شما اینجا هستید
استروئیدهای خوراکی » استروئید خوراکی آناوار ( اکس آندرلون )

استروئید خوراکی آناوار

آناوار ( اکس آندرلون )
آناوار نام تجاری و قدیمی استروئید خوراکی اکساندرلون بود این استروئید برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ توسط شرکت دارو سازی سیرل تولید شد این استروئید به شکل یک آنابولیک فوق العاده ای ضعیف طراحی شد بطوری که به عنوان محرک رشد بچه ها تجویز می شد و کوچک ترین خطری را متوجه آنها نمی ساخت

در اینجا ممکن است همه احساس نگرانی کنند اما آنچه مانع رشد شخص می شود وجود استروژن اضافی است که اکثر استروئید ها تولید می کنند . درست به همین علت است که خانم ها زود تر از آقایان به سن بلوغ می رسند و معمولا کوتاهتر از آقایان هستند اکساندرلون آروماتیز نمی شود و بنابراین اثر آنابولیک این ترکیب می تواند موجب افزایش رشد طول فرد شود اگر خانم ها دوز پایین این استروئید را مصرف کنند به راحتی می توانند آن را تحمل کنند قبلا این دارو جهت درمان استئوپوروز یا پوکی استخوان تجویز می شد.

 

استروئید-خوراکی-آناوار

استروئید خوراکی آناوار

در دهه ۱۹۸۰ جو کاملا جدیدی که پیرامون استروئید ها را فرا گرفته سبب شد پزشکان کمتر اکساندرلون را به بیماران خود تجویز کنند زمانی که تقاضای خرید اکساندرلون کاهش یافت فروش آن هم به سطح پایینی رسید و شاید همین مسئله باعث شد که شرکت سیرل در سال ۱۹۸۹ تولید این دارو را متوقف کند بطوری که هم اکنون دیگر در هیچ یک از داروخانه های آمریکا وجود ندارد البته شرکت داروسازی BTG موفق شد قرص های اکساندرولون را مجددا تولید کند اما این بار نام تجاری اکساندرین را برای آن انتخاب کرد شرکت سیرل امتیاز تولید این دارو را به شرکت BTG واگذار کرد و در حال حاضر شاهد هستیم اکساندرین جهت درمان بیماران مبتلا به HIV / سندرم وابسته به ایدز تجویز می شود بسیاری از این اقدام شرکت BTG احساس رضایت کردند زیرا آناوار طی چند سال متمادی محبوبیت زیادی بین ورزشکاران بدست آورده بود.

خواننده محترم، این مطلب در سایت ادکوان ( پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ ) منتشر شده و شما هم اکنون درحال خواندن نسخه کپی آن هستید. لطفا جهت حمایت از ما، به سایت ادکوان مراجعه کنید. متشکرم.
Edcoan.ir

آناوار یک استروئید آنابولیک ملایم بوده و فعالیت آندروژنی آن در سطح پایین قرار دارد . از آنجا که آناوار از جمله مشتقات دی هیدروتستسرون می باشد فعالیت آندروژنی کمی دارد در نگاه اول ممکن است تصور کنید خواص استروژنی بیشتری دارد اما متوجه می شوید استروئیدی است که خواص آندروژنی کمتری دارد زیرا عامل احیا کننده ۵ الفا در آن وجود دارد . به عبارت ساده تر آناوار در مقابل آنزیم احیا کننده ۵ الفا واکنش نشان نمی دهد و به شکل قوی تر دی هیدرو تبدیل نمی شود .
زمانی که فعالیت استروئیدی را بررسی می کنیم باید ببینیم در کدام نقطه از بدن قدرت پیدا می کند در مورد اکساندرلون شاهد همان پتانسیل تستسترون نیستیم .
همانطور که می دانید تستسرون قابلیت تبدیل به DHT را دارد و به همین دلیل فعالیت آن در گیرنده های بافت آندروژن بیشتر است در حالی که در بافت ماهیچه ای آندروژن مثل پوست سر, پوست بدن و پروستات کاملا متعادل است این وضعیت دقیقا مشابه وضعیتی است که در مورد سایر مشتقات دی هیدرو تستسرون یعنی پریموبلان و وینسترول مشاهده می کنیم اما همانطور که می دانید این دو استروئید خواص آندروژنی چندانی ندارند.
آناوار از جمله استروئید های خوبی است که به کمک آن می توان قدرت و حجم کیفی عضلات را افزایش داد اما خواص ضعیف موجود در ترکیب شیمیایی آن سبب می شود جزو بهترین استروئید های حجم دهنده عضلات بشمار نرود ورزشکاران پرورش اندام که در مرحله کات عضلات بسر می برند عمدتا از این استروئید استفاده می کنند .
منظور از مرحله کات عضلات همان مرحله ای است که جذب یا عدم دفع آب موجب نگرانی ورزشکاران می شود.
دوز استاندارد روزانه برای آقاین ۱۵ تا ۲۵ میلی گرم یا ۶ تا ۱۰ قرص می باشد که در این سطح می توان با نتایج فوق العاده ای مواجه شد .
اگر بخواهید عضلاتتان سفت تر و حجیم تر شوند بدون جذب آب اضافی بهتر است آناوار را با آنابولیک های مثل پریموبلان و وینسترول ترکیب کنید این ترکیبات بسیاررواج دارند و بویژه زمانی که وارد عرصه رقابت می شوید فیزیک بهتر عضلاتتان را به نمایش می گذارند.
در ضمن می توانید آندروژن های قوی آروماتیز نشده مثل هالوتستین , پروویرون و ترن بولون را به سیکل مصرف خود بیفزایید در این صورت آندروژن موجود به سفت تر شدن عضلات کمک کرده و شرایط خوبی فراهم می کند که با مسئله کاهش چربی مواجه شوید .
بعضی از ورزشکاران اکساندرلون را به سیکل های حجم دهنده عضلات اضافه می کنند و معمولا از داروهای استاندارد تقویت حجم عضلات مثل تستسترون با دیانابول استفاده می کنند هدفی که معمولا در این مرحله دنبال می شود این است که هم با قدرت و هم با حجم بیشتر عضلات مواجه شوید.
یکی از مسایلی که باعث می شود خانم ها از ظهور اثرات مردانه ناشی از مصرف استروئید ها بترسند این است که اصلا ظاهر مردانه را دوست ندارند اما می توانند آناوار را با اطمینان خاطر و بدون چنین ترسی مصرف کنند البته به شرط اینکه دوز مصرف در سطح پایین باشد . در این صورت دوز مصرف روزانه ۵ میلی گرم به رشد قابل توجه عضلات منجر شده و با عوارض جانبی و قابل توجه سایر داروهای استروئیدی هم همراه نیست.

اکس-آندرلون

اکس آندرلون

خانم هایی که میل زیادی به مصرف استروئید ها دارند همواره مایلند آنابولیک های ملایمی مثل وینسترول , پریموبلان یا دورابولین را به سیکل مصرف خود بیفزایند.
زمانی که آناوار با چنین آنابولیک هایی ترکیب می شود عضلات سریع تر از قبل پیشرفت می کنند اما این احتمال وجود دارد که خواص آندرژنی استروئید ها نیز افزایش یابد.
تحقیقات نشان می دهد اگر این دارو با دوز پایین مصرف شود کمترین تاثیر ممکن را روی تولید طبیعی تستسترون باقی می گذارد اگر این دارو را به تنهایی و به مقدار کم مصرف کنید دیگر نیازی نیست داروهای کمکی مثل کلوماید / نولوادکس یا HCG را مصرف کنید .
این مسئله هم به این حقیقت بستگی دارد که این ترکیب شیمیایی به استروژن تبدیل نمی شود و در نتیجه تولید هورمون آندروژنی را تحت تاثیر قرار نمی دهد .
زمانی که استروژن در بدن افزایش می یابد مشکلات متعددی را ایجاد می کند . اگر دوز مصرفی آناوار را افزایش دهید مسلما این دارو مثل سایر استروئید های آنابولیکی / آندروژنی عمل کرده و تولید طبیعی تستسترون را متوقف می کند این نکته نشان می دهد اگر چه استروژن رل بسیار مهمی را در بدن ایفا می کند اما عملکرد آندروژن سبب ایجاد فیدبک باز دارنده می شود .منبع سایت ادکوان. زمانی که ورزشکاری از این استروئید استفاده می کند تا قدرت عضلاتش را افزایش دهد انتظار دارد تولید تستسترون آندرژنی را در همان سطح نرمال حفظ کند اما باز هم تحقق این هدف مشکل است.
آناوار یک استروئید خوراکی است که ساختمال الکیلی ۱۷ الفا در آن وجود دارد و در واقع نوعی تغییر شیمیایی در آن دیده می شود که می تواند به کبد فشار وارد کنداما باید بدانید اکساندرلون علی رغم اینکه از چنین تغییرات شیمیایی برخوردار است باز هم به خوبی در بدن تحمل می شود .
البته آزمایشات مختلفی که روی آنزیم کبدی صورت می گیرد نشان می دهد این آنزیم ها در سطح بالا در کبد تولید می شوند اما هنوز هیچ کس مدعی نشده است که این استروئید می تواند به کبد آسیب وارد کند.
شرکت بیو تکنولوژی جنرال BTG تصریح می کند اکساندرلون بر خلاف سایر ترکیبات خوراکی الکیلی ۱۷ آلفا بامتابولیسم زیاد کبدی مواجه نمی شود علت این است که وقتی این ترکیب از طریق ادرار دفع می شود تقریبا ۱۳ آن سالم و دست نخورده باقی می ماند . در نتیجه این استروئید که دارای خواص ضعیف تری می باشد (در مقایسه با سایر ترکیبات خوراکی ۱۷ الفا) مسمومیت کبدی کمتری به همراه دارد.
در یکی از تحقیقات اخیر اثرات اکساندرلون با عوامل دیگری مثل متیل تستسترون, نورتاندرلون ,فلوکسی, مسترون و متان دریول مقایسه شد که نتایج حاصله بازهم مبین مطلب فوق بود.
در این تحقیقات مشخص شد اکساندرلون با کمترین جذب سولفوبروموفتالئین ( sulfobtomophthalalein) (BSP نشانه فشار کبدی است) همراه است در حالی که این رقم در مورد سایر خوراکی های الکیلی آژمایش شده بیشتر بود. مصرف ۲۰ میلی گرم اکساندرلون در مقایسه با مصرف همین دوز فلوکسی مسترون سبب می شود مقدار BSP جذب شده به میزان ۷۲ درصد کاهش یابد.

البته هر دو ماده فوق دارای همان ترکیبات مسموم کننده کبدی هستند اما تفاوت چشمگیری را میان اثرات آن دو مشاهده می کنید عاملی که باعث می شود اکساندرلون در سیکل های طولانی به راحتی و بدون کوچکترین خطری مصرف شود عبارتست از :
نتایج حاصله از تحقیقات فوق و شاهدات فردی ورزشکاران بطوری که تا به حال هیچ ورزشکاری از مصرف اکساندرلون اظهار نارضایتی و نارحتی نکرده است .
اگر چه آنچه گفته شد دیدگاه ما را نسبت به اکساندرلون تغییر می دهد اما احتمال آسیب دیدگی کبد را نباید کاملا نادیده بگیرید زمانی که اکساندرلون به منظور درمان اختلالات ناشی از کلسترول یا تری گلیسیرید بالا تجویز می شد.
تحقیقات اولیه نشان داد بیماریان مبتلا به چربی خون به راحتی می توانند از این دارو استفاده کرده و به کمک آن کلسترول و تری گلیسرید را کاهش دهند به همین دلیل این دارو برای اولین بار به عنوان عامل هیپولیپید (کاهش چربی) به همگان معرفی شد .
در تحقیقات بعدی مشخص شد اگر چه این دارو می تواند کلسترول خون را پایین آورد اما نسبت توزیع کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد (LDL) را کاملا به هم زده و آن دو را در مسیر ناخواسته و نامطلوب هدایت می کند به این ترتیب تاثیرات مثبتی که تصور می شد این دارو روی تری گلیسرید ها و کلسترول باقی می گذارد و کاملا خنثی شد.
اگر این دارو به مدت طولانی مصرف شود خطراتی را برای قلب ایجاد می کند . امروزه اطلاعات مختلف به ما می گوید که استروئید های آنابولیکی / آندروژنی تغییرات ناخواسته و نامطلوب زیادی روی نمودار چربی ایجاد می کنند و به همین دلیل مصرف آنها در زمینه رفع اختلالات ناشی از متابولیسم چربی ها موثر واقع نمی شود .
از این جهت شاید بتوان گفت مصرف اکساندرلون که یک استروئید خوراکی الکیلی کربن ۱۷ آلفا می باشد خطرناک تر از مصرف استروئید های تزریقی استری شده مثل تستسترون یا ناندرلون است.

اکساندرلون

اکساندرلون

اکساندرلون از جمله استروئید هایی است که همیشه بازار فروش آن داغ است اگر چه در آمیرکا تولید می شود اما زیاد در آنجا مشاهده نمی شود . قیمت بالایی که شرکت BTG برای اکساندرین در نظر گرفته است مانع ورود آن به بازار سیاه می شود . قیمت هر قرص اکساندرین در داروخانه ۴ دلار است و بین این قیمت و قیمت ۱۰ سال قبل آن یعنی زمانی که توسط شرکت سیرل تولید می شد تفاوت فاحشی وجود دارد تا چندی پیش نسخه اکساندرین که توسط شرکت SPA ایتالیا تولید می شد تنها نسخه ای بود که ورزشکاران در بازار سیاه به آن برخورد می کردند . این نوع استروئید ایتالیایی داخل جعبه عرضه شده و هر جعبه حاوی ۳۰ قرص می باشد. قرص ها داخل ورقه های آلومینیومی و پلاستیکی بسته بندی شده و هر بسته حاوی ۱۵ قرص است . قیمت هر قرص بین ۱ تا ۲ دلار است که در مقایسه با قرص امریکایی قیمت معقول تری را شامل می شود .
می توانید نسبت به خرید این قرص هم اطمینان داشته باشید از آنجا که تقاضای خرید این دارو بالا و عرضه آن پایین است اخیرا شرکت ت توکیو مکزیک اکساندرلون ۲٫۵ میلی گری تولید می کند . .منبع سایت ادکوان.البته مسئولین این شرکت دارو سازی چنین اقدامی را به این دلیل انجام می دهند که بتوانند پاسخگوی نیاز بالای متقاضیان باشند . البته نوع ۵ و ۱۰ میلی گرمی این دارو نیز تولید شده است به هر حال اکساندرلون ۲٫۵ و ۵ میلی گرمی شرکت ت توکیو با استقبال خوبی در بازار فروش همراه است این قرص در قوطی های پلاستیکی که هر یک حاوی ۱۰۰ قرص می باشد به مشتریان عرضه می شود و از نظر قیمت هم قابل قبول است عده ای از ورزشکاران پرورش اندام هم ترجیح می دهند اکساندرلون ژنریک را از طریق پست تهیه کنند اکساندرلون در اسپانیا فرانسه و برزیل نیز تولید می شود اما هنگام خرید کاملا هوشیار باشید زیرا باز هم ممکن است به جای محصولات اصلی محصولات تقلبی خریداری کنید.

 

اخطار :هدف از اطلاعات گرد آوری شده فراهم آوردن اطلاعات مختصری برای خوانندگان سایت می باشد به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند توصیه میشود جهت مصرف داروهایی که مطمئن نیستید با پزشک معتبر و ذی صلاح مشورت کنید .  

سری مقالاتی که تحت عنوان« استروئیدها » در این سایت به نمایش گذاشته می شود ، تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم. لازم به ذکر است که در صورت سوء استفاده از مطالب علمی این مقالات و مصرف خودسرانه افراد، هیچ مسولیتی متوجه اینجانب و دست اندرکاران سایت نخواهد بود . در ضمن یادآوری می کنم که اکثر مواد مورد اشاره در در دسته استروئیدها یا در زمره مواد ممنوعه بوده و یا تنها با تجویز پزشک قابل استفاده هستند .

تهیه شده در پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ (ادکوان – Edcoan.ir)

 1. احمد

  تشکر بابت مطالب مفیدتان

 2. رضا

  مثل همیشه عالی

 3. حمید رضا

  عوارض و زیان های استروئید ها در سری مقالات استروئید ها را پر رنگ تر جلوه بدهید تا گرفتارش نشوند مثل مواد مخدر که این قدر خوب نوشته شده درباره اش که بیشتر مصرف کننده گان مواد مخدر از تحصیل کردگان جامعه هستند با سپاس

 4. خرید گوشی طرح

  ممنون از مطلبتون عالی بود

 5. حامد

  سلام ایا اکساندرولون موجب ریزش مومیشود؟

 6. ایمان بشدادی

  با سلام,
  بنده دو روزه که GH شروع کردم و دارم Anavar 10mg هم استفاده میکنم. صبح ناشتا BCAA و amino 2222 میخورم میزنم بیرون ۲۰ دقیقه میدوم و برمیگردم GH رو میزنم. میخواستم ببینم بهترین زمان برای مصرف Anavar کی هست و چه تعداد؟
  سوال دوم اینکه بنظر شما این روش استفاده دارو در صبح صحیح هستش؟ اگر خیر پیشنهادتون چیه؟

  سپاسگذارم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و اتفاقات دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام و پاورلیفتینگ، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره