. Ali

  سلام . خواستم بگم من ۴ ماه از دوره استروییدم میگذره تسترون و بولدنون استفاده کردم ولی بعدش از hcg برای پاکسازی استفاده نکردم ولی از قرص لیور کیر استفاده کردم خواستم بپرسم بعد از ۴ ماه امپول hcg لازم بوده بزنم یا نه پاکسازی انجام شده ؟؟ یا برم بزنم امپولارو ؟؟

 22. Hesam

  سلام .ممنون بابت مطالب عالی . من میخواستم دیانابول و دکا مصرف کنم . راهنماییم کنین لطفا . ۲۰ سالمه .

 23. میلاد

  میخوام ۱ ماه قرص ۱۰ میلی دیانابول استفاده کنم خوبه یا نه؟؟؟

  • مهدی

   سلام میلاد دوره ۵ هفته ای خوبه البته ۴ هفته با دوز ۲۰ میل واسه دوره اول خوبه بیشترش نکنی

 24. حامد عبدی

  ایا محصول ژرمن فرما دیانابول در بازر موجود هست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره