استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟

۵- استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟

علائم نشان می دهد که دوزهای زیاد یا استروئیدهای آنابولیک تحریک پذیری و پرخاشگری را افزایش می دهند که ممکن است ناشی از تغییرات ثانویه هورمونی باشد. همانند اثرات استروئیدها بر سلامت ، بیشتر اطلاعات مربوط به اثرات رفتاری سوء مصرف استروئیدها از گزارش موارد و مطالعات کوچک به دست می آید.

در این مطالعات موردی ، سوء استفاده کنندگان از استروئیدهای آنابولیک گزارش می دهند که هنگام مصرف استروئیدها بیشتر از زمانی که عاری از مواد مخدر هستند ، رفتارهای تهاجمی مانند دعوا ، سرقت مسلحانه ، سرقت ، سرقت و خرابکاری را انجام می دهند. موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر

NIDA چهار مطالعه را گزارش می کند که در آن دوزهای بالایی از استروئیدهای آنابولیک به داوطلبان داده شد. در سه مورد از این مطالعات ، داوطلبان احساس پرخاشگری و تحریک پذیری بیشتری را گزارش کردند ، اگرچه تأثیرات آن بین افراد بسیار متفاوت بود.

 

استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟

استروئیدهای آنابولیک چه تاثیری بر رفتار دارند؟

نتایج تحقیقات متغیر است

در مطالعه چهارم ، هیچ ارتباطی با تحریک پذیری و پرخاشگری گزارش نشده است. محققان حدس زدند که ممکن است به این دلیل باشد که برخی از استروئیدها ، اما نه همه آنها ، پرخاشگری را افزایش می دهند.

در چند مطالعه کنترل شده ، پرخاشگری یا رفتار نامطلوب پس از سوء مصرف استروئیدها گزارش شد ، اما تنها توسط اقلیتی از داوطلبان در این مطالعات.

خشم ، خصومت ، پرخاشگری یا رفتار خشونت آمیز

به گفته محققان سوء مصرف استروئیدها ، عصبانیت ، تحریک پذیری ، خصومت ، پرخاشگری و/یا رفتار خشونت آمیز:

. با دوزهای بالاتر احتمال افزایش می یابد

. تحریکات جزئی پاسخ های اغراق آمیزی را برمی انگیزد

. در برخی از کاربران استروئید آنابولیک رخ می دهد اما نه همه آنها

. خطری را برای مجریان قانون به همراه دارد

. برای همسر ، خانواده و دوستان خطری ایجاد می کند

. غیرقابل پیش بینی چه کسی پاسخ خواهد داد

اثرات روانی سوء مصرف استروئیدها

برخی از واکنشهای روان پریشی و شیدایی در مردان و زنان سوء استفاده از استروئیدهای آنابولیک گزارش شده است ، اما این موارد نادر بوده و محققان معتقدند که به احتمال زیاد در افرادی که دارای بیماری روانی قبلی بوده اند رخ داده است.

از نظر علمی مشخص نیست که استفاده از استروئیدهای آنابولیک تا چه حد بر خشونت و اختلالات رفتاری تأثیر دارد. به نظر می رسد شیوع موارد شدید خشونت در بین سوء مصرف کنندگان استروئید کم است ، اما مانند اثرات بهداشتی ، خشونت شدید می تواند کمتر گزارش شده یا شناخته نشود.

برخی دیگر از اثرات روانی سوء مصرف استروئیدها که گزارش شده اند عبارتند از:

. توهم و توهم

. رفتار شیدایی

. نوسانات خلقی

مصرف مواد مخدر دیگر را ترغیب می کند؟

برخی تحقیقات نشان داده است که استفاده از استروئیدهای آنابولیک ممکن است باعث شود کاربران برای کاهش اثرات منفی به داروهای دیگر روی آورند. یک مطالعه نشان داد که ۹٫۳ men از مردانی که تحت درمان با هروئین یا سایر سوء مصرف مواد مخدر قرار گرفته بودند ، قبل از انجام هرگونه داروی دیگر از استروئید سوء استفاده کرده بودند.

از این میزان ۹٫۳ %در درمان ، ۸۶ % گفتند که آنها برای مقابله با بی خوابی و تحریک پذیری ناشی از استفاده از استروئیدها ، استفاده از مواد افیونی را آغاز کردند.

 

منبع:

verywellmind.com

بخش اول
سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

بخش دوم

استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟

بخش سوم

سوء مصرف استروئیدها چه عوارضی برای سلامتی دارد؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره