استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟
شما اینجا هستید
مباحث متفرقه در زمینه استروئیدها » استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟

۳-استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟

بسته به نوع ، استروئیدهای آنابولیک می توانند به صورت خوراکی مصرف شوند ، به صورت عضلانی تزریق شوند یا از طریق پوست به صورت ژل یا کرم استفاده شوند. هنگامی که برای اهداف پزشکی استفاده می شود ، استروئیدهای آنابولیک را می توان با تزریق داخل عضلانی یا زیر جلدی ، به صورت خوراکی ، کاشت گلوله در زیر پوست یا با استفاده از تکه ها یا ژل روی پوست استفاده کرد.

استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند

استروئیدهای آنابولیک چگونه استفاده می شوند؟

 

با این حال ، اندازه دوزهای مورد استفاده سوء مصرف کنندگان استروئید می تواند بسیار بیشتر از دوزهایی باشد که برای اهداف پزشکی قانونی استفاده می شود. هنگامی که استروئیدها برای اهداف غیر پزشکی مورد سوء استفاده قرار می گیرند ، معمولا تزریق می شوند یا به صورت خوراکی مصرف می شوند.

هنگام سوء استفاده از استروئیدها برای تقویت بدن یا بهبود عملکرد ورزشی ، کاربران ممکن است دوزهایی را گاهی اوقات ۱۰۰ برابر دوز درمانی معمول تجویز شده مصرف کنند.

به گفته محققان ، ورزشکاران استقامتی معمولاً از دوزهای کمی کمتر از سطوح جایگزین ۵ تا ۱۰ میلی گرم در روز استفاده می کنند. وزنه برداران و بدنسازان ۱۰ تا ۱۰۰ برابر دوزهای معمول را مصرف می کنند.

ورزشکاران زن صرف نظر از ورزشی که برای آن تمرین می کنند از دوزهای کمتری نسبت به مردان استفاده می کنند.

دوره،انباشت،و هرم

افرادی که از استروئیدهای آنابولیک سوء استفاده می کنند ، گاهی اوقات از روش ها یا الگوهای متفاوتی برای استفاده بر اساس اهداف خود استفاده می کنند. ورزشکاران ممکن است برای مدت محدودی از استروئیدها برای دستیابی به یک هدف خاص استفاده کنند ، اما بدنسازان ممکن است از استروئیدها برای مدت طولانی استفاده کنند. آنها عبارتند از:

دوره

این روش شامل مصرف دوزهای متعدد در یک دوره زمانی خاص ، توقف برای یک دوره و سپس شروع مجدد است. به طور معمول ، کاربران به مدت شش هفته تا ۱۶ هفته استروئیدها را مصرف می کنند و پس از آن چندین هفته از دوزهای کم یا اصلا استروئید استفاده نمی کنند.

ورزشکارانی که می دانند قرار است مورد آزمایش قرار گیرند – به عنوان مثال ، در یک رویداد یا مسابقه خاص – چرخه خود را به امید موفقیت در آزمایش مواد مخدر تعیین می کنند. دوره همچنین برای به حداقل رساندن عوارض جانبی ناخواسته استفاده از استروئیدها استفاده می شود.

به گفته دکتر جیمز تولیر ، داروساز DEA ، دلایلی که کاربران گزارش می دهند از دوره استفاده می کنند عبارتند از:

. از حداکثر عملکرد در حین مسابقه اطمینان حاصل کنید

. جلوگیری از تشخیص مصرف استروئیدها

. کاهش عوارض جانبی

. کاهش توسعه تحمل

انباشت

هنگامی که افراد متجاوز انواع مختلفی از استروئیدها را ترکیب می کنند – مانند داروهای خوراکی و تزریق شده – به آن انباشته شدن می گویند. ایده پشت تمرین این است که انواع مختلف برای ایجاد تأثیر بیشتر با یکدیگر تعامل دارند.

بسیاری از کاربران به امید افزایش اثربخشی ترکیب استروئیدها روی هم قرار می گیرند ، اما هیچ شواهد علمی برای اثبات این نظریه وجود ندارد.

به گفته دکتر تولیور(Tolliver) از DEA:

. مواد تزریقی ممکن است با آماده سازی خوراکی روی هم چیده شوند

. استروئیدهای کوتاه اثر ممکن است با استروئیدهای طولانی مدت انباشته شوند

. انباشته شدن هرگز در عمل پزشکی انجام نمی شود

هرم

در این روش ، کاربران با دوزهای کم شروع می کنند ، سپس دوز یا دفعات را افزایش می دهند تا در اواسط چرخه به حداکثر برسند. سپس آنها به تدریج دوز یا فرکانس را به صفر می رسانند. به طور معمول ، چرخه هرم شش تا ۱۲ هفته طول خواهد کشید. این معمولاً با یک چرخه زمانی همراه است که کاربر به تمرین یا ورزش بدون مصرف استروئید ادامه دهد.

کاربران هرم معتقدند که این روش به بدن زمان می دهد تا با دوزهای بالا سازگار شود و دوره بدون دارو به سیستم هورمونی بدن زمان می دهد تا بهبود یابد. اما باز هم ، این نظریه توسط تحقیقات علمی پشتیبانی نمی شود.

منبع:

verywellmind.com

بخش اول
سوءاستفاده از استروئیدهای آنابولیک سوالات متداول

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره