%archive_title% | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

مطالب منتشر شده در : دی, ۱۳۹۵

تمرین شدید بر روی عضلات شکم

تمرین شدید بر روی عضلات شکم

این سیکس پک دوست داشتنی !!
داشتن عضلات قوی شکم و تلاش برای نمایان ساختن تکه های جذاب این عضلات هر روز بیشتر و بیشتر رایج می شود . حتی امروز برای شرکت در مسابقات بدنسازی باید که توسعه عضلانی خیلی خوبی در ناحیه شکم داشته باشید .

 تمرین شدید بر روی عضلات شکم

اینجا نمی خواهیم بگوییم که برای پدیدار کردن عضلات شکم خود فقط از یک رژیم کم چربی استفاده کنید ، بلکه می خواهیم بگوییم چگونه می توان توسعه واقعی و خوبی به عضلات شکم داد .

۹ نظر
مدیریت

با این راهکارها چربی های زاید را به چالش بکشید

با این راهکارها چربی های زاید را به چالش بکشید
سوزاندن چربی های اضافی دغدغه بسیاری از افراد است . هر روز آدم های بسیاری را می بینیم که ادعا می کنند تحت رژیم کاهش وزن هستند ولی کمتر کسی است که در این راه موفق باشد . هر چند بسیاری به دنبال رژیم های غذایی به کاهش وزن چشمگیری دست می یابند ولی این به تنهایی به معنی موفقیت نیست .

با این راهکارها چربی های زاید را به چالش بکشید

نکته مهم اینجاست که کاهش وزن با کاهش چربی تفاوت بسیاری دارد . اغلب افراد وزن بسیاری از دست می دهند ولی در نهایت به بدن خوش فرم و دلخواهشنان دست نمی یابند .

۱۶ نظر
مدیریت

بازوهایتان را به آتش بکشید

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

بازوهایتان را به آتش بکشید

 بازوهایتان را به آتش بکشید

داشتن بازوهای بزرگ و حجیم آرزوی هر بدنسازی است . با این وجود چرا خیلی ها از دست یافتن به بازوهای در خور توجه ناکام می مانند ؟ مشکل در اینجاست که اکثر افراد روند رشد عضلات را به صورت دقیق آنالیز نمی کنند و یا دقت و یا وقت و انرژی مورد نیاز را برای اینکار صرف نمی کنند . با این اوصاف نباید تنها دنباله رو صرف یک برنامه تمرینی باشیم . بهتر است در ابتدا یک نگاه موشکافانه به عملکرد واقعی عضلات بیاندازیم . اگر شما هم همینگونه هستید و می خواهید دلیل کاری را که انجام می دهید بدانید ، پس بیایید نگاهی به ساختار تشکیل دهنده یک عضله بیاندازیم .

۷ نظر
مدیریت

۸ مورد اشتباه رایج در زمینه اجرای حرکت اسکوات

تشریح حرکت اسکوات
در جریان یک میز گرد که در ماه ژوئن سال ۱۹۹۳ انجام شد و توسط مجله NSCA گزارش شد در رابطه با ۸ مورد اشتباهات رایج در زمینه اجرای حرکت اسکوات بحث و تبادل نظر به عمل آمد . شرکت کنندگان در میز گرد مذکور افراد مشهور و شناخته شده و مورد قبول و احترام فراوان ورزشکاران و مربیان پاورلیفتینگ بودند .

 تشریح حرکت اسکوات

اگرچه همه آنها در مورد ۸ اشتباه رایج اتفاق نظر داشتند اما در مورد اینکه کدامیک از آنان از لحاظ اولویت باید مد نظر قرار بگیرند ، وحدت نظر نداشتند . در اینجا برای ما این رتبه بندی اشتباهات اهمیت ندارد . بلکه مهم این است که آنها را بشناسیم و آنها را از جریان تمرینات حذف کرده یا به حداقل برسانیم .

۴ نظر
مدیریت

برنامه دوازده هفته ای دستیابی به کاملترین عضلات سینه

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

برنامه دوازده هفته ای دستیابی به کاملترین عضلات سینه

برنامه دوازده هفته ای دستیابی به کاملترین عضلات سینه

دست یافتن به عضلات سینه ای ضخیم و کامل تنها با اجرای حرکاتی با وزنه هایی استخوان خرد کن میسر نیست . بدنسازی مثل مجسمه سازی یک هنر است ، که طی آن باید با استفاده از بهترین ابزارهای ممکن با دقت بالا به فرم دادن عضلات و حذف اضافات پرداخت تا به تدریج ولی با تداوم به سمت کاملترین فرم عضلانی ممکن پیش رفت . در حالی که یک مجسمه ساز از قلم و چکش برای شکل دادن به پیکره مورد نظرش استفاده می کند ، یک بدنساز از آهن سرد ، به همراه تغذیه ای مناسب و استراتژی های مختلف بهره می گیرد تا به بهترین فرم ممکن دست یابد . ولی مثل یک مجسمه ساز ، دانش و مهارت مهمترین ابزارهای یک بدنساز هستند در شکل دادن به تمام عضلات و از جمله سینه : دانش اینکه چطور یک عضله عمل و رشد می کند و مهارت استفاده از این دانش برای انتخاب و اجرای حرکاتی که تحریک عضلات به رشد بیشتر در بخش های مورد نظر را در پی داشته باشد .

۳ نظر
مدیریت

۵ اشتباه بزرگ در تمرین بازو

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

۵ اشتباه بزرگ در تمرین بازو

5 اشتباه بزرگ در تمرین بازو

اشتباه اول : عدم حفظ آرنج ها در کنار بدن
حتی بسیاری از بدنسازان با تجربه هم به این اشتباه دچارند که اغلب به دلیل استفاده از وزنه های بیش از اندازه سنگین و تلاش برای افزایش دامنه حرکت رخ می دهد . تقریبا تمام حرکات جلوبازو ، حرکات تک مفصلی هستند ، ولی وقتی در تلاش برای جابجا کردن وزنه های سنگین تر ، آرنج های خود را از کنار بدن درو می کنید ، در اصل حرکات بازو به حرکات چند مفصلی بدل می شوند . چون بخشی از فشار به سر جلوئی دلتوئید منتقل خواهد شد . بنابر این لازم است آرنج های خود را در موقعیت ثابتی در کنار بدن حفظ کنید و اجازه ندهید به جلو منحرف شوند . در بالای دامنه ، نباید هالتر به جلوی چشمانتان برسد ، در عوض باید در انتهای دامنه تقریبا مماس با سینه شما باشد .

۵ نظر
مدیریت

رشد مداوم ، با اجتناب از آسیب دیدگی

رشد مداوم ، با اجتناب از آسیب دیدگی
با توصیه های کریگ ریچاردسون

 رشد مداوم ، با اجتناب از آسیب دیدگی

دستیابی به بهترین ساختار بدنی ، معیاری است برای ارزیابی کیفیت زمانی که در باشگاه برای تمرین صرف می کنید . در ادامه خواهید دید که چطور تلاش خود را روی پیشرفت متمرکز کنید و از آسیب دیدگی در امان بمانید .
– بدترین آسیب دیدگی که تا به حال برایت ایجاد شده چه بوده و چطور با آن کنار آمدی ؟

۰ نظر
مدیریت

از این ۱۰ قانون برای کنترل اشتها و ساختن بدنی بهتر تبعیت کنید

از این ۱۰ قانون برای کنترل اشتها و ساختن بدنی بهتر تبعیت کنید
اشتهای خود را کنترل کنید

 از این 10 قانون برای کنترل اشتها و ساختن بدنی بهتر تبعیت کنید

به عنوان یک بدنساز ، حتما همین حالا هم از استراتژی های متعدد تغذیه برای کات کردن کامل بدن اطلاع دارید . از جمله دریافت کربوهیدرات کمتر ، مصرف چربی کمتر و انجام مقدار زیادی تمرین هوازی . ولی یکی از ساده ترین راه ها برای تسلط یافتن بر چربی های بدن که البته اغلب هم نادیده گرفته می شود ، کنترل اشتهاست . در واقع اگر بتوانید اشتیاق به خوردن یا زیر پا گذاشتن رژیم را سرکوب کنید ، آن وقت خلاص شدن از شر چربی های اضافی بسیار آسان تر خواهد بود . در ادامه تعدادی از بهترین راه ها برای کنترل اشتها را وقتی که در تلاش برای کنترل چربی های بدن هستید در اختیارتان گذاشته ایم :

۱ نظر
مدیریت

چرا قلبم تیر می کشد

دسته بندی: مقالات متفرقه

چرا قلبم تیر می کشد
درد قفسه سینه ، تنگی نفس ، تعریق سرد و سرگیجه از نشانه های کمبود خون رسانی به قلب است که در صورت بروز هرگونه درد در قفسه سینه باید به پزشک مراجعه کرد . بخصوص اگر درد شدید باشد و نواحی گردن ، بازو ، شانه ها و یا فک کشیده می شود .

 چرا قلبم تیر می کشد

در دردهای قفسه سینه اگرچه همیشه باید بدترین وضعیت را در نظر گرفت ، ولی در واقع بیشتر از ۵۰ علت برای این دردها شناخته شده که بیشتر آنها با قلب مرتبط نبوده و تهدید جدی محسوب نمی شود . دردهای شدید نقطه ای دردهای گنگی که به تدریج برطرف می گردد احساس سوزش با دردی که وضعیت آن با تغییر قرارگیری بالا تنه تغییر می کند نگران کننده نیستند .

۵ نظر
مدیریت

با این ۷ مکمل هم حجیم شوید و هم چربی بسوزانید

با این ۷ مکمل هم حجیم شوید و هم چربی بسوزانید
آیا مکمل هایی که باعث افزایش حجم می شوند می توانند چربی ها را هم بسوزانند ؟ شاید این سوال خیلی از شما ها باشد . برای رسیدن به پاسخ این سوال کلیدی توصیه می کنیم ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید :

با این 7 مکمل هم حجیم شوید و هم چربی بسوزانید

با رشد و توسعه صنعت در دنیای امروز و افزایش رقابت میان تولیدکنندگان ، انتظارات ما نیز در قبال محصولاتی که خریداری می کنیم . افزایش یافته ، به گونه ای که از یک محصول انتظار کاربری های گوناگونی را داریم .

۸ نظر
مدیریت
صفحه 1 از 3123

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها