%archive_title% | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

مطالب منتشر شده در : دی, ۱۳۹۵

تقلب در حد لالیگا

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

تقلب در حد لالیگا
در تمرینات با وزنه ، تکنیک همیشه حرف اول را می زند، چه نوجوانی دبیرستانی باشید که اولین روز تمرین خود را تجربه می کند چه بدنسازی سطح بالا که خود را برای رکورد جهان آماده می کند، تکنیک همیشه باید در اولویت باشد. “چارلز بولیکوین” از مربیان برجسته بدنسازی از تاکید خود روی لزوم رعایت فرم درست حرکات می گوید.

 تقلب در حد لالیگا

برای آنکه عضلات به صورتی خاص و در جهت بروز واکنشی خاص و در ایمنی کامل کار کنند، تکنیک انجام حرکت باید در حد ایده آل باشد. اگر فرم درست حرکات را رعایت کنید، فضایی برای تقلب کردن هم وجود دارد!

۰ نظر
مدیریت

رایج ترین رژیم های افزایش حجم

دسته بندی: رژيم هاي غذایی

رایج ترین رژیم های افزایش حجم
اگر خود را یک بدنساز جدی به شمار می آورید و با جدیت تمرینات با وزنه را انجام می دهید یا در هر ورزش دیگری فعالیت دارید که سایز و قدرت عضلانی برایتان اهمیت دارد، مطمئنا این پرسش به ذهنتان آمده که : “چطور باید بیشترین مقدار سایز را در کمترین زمان ممکن کسب کنم؟” اولین و رایج ترین شیوه ، وارد شدن به یک دوره حجم است با خوردن هر غذایی که دستتان به آن می رسد، و البته با اولویت قرار دادن پروتئین ها. ولی آیا باید چربی ها و کربوهیدرات ها کنترل شوند؟ نه، نیازی نیست!

رایج ترین رژیم های افزایش حجم

این شیوه می تواند برای تیپ های بدنی اکتومورف که سوخت و ساز بالایی دارند، بی اندازه کارآمد باشد. اما، برای تیپ های بدنی مزومورف و بخصوص اندومورف، این شیوه می تواند کاملا به ضرر هدف هایشان باشد.

۰ نظر
مدیریت

قند باید ۵ درصد کالری روزانه باشد

دسته بندی: مقالات متفرقه

قند باید ۵ درصد کالری روزانه باشد
سازمان جهانی سلامت(WHO) اخیرا در آمریکا محدودیت هایی برای مصرف قند و شکر عنوان کرده است.

قند باید 5 درصد کالری روزانه باشد

گرچه تاکید می شود این روزها کار ساده ای نیست که بخواهید مراقب قند مصرفی روزانه باشید. اما سازمان مذکور رهنمودهای جدیدی اعلام کرده که می گوید تنها ۵ درصد از کل کالری دریافتی روزانه باید از قند تامین شود. هرچند دکتر فرانسسکو برانا مدیر تغذیه سازمان WHO می گوید: “البته ۱۰ درصد عدد واقع گرایانه تری است.”

۰ نظر
مدیریت

با قهرمانان

با قهرمانان
ویکتور مارتینز و بازو بدون تمرین زدگی
انجام ست های بسیار زیاد از تمرین جلوبازو شاید برای بعضی از حرفه ای ها موثر باشد اما برای اکثر بدنسازها این ایده تمرینی برای جلوبازوها افتضاح به حساب می آید!
ما برای تمام کارهای که داخل باشگاه انجام می دهیم از بازوهای خود کار زیادی می کشیم و از همین لحاظ باید خیلی مراقب باشیم تا دچار تمرین زدگی در بازوها نشویم.

 ویکتور مارتینز

من برای جلوبازوها ۱۰ الی ۱۲ ست تمرین می کنم و معمولا ۳ الی ۴ ست از حرکات جلوبازو هالتر ، جلوبازو لاری و جلوبازو دمبل روی میز بالاسینه انجام می دهم. می توانید برای عضلات براچیالیس یک حرکت چهارم هم مثل جلوبازو چکشی یا جلوبازو هالتر مچ بر عکس را در برنامه اضافه کنید به شرطی که هر حرکت را فقط ۳ ست اجرا کنید.

۱ نظر
مدیریت

هفت کلید رشد بلند مدت

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

۷ کلید رشد بلند مدت
هرکسی طاقت ۱ یا ۲ ماه تمرین در باشگاه را دارد . اما برای موفقیت در بلند مدت نیاز به تداوم بیشتری دارید. که کلید این تداوم را مایک اهرن مربی مشهور و پاور لیفتر با سابقه که سابقه حضور جلوی دوربین هم دارد.
در این مقاله بازگو کرده است.

هفت کلید رشد بلند مدت

کم تعداد نیستند آنهایی که هفته ها و ماههایی در هر سال وجود دارد که همه چیز مرتب و درست است. در کنارش اوقاتی است که شما یا آسیب دیده هستید یا انرژی کمتری دارید یا حتی انگیزه خود را برای تمرینات سخت از دست می دهید و یا هدف خاصی ندارید.
هیچ راهی برای حذف کامل این روزها وجود ندارد. اما موفق ترین افراد در باشگاه (یا زندگی) کسانی هستند که راهی پیدا می کنند تا این دوران فرود را به حداقل برسانند و به سمت فرازها حرکت کنند.

۰ نظر
مدیریت

چرا بعد از خوردن غذا زود گرسنه می شوید؟

دسته بندی: مقالات متفرقه

چرا بعد از غذا زود گرسنه می شوید؟
احساس خیلی بدی است وقتی که یک وعده غذایی کامل میل کرده اید و اندکی پس از آن مجدد گرسنه می شوید. برخی از عناصر موجود در غذا ها می توانند بدن را فریب دهند و حس سیری ایجاد کنند.

چرا بعد از غذا زود گرسنه می شوید؟

در این مقاله چند تکنیک می آموزیم که کمک می کند بدن را فریب دهیم تا حس سیری کند.

۰ نظر
مدیریت

دو راه حل برای حجم بالاتر سینه

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

دو راه حل برای حجم بالاتر سینه

 دو راه حل برای حجم بالاتر سینه

عضلات بالا سینه از جمله عضلاتی است که افزایش حجم آن مستلزم شکیبایی، انرژی کافی و زمان است. تمام این عوامل به زیباتر شدن بدن می ارزد. بنابر این می توانید جهت افزایش حجم این قسمت از بدنتان دو حرکت بالاسینه با هالتر و قفسه بالا سینه با دمبل را در برنامه تمرینی تان بگنجانید.

۰ نظر
مدیریت

سفره ای برای شکم شش تکه

سفره ای برای شکم شش تکه
رژیم غذایی مناسب نقش بسیار مهمی در شش تکه کردن عضلات شکمی دارد. شما در کنار برنامه ورزشی و تمرینی که دارید اگر از یک برنامه صحیح غذایی پیروی نکنید. نه تنها به چربی سوزی شکم شما کمک نمی کند بلکه هیچ نتیجه ای هم عاید شما نخواهد شد.

سفره ای برای شکم شش تکه

برای کات کردن و تفکیک عضلات شکم، درصد چربی بدنتان را باید خیلی خیلی پایین آورده و رژیم غذایی خود را سخت نگه دارید و از مواد غذایی چربی سوز استفاده کنید. برای رسیدن به هدف خود می توانید از این منابع غذایی کمک بگیرید و در رژیم خود لحاظ کنید.

۱ نظر
مدیریت

اسکوات برای نهایت قدرت

دسته بندی: اسکات

اسکوات برای نهایت قدرت
تنظیمات و نقطه شروع حرکت برای هر حرکتی که با وزنه انجام می شود همواره مهمترین مساله است . وقتی صحبت از اجرای اسکوات در میان است. محل قرارگیری هالتر روی پشت شما بسیار مهم است. برای اسکوات قدرتی، که به نظر من مهمترین شیوه اسکوات برای ورزشکاران و شرکت کننده های رشته های قدرتی است. موقعیت پایین تر هالتر، بهتر است. بنابر این وقتی هالتر را از پایه جدا می کنید، فاصله دست های شما باید زیاد باشد و هالتر روی بخش پایینی ترپز قرار گیرد، در امتداد بخش پشتی شانه ها و زمانی که می خواهید هالتر را از پایه جدا کنید، همواره نفس عمیقی کشیده و نفس را حبس کنید.

اسکوات برای نهایت قدرت

سپس دو قدم کوچک به عقب بردارید و پاهای خود را با فاصله نسبتا باز از هم قرار دهید و پنجه ها را به خارج متمایل کنید. این موقعیت پاها به شما امکان خواهد داد تا به سمت عقب نشست بهتری داشته باشید. اما مهم است که فواصل کمی متفاوت را بین پاها تجربه کنید. چراکه اگر فاصله پاها بیش از اندازه زیاد شود به جلو خم خواهید شد؛ همین مساله در صورتی که فاصله پاها بیش از اندازه کم باشد هم رخ خواهد داد.

۱ نظر
مدیریت

پشت ضخیم تر و پهن تر با پدیده IFBB

پشت ضخیم تر و پهن تر با پدیده IFBB
همیشه تلاش کرده عضلات پشت را بزرگتر کند. ضخیم تر و پهن تر بسازد و البته در این حال حفظ بالانس آن با دیگر گروه های عضلانی را نیز مورد توجه قرار داده است. در این مقاله برنامه تمرین زیر بغل این پدیده IFBB را مرور می کنیم.

پشت ضخیم تر و پهن تر با پدیده IFBB

سدریک مک میلان به جای این که گروه عضلانی خیلی خاصی در بدن داشته باشد ترجیح می دهد فیزیکی بالانس و کامل بسازد.
با توجه به قد و قامت بلندی که دارد در ابتدای کار تمرین زیر بغل برایش به شکلی موثر اتفاق نمی افتاد. خودش می گوید:” هر حرکتی انجام می دادم فشارش روی بازو و پشت سرشانه قرار می گرفت. سعی می کردم فقط وزنه ها را جابجا کنم بدون آن که توجهی به درگیر کردن زیربغل ها داشته باشم.

۱ نظر
مدیریت
صفحه 1 از 3123

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها