آیا میشود به طور همزمان هم عضله ‌سازی کرد هم چربی‌ سوزی
شما اینجا هستید
بدنسازی و فیتنس » آیا میشود به طور همزمان هم عضله ‌سازی کرد هم چربی‌ سوزی

داشتن بدنی عضلانی و تفکیک شده خواسته اکثر بدن سازان می‌باشد.هنگامی که تابستان فرا می‌رسد همه ما به این فکر می‌افتیم که بعد از یک دوره حجم در پائیز و زمستان اکنون زمان چربی‌ سوزی و درست کردن یک بدن تفکیک شده می‌باشد.اما اینطور به نظر می‌رسد که بعد از دوره حجم اکنون عضلات شکم ما در زیر لایه ای‌ از چربی‌ حاصل شده در دوره حجم پنهان شده است.اکنون اینطور به نظر می‌رسد که زمان چربی‌ سوزی و ایجاد بدنی تفکیک شده رسیده باشد اما برای شما این بار موضوع متفاوت می‌باشد.

آیا میشود به طور همزمان هم عضله ‌سازی کرد هم چربی‌ سوزی

آیا تا کنون بر سر یک دوراهی گیر کرده‌اید که آیا باید عضلاتی را که به سختی به دستآورده ام را حفظ کنم یا باید وارد رژیم کات شده و برای تفکیک عضلات خود چربی‌ سوزی کنم؟ آیا شما نیز جز افرادی هستید که به سختی عضله‌ به دست میاو‌رند و از این موضوع به شدت می‌ترسند که اگر میزان کالری مصرفی خود را کاهش دهند شاید عضلاتی که به سختی به دست آورده‌اند را از دست میدهند؟ کالری بیشتر برابر حجم بیشتر و کالری کمتر برابر کاهش چربی‌ بدن می‌باشد.

یک سوال قدیمی‌ در این رابطه همیشه مطرح بوده است که آیا میشود عضله‌ سازی و چربی‌ سوزی را همزمان انجام دهیم؟

در این رابطه جواب‌های مختلفی‌ از سوی متخصصان در طول زمان بیان شده است که هیچ کدام از آنها هنوز هم به طور کامل ثابت نشده است.اکثر این جواب‌ها در این جهت می‌باشد که شما یا باید چربی‌ سوزی کنید یا باید عضله‌ سازی کنید و باید در یک زمان فقط باید یکی‌ از آنها را انتخاب کنید و تلاش برای رسیدن به هر دوی آنها با شکست مواجه میشود.

در ادامه می‌خواهیم نکاتی‌ را برای شما مطرح کنیم که نه تنها باعث میشود که شما عضلات خود را حفظ کنید بلکه باعث میشود که هم عضلات جدیدی بسازید و هم چربی‌ سوزی داشته باشید.این کار میتواند با کمی‌ برنامه ریزی، نظم و سخت کوشی انجام شود.

مقادیر مناسب

یکی‌ از اصلی‌‌ترین اصول این برنامه خوردن مقادیر مناسب درشت مغذی‌ها (پروتئین، کربوهیدرات‌ها و چربی‌) می‌باشد.با ایجاد تغییرات در مصرف این مواد غذایی و پایبند بودن به آن اهداف شما به زودی قابل دسترس خواهد بود.رژیم غذایی مهم‌ترین اصلی‌ می‌باشد که عدم رعایت آن باعث میشود که شما هیچگاه به اهداف خود نرسید.

پروتئین: به عنوان یکی‌ از مهم‌ترین منابع عضله‌ سازی پروتئین یک منبع ضروری برای عضله‌ سازی می‌باشد.مصرف ۱-۱/۵ گرم پروتئین به اعضای هر پوند از وزن بدن ضروری می‌باشد.یعنی‌ یک فرد ۱۸۰ پوندی باید حدود ۱۸۰-۲۷۰ گرم پروتئین مصرف کند.این میزان دریافت پروتئین به شما این اطمینان را میدهد که به بدن شما میزان کافی‌ امینو اسید برای حفظ و تولید عضلات جدید خواهد رسید.از بهترین منابع پروتئین می‌توان به مرغ، استیک، ماهی‌، بوقلمون، گوشت چرخ کرده، تخم مرغ، پنیر کاتیج، ماست یونانی و پودر‌های پروتئینی اشاره کرد.

کربوهیدرات ها: کربوهیدرات‌ها یک منبع بسیار عالی‌ برای تامین انرژی بدن هستند.این درشت مغذی مخصوص نقشی‌ بسیار اساسی‌ در پیشبرد اهداف شما ایجاد خواهد نمود.سعی‌ کنید که بخش اعظم کربوهیدرات دریافتی خود را از نوع پیچیده آن و فیبر‌ها دریافت نمایید.از بهترین منابع کربوهیدرات‌ها می‌توان به برنج قهوه ای‌، سیب زمینی‌ شیرین، نان گندم، پاستا، سبزیجات و بعضی‌ از میوه‌ها اشاره کرد.

چربی‌ ها: هرگز از مصرف چربی‌‌های سالم غافل نشوید.مصرف این چربی‌‌ها باعث حفظ سطح هورمون‌هایی نظیر تستوسترون، افزایش چربی‌ سوزی و افزایش سطح انرژی میشود.چربی‌‌های سالم با جایگزینی به جای کربوهیدرات‌ها در زمان‌های خاص باعث حفظ سطح قند خون میشود و باعث احساس سیری در شما میشود.از منابع مهم این چربی‌‌های سالم می‌توان به آووکادو، گردو، بادام، روغن زیتون، کره بادام زمینی‌، زرده تخم مرغ و دانه آفتابگردان اشاره کرد.

آیا میشود به طور همزمان هم عضله ‌سازی کرد هم چربی‌ سوزی

نحوه اعمال تغییرات

حالا بیایید ببینیم که چطور باید از این درشت مغذی‌ها استفاده کنیم و ببینیم که باید چطور در آنها تغییرات ایجاد کنیم که هم باعث افزایش قدرت شما شوند و هم عضله‌ سازی و چربی‌ سوزی شما نیز ادامه داشته باشد.مصرف پروتئین شما باید همانطور که در بالا گفته شد باقی‌ بماند.بدن شما نیاز به یک جریان دائمی از آمینو اسید‌ها دارد تا بتواند عضلات آسیب دیده را ترمیم نماید.

در ابتدا با یک گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن در رژیم غذایی خود شروع کنید و سپس به ارزیابی آن بپردازید.اگر دیدید که هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود سعی‌ کنید میزان مصرف را به ازای هر پوند به ۱/۲۵-۱/۵ گرم افزایش داده و دوباره برنامه خود را ارزیابی کنید.این مقدار پروتیین که بیان کردیم بالاترین حد مجاز مصرف پروتئین می‌باشد پس اگر دیدید که با این تغییرات هم نتیجه نمیگیرید دیگر مصرف پروتئین‌ها را افزایش ندهید بلکه اکنون وقت آن است که به سراغ ایجاد تغییرات در کربوهیدرات‌ها و چربی‌‌ها برویم.این را نیز به یاد داشته باشید که برای هر گونه تغیرات در مصرف پروتئین حداقل چهار هفته به برنامه خود قبل از ارزیابی مجدد زمان بدهید.

در این قسمت مقاله می‌خواهیم به نکات کلیدی و ترفند‌های مصرف کربوهیدرات‌ها بپردازیم.اکنون باید مصرف کربوهیدرات‌ها را طوری تغییر دهیم که بدن برای تامین انرژی خود بیشترین استفاده را از ذخایر چربی‌ بدن بکند.در اینجا شما روز‌های با کربوهیدرات بالا، روز‌های با کربوهیدرات متوسط و روز‌های با کربوهیدرات کم خواهید داشت.منبع سایت ادکوان. روز‌های با کربوهیدرات کم شما شامل ۲-۴ روز در هفته همراه روز‌های با کربوهیدرات بالا و کربوهیدرات متوسط می‌باشد.در روز‌های با کربوهیدرات کم در صورتی‌ که پروتئین کافی‌ به بدن شما برسد بدن برای تامین انرژی خود از ذخایر چربی‌‌ استفاده خواهد کرد و بافت‌های عضلانی حفظ خواهند شد.بعد از چند روزی که مصرف کربوهیدرات شما کم می‌باشد اکنون متابولیسم بدن رو به کندی میرود و سطح تستوسترون نیز کاهش خواهد یافت.اکنون زمان آن است که شما یک روز با کربوهیدرات متوسط یا کربوهیدرات بالا داشته باشید.

این امر باعث سوخت رسانی مجدد به ماهیچه‌ها شده و سرعت متابولیسم دوباره افزایش خواهد یافت و کربوهیدرات‌ها نیز بدون اینکه به ذخایر چربی‌ تبدیل شوند توسط بدن مصرف خواهند شد.میزان دریافت کربوهیدرات شما در روز‌های کم کربوهیدرات به ازای هر پوند از وزن بدن ۰.۵ گرم خواهد بود به این صورت که یک فرد ۱۸۰ پوندی ۹۰ گرم کربوهیدرات در روز‌های کم کربوهیدرات باید مصرف کند.این میزان در روز‌های با کربوهیدرات متوسط ۱/۵ گرم به ازای هر پوند و در روز‌های با کربوهیدرات بالا ۲.۲۵ گرم به ازای هر پوند از وزن بدن خواهد بود.

مصرف چربی‌‌ها هم باید ۲۰-۳۰% کالری روزانه شما را تشکیل دهد.در واقع این میزان ۰.۲۵ گرم به ازای هر پوند از وزن بدن خواهد بود.در هر صورت افزایش مصرف چربی‌‌ها در روز‌های با کربوهیدرات کم میتواند کار عاقلانه ای‌ باشد.این کار باعث میشود که سطح هورمون‌های شما ثابت بماند و انرژی مورد نیاز در طول تمرینات شما را نیز تامین خواهند کرد.

در روز‌های با کربوهیدرات کم به سادگی‌ میتوانید مصرف چربی‌ خود را ۵۰% افزایش دهید.به یاد داشته باشید که کالری موجود در چربی‌‌ها تقریبا دو برابر کربوهیدرات‌ها می‌باشد و افزایش اندک مقدار آنها میتواند کالری زیادی را به بدن شما برساند.برای مثال اگر قبلا در سالاد خود نصف آووکادو را مصرف میکردید اکنون میتوانید در روز‌های با کربوهیدرات کم سه چهارم آن را مصرف کنید.

 1. ehsan

  مرسی از سایت جامع و کاملتون واقعا سایت کاملی دارین من از موقعی که با سایتتون اشنا شدم خیلی پیشرفت کردم.برای خرید مکمل چه سایتی رو پیشنهاد میکنین که هم مکمل مرغوب دست مشتری بده هم قابل اطمینان باشه.ممنون میشم راهنماییم کنین.با تشکر

 2. sajad_aln

  سلام و خسته نباشید
  از مطالب بسیار خوبتون سپاس فراوان دارم 🙂 یک سوال برام پیش اومد ، من الان در دوره حجم هستم ، تیپ بدنی مزومورف ، ۵۰% از رژیم غذاییم رو کربو هیدارت تشکیل میده که با توجه به کالری روزانم شد ۳۴۷ گرم در روز ! حالا لازم که در این رژیمم روز های کم کربو یا کربو متوسط و کربو بالا داشته ؟
  یک سوال دیگه اگر هفته ۲ مرتبه هوازی ۲۰ دقیقه hiit کار کنم باعث عضله سوزی نمیشه آیا ؟
  در مورد روش carb cycling یک توضیح میدید ،

  ممنون از شما منتظر پاسختون هستم

  • رضا

   سلام در مورد سوال دومتون باید بگم بله،درست است.تحقیقات علمی اثبات کرده برای تامین انرژیدر حین انجام فعالیت های ورزشی )ایروبیک( ماهیچه ها شکسته شده و پروتئین خود را برای تامین انرژی در اختیار بدن قرار می دهند.
   اما جای نگرانی نیست،چون بدن همواره در حال شکستن و ساختن پروتئین است.این فراین گردش پروتئین نامیده می شود.بدن ما به صورت مداوم در وضعیت آنابولیک )ساختن( و کاتابولیک)تجزیه( به سر می برد و این چرخه همیشگی است. زندگی بخش میان این دو وضعیت است. چرخه آنابولیک و کاتابولیک را می توان به کفه های ترازو تشبیه کرد.حال وظیفه شما این است که با افزایش کفه ترازو به نفع آنابولیک و کم کردن از کفه دیگر ترازو که کاتابولیک باشد باعث رشد عضلات یا حداقل باعث حفظ عضلات شوید. این حقیقت فیزیولوژی،از بررسی بافت عضلانی بدن انسان بدست آمده.استفاده از نتایج این بررسی ها به صورت نامتعارف در میان مردم رواج پیدا کرده است.مردم ترس از انجام تمرینات ایروبیک دارند چون فکر می کنند تمرینات ایروبی);قلبی و عروقی( باعث از دست دادن عضلات می شود و از پرداختن به این ورزش حراس دارند. این عقیده به هیچ وجه درست نیست اگر این چنین باشد وقتی شما به خواب عمیق فرو می روید بدن شما در حالت کاتوبولیک قرار می گیرد و شما برای جلوگیری از این امر باید خواب خود را متوقف کنید و هیچگاه به خواب نروید.
   این که شما فکر کنید تمرینات قلبی و عروقی باعث از دست رفتن عضلات می شود اشتباه بزرگی است.فقط مقادیر بیش از حد تمرین هوازی باعث از دست دادن ماهیچه ها و قرار دادن بدن در حالت کاتابولیک می شود.
   تعین مقدار تمرینات هوازی برای عموم کمی مشکل است، اما من فکر می کنم فرد می تواند ۵ یا ۶ روز در هفته و به مدت۴۵ تا ۶۰ بدون از دست دادن عضلات به تمرینات هوازی
   بپردازد ولی ناگفته نماند که بزرگترین شرط برای انجام این تمرینات داشتن یک رژیم غذایی مناسب است. جان ترینر همواره مدافع تمرینات هوازی است.وی برای کسانی که زیر نظر او برای کسب حجم عضلانی تلاش می کنند،تمرینات هوازی را نیز جزو ثابت برنامه تمرینی آنها قرار می دهد.
   ورزش هوازی= گسترش عضلات،بازیابی وزن،افزایش جریان حمل و نقل اکسیژن
   ورزش هوازی عمل دم و بازدم در ریه ها را افزایش می دهد. بدن برای انتقال اکسیژن به دست آمده از این عمل ریوی نیاز به هموگلوبین دارد.این عمل باعث تولید هموگلوبین شده تا اکسیژن به سمت بافت های عضلانی هدایت شود ضمن این انتقال جریان خون به وجود آمده درون رگها باعث حجیم تر شدن عروق خونی می شود.
   عروق خونی عمل تدارکات را در بدن به عهده دارند به این صورت که با حمل ونقل اکسیژن به همراه مواد مغذی به سمت بافت های بدن از جمله عضلات و خارج کردن مواد زائد تولید شده بر اثر فعالیت عضلات منجر به رشد و ترمیم و بهبود عضلات می شود.این شبکه گسترده که در تمام بدن گسترده است سیستم قلب وعروق نام دارد.با توجه به موارد فوق،حقیقت این است که ایروبیک می تواند باعث توسعه مسیر گردش خون،که وظیفه سوخت رسانی به بافت های بدن را بر عهده دارد منجر به رشد عضلات بدن می شود.همچنین تمرینات هوازی در بالابردن چربی سوزی در بدن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.ایروب کی برای سلامتی و عضله سازی بهترین انتخاب است.

   اگر شما شک به از دست دادن عضلات در حین تمرینات
   هوازی دارید ۳ احتمال زیر را در خود بررسی کنید:
   -۱ شما به اندازه کافی پروتئین دریافت نمی کنید.پروتئین تنها ماده مغذی برای ساختن عضلات بدن به شمار می رود.
   برای این که بدن شما در حالت آنابولیک باقی بماند باید غذایی بخورید که حاوی پروتئین باشد.پروتئین دریافتی شما باید روزانه از شش وعده غذایی تامین شود.تحقیقات ثابت کرده است اگر شما فعالیت بدنی انجام میدهید باید حداقل روزانه مقدار ۰٫۸ تا ۱ گرم پروتئین به ازاء هر پوند از وزن بدن دریافت کنید.)هر پوند برابر است با ۰٫۴۵ کیلوگرم(
   -۲ کربوهیدرات دریافتی شما خیلی کم است.رژیم های غذایی کم کربوهیدرات اغلب برای از دست دادن چربی اضافی بدن مورد استفاده قرار می گیرند.اما این کار اشتباه است.برای کاهش چربی بدن نباید به یکباره مقدار کربوهیدرات دریافتی از رژیم غذایی را کاهش داد.
   -۳ شما کالری مورد نیاز بدن را برای حمایت از رشد و نگهداری عضلات فراهم نکرده اید.این شایع ترین علت از دست دادن عضلات است.هنگامی که شما کالری بسیار کمی از رژیم غذایی روزانه خود دریافت می کنید بدن شما در حالت گرسنگی قرار می گیرد.حالت گرسنگی متابولیسم شما را کند می کند.در واقع بدن شما بافت عضلانی را برای فراهم کردن انرژی مورد نیاز بدن می سوزاند.در هنگام انجام فعالیت های شدید ورزشی عمل سوزاندن عضلات سرعت بیشتری پیدا می کند.شما برای متوقف کردن این عمل باید بدن را به دوراز شرایط گرسنگی نگهدارید.
   حتی دریافت کافی پروتئین و کربوهیدرات و رعایت نکردن فشار تمرینات هوازی باعث از دست رفتن عضلات بدن میشود.دریافت کافی پروتئین و کربوهیدرات به همراه یک فعالیت متوسط هوازی می تواند از مقدار چربی های انباشته شده دربدن بکاهد و رشد عضلات را تسریع بخشد.این که هدف شما توسعه عضلانی،از دست دادن چربی،یا هردو این ها باشد،شما باید همیشه دارای برنامه منظمی که شامل رژیم غذایی و تمرینات هوازی باشد را برای خود درنظر بگیرید.موفق باشید

   • sajad_aln

    پاسخ شما بسیار عالی و کامل بود ، واقعا ممنونم از شما به خاطر راهنمایی کاملتون ، در مورد سوال اول یا سومم نظری ندارید یا لینکی ؟ ممنون

  • محسن

   روش carb cycling سه روز کربو پایین سه روز متوسط یک روز بالا

  • قادر

   اصولا تو دوران کات میان کربو ک میکنن حجم نیاز نیست این روش بری

 3. amir

  ممنون ز مقاله بسیار خوبتون و جوابی که به دوستمون دادید
  خواهشا جدولی از میزان چربی کربوهیدرات وپروتیین غذاهای رایج بین بدن سازان رو ر سایت قرار بدید خیلی ممنون

 4. امید

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی عزیزان
  من نوجوانی ۱۷ساله هستم با ۲سال سابقه ی تمرینی مستمر ولی متاسفانه جواب خوبی از مصرف غذا بجای مکمل ها نگرفته ام و شرایط خرید یک دوره مکمل خوب و موثر را درحال حاضر ندارم.دارای بدنی نسبتا خوبب هستم بطوری که تمام عضلاتم جداسازی شده(کات) ولی سایز مطلوبی ندارم.
  سوال:ایابا تمرین قدرتی و حجیم و پس از آن یک رژیم ۱هفته ای برای کات و چربی سوزی میتوان به نتیجه ای رسید یا خیر؟
  ببخشید طولانی شد
  ممنون میشم جواب بدید

 5. آرمین

  سلام با عرض خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون دمتون گــــرم
  من ۱۶ سالمه میخوام بدنسازی شروع کنم قدم حدود ۱۸۰ هست و وزنم ۸۴ هست اضافه وزن دارم متاسفانه سینه هایم شل هستند /آیا میشود با برنامه های تخصصی سینه و ران و شکم و کول که مربی نوشته کار کنم و در این زمان خوراکمو کم کنم یا زیاد اخه میگم بدنم از چربی اضافه پهلو وشکمم استفاده کنه خوراکمو کنم کنم تورو خدا افراد خرفه ای راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممــــــــــــــــــــــــــنون

  • rezaie

   سلام سعی کن وعده های پروتئینیتو اضاف کنی
   کلا مصرف پروتئین اضاف کنی تا از تجذیه شدن بافت عضله جلوگیری کنه

 6. حسین

  سلام
  خسته نباشید
  من یه ماهه روزی سی دقیقه سر صبح ناشتا روی تردمیل میدوام چاق نیستم میخوام چربی سوزی کنم واس حجم خشک. الان دوره گرفتم شامل پروتیین کراتین گلوتامین مولتی ویتامین و پمپ. به تمرینات هوازیم حین دوره ادامه بدم؟

 7. pooya

  سلام سایت خیلی خوبی دارین اگر بازم راهنمایی کنین ممنون میشم من پسر ۲۴ سالم قد ۱۹۰ و وزن ۸۶ دارم باید تا دوماه دیگه وزنم به به ۷۸ برسه مجبورم واسه یه شغل ولی درعین حال باید بدن عصلانی هم داشته باشم مثل کات ولی تازه تمرین وباشگاه را یکماهه شروع کردم بدنم معمولیه نسبت عضله به چربیش راهنماییم کنید ایا به جز رژیم خاصی که گفتین میتونم با استفاده از bcaaو گلوتامین وامینو وچربی سوز والکارناتین وسینا به طور همزمان تمرینات سخت روزانه هوازیمو انجام بدم همراه با وزنه زدن در یک روز هوازی حدود یک ساعت باسرعت ۹ یا بیشتر میدوم بعد هم وزنه میزنم

 8. Omid

  سلام با تشکر از زحماتتون. یک سوال داشتم.
  پسری ۱۷ ساله هستم که می خواهم شروع به بدن سازی کنم.چاق نیستم ولی دارایی هجم قابل توجه ای چربی در ناحیه شکم و پهلو هستم.
  آیا می تونم در هر جلسه تمرین نیمی از وقت رو هوازی و نیم دیگر رو با وزنه کار کنم.
  آیا نیازی هست برای رژیم غذایی به پزشک مراجعه کنم.
  با تشکر.

  • رضا

   اگه میخای تخصصی تمرین کنی اره بهتره برنامه غذایی داشته باشی فعلا برای استارت کار بعد از تمرین بدنسازیت ۱۵ دقیقه تمرین هوازی داشته باش به مدت دو روز در هفته

 9. maral

  سلام خسته نباشید ببخشید میشه سوال منو جواب بدید من قدم ۱۶۸ وزنم ۶۸ چربی های بدن ما در قسمتهای متناسب پخش هستش من میخوام عضلات سینه م بزرگ بشه میتونم بدون اینکه چربی سوزی داشته باشم عضله سازی کنم؟؟ یعنی نمیخوام به هیچ وجه چربی های بدنم بسوزه ولی عضلاتم میخوام بزرگ بشه

 10. داریوش

  سلام وخسته نباشید.من چند ماه بدنسازی میکنم.قد۱۷۵ وزن۶۰ سن ۱۸ ومیخوام در کنار بدنسازی کشتی هم همزمان داشته باشم.میگن کشتی چربی سوزه هرچی عضله تو بدنسازی در میاری تو کشتی از دست میدی ایا این صحت داره یا میشه با بدنسازی وکشتی همزمان بدن خوش فرم وعضله حجیم داشته باشیم لطفا راهنمایی کنید

 11. Ali_zdbb

  سلام من یک برنامه غذایی برای روز هایی که به تمرین بدنسازی میروم دارم حال اگر یک روز به بدنسازی نرفتم نباید اون برنامه رو انجام بدم اخه برنامه غذایی بدون ورزش باعت ایجاد چربی میشه

 12. Arman

  سلام ببخشید یه سوال داشتم راحب اینکه
  من ۲ ساله وزنه میزنم و وزنم ۸۰ کیلو هست و حجم عضلانی دارم اما عضلات شکم من نا معلومه چون مقدار چربی روی شکمم باعث شده که عضلات شکم خودشو نشون نده
  و میخوام چربی سوزی کنم و یک هفته هست که هر روز وزنه میزنم و بعد از وزنه زدن ۲۰ دقیقه تمرین کاردیو شروع کردم و همچنین پروتئین وی رو هم شروع کردم!

  خواستم بدونم این دوره برای چربی سوزی خوب هست؟ و حجم عضلاتم کم نمیشه؟ ممنون میشم جواب.بدین

 13. محمد

  ممنون از اطلاعات خوبتون، من ٨۵ کیلو وزن و ١٨٠ قد دارم، میخوام همزمان چند کیلو کم کنم و همزمان عضله هم بسازم ، چه مکملی مصرف کنم بهتره؟ به بیشتر مکمل ها هم دسترسی دارم

 14. فرداد

  با سلام و تشکر، من قدم ١٧٨ و وزنم ٧٣ کیلو است اما شکم و پهلو دارم، هدف افزایش حجم عضلات بازو و سینه و چربی سوزی شکم و پهلو دارم.در قسمت تمرینات در باشگاه از نظر قدرتی و هوازی و در قسمت تغذیه از نظر هیدرات کربن و پروتین چه پیشنهادی دارید؟
  از سایت بسیار عالیتون بسیار متشکرم?

 15. سوگل

  بله بله
  این روش فوق العادست .من این‌کار رو دارم میکنم .۲۰۰کالری کمتر میخورم .اما پروتئین کامل و کربوهیدارت قبل از تمرین .۶۴کیلو بودم الان شدم ۵۹اما هیچکس نمیفهمه من لاغر شدم .پاهام ب شدت عضله ایی شده شکم و‌پهلوم نابود شدن .اما ۶ماه طول کشید .تنها مشکلم‌اینه که سینم و‌از دست دادم .نمیدونم دیگه‌چی کار مینونم‌کنم .قد ۱۶۴وزن ۵۹.چهار روز در هفته تمرین .دو‌روز در هفته میرم‌صبح‌میدوام بیست دقیقه

 16. سجاد

  ممنون از اطلاعات فوق العاده ای که میدید
  من تو دوره چربی سوزی هستم چربی سوز و آمینو میخورم میخواستم بدونم پروتیین وی هم بخورم تاثیر بهتری داره یا نه؟ پمپ چطور؟

 17. Amir ghi

  سلام،من ٣ روز در هفته تمرین میکنم،اگر چند روزپشت سر هم کربو کم مصرف کنم شامل روزهای تمرین هم میشه،ولی میگن که روز تمرین باید کربو زیاد مصرف کرد،به نظر شما باید در روز های تمرین با این روند چیکار کنم؟مصرف کم کربو در روز تمرین باعث عضله سوزی نمیشه؟

  • مدیریت

   عضله سوزی ربطی به مصرف کردن یا نکردن کربو نداره.
   ارتباط مستقیم داره با نوع تمرین، شدت تمرین، تکرار تمرین و انرژی کافی داشتن برای اون تمرین( که برای همین آخری باید شما بخوبی در طول روز و دوره، غذای کافی و مناسب خورده باشین تا در حین تمرین، انرژی کافی داشته باشین.)
   در روز تمرین، غذای خوبتر و بیشتری بخورین. مکمل هم اسمش روشه. مکمل غذایی. اونوقته که میتونه در تمریناتتون و دوره و … بشما کمک بیشتری کنه.
   ولی کمک اصلی همون غذای روزانه هستش دوست عزیز

 18. علیرضا سلیمانی

  سلام من درصد چربی بدنم بالاست وزنم ۹۳ قد ۱۹۲ ابتدا میخوام این درصد چربی رو به حداقل برسونم چهار ماهه که میرم باشگاه بدون هیچ برنامه غذایی و هیچ مکملی از شما میخواهم تا کمی راهنماییم کنید تاچگونه سرعت چربی سوزی رو افزایش بدم؟

 19. سینا

  با سلام
  شاید این جا جاش نباشه ولی یه خواهش ازتون خواستم
  من یک دوره ۲ ماه برداشتم (پروتین-آمینو-کراتین-گلوتامین)
  می خواستم یه برنامه خوب غذایی به من بدهید

 20. رويا

  با سلام مرسی از مطالب خوبتون
  اما ی سوال من با وجود ۶۴کیلو بایدتقریبا۵٠گرم کربو در روز استفاده کنم با وجود وزنه زدن این مقدار خیلی کم نیست؟

 21. امیردانش

  واقعا مطالب کاملی دارید.دمه شماگرم.مرسی

 22. امیردانش

  واقعا ممنون.عالیه.خیلی دقیق بود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله ادکوان، پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ | بررسی آخرین مقالات، خبرها و یافته های دنیای ورزش در رشته بدنسازی، پرورش اندام، پاورلیفتینگ و آمادگی جسمانی، گالری تصاویر و فیلم، مجلات و مشاوره