%archive_title% | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

مطالب منتشر شده در : دی, ۱۳۹۵

مصرف استروئید و سلامت کبد

مصرف استروئید و سلامت کبد

مصرف استروئید و سلامت کبد

حتما تا به حال از این موضوع مطلع شده اید که برخی از داروهای نیروزای مورد استفاده در ورزش دارای “خاصیت سمی” برای کبد بوده و این اندام حیاتی را تحت فشار قرار می دهند. با توجه به اینکه چگونگی تاثیرپذیری کبد از مصرف استروئید ها و نیز خطرات احتمالی این مساله ممکن است برای بسیاری از شما عزیزان مبهم باشد ، لذا در این بخش به طور اختصاصی به کالبد شکافی این موضوع خواهم پرداخت

۷ نظر
مدیریت

آماتورها بخوانند

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

آماتورها بخوانند

آماتورها بخوانند

مطالب و مقالات زیادی برای کمک به بدنسازان مبتدی نوشته می شود که به آنها توصیه می کند برای داشتن بدنی قوی تر ، عضلانی تر و تفکیک شده تر ، باید چه کارهایی را در باشگاه های بدنسازی انجام دهند . از آنجایی که رشته های پرورش اندام مورد توجه بسیاری از جوانانی است که به تازگی پا به این عرصه گذارده اند ، بر آن شده ایم تا به ذکر چند نکته پایه ای ، این عزیزان را برای گام گذاردن در این عرصه آماده تر سازیم .

۶ نظر
مدیریت

مثل یک حرفه ای تمرین کنید

مثل یک حرفه ای تمرین کنید
پرده برداری از برخی اسرار بدنسازی از زبان جانی جکسون

مثل یک حرفه ای تمرین کنید

خود را تصور کنید در حالی که ساعت ۸ صبح از خواب بیدار می شوید ، ۳۰۰۰ متر می دوید . و عصر هم پای در باشگاه می گذارید ، برای یک ساعت روی تردمیل تمرین هوازی انجام می دهید ، وارد سالن تمرین با وزنه می شوید ، سه ست بارفیکس با وزنه اضافی اجرا می کنید . شروع با یک صفحه ۲۰ کیلویی ، سپس دو و سپس سه صفحه ! حالا وقت آن است که تفاوت یک مرد با یک پسر بچه مشخص شود ، با انجام ترسناک ترین حرکت بدنسازی – ددلیفت !

۰ نظر
مدیریت

پای صحبت نام آوران بدنسازی

پای صحبت نام آوران بدنسازی
از بارفیکس آویزان شوید تا رشد کنید !

پای صحبت نام آوران بدنسازی

“یکی از اولین بدنسازانی که من ملاقات کردم لی هنی بود ، سمیناری بود که به خاطر حضور او ترتیب داده شده بود و او می گفت وقتی جوان بود یکی از حرکات مورد علاقه اش برای رشد و تقویت عضلات پشت این بود که تنها از میله بارفیکسی آویزان شود با فاصله زیاد یا کم بین دست ها تا وقتی که سوزش در عضلات او آنقدر زیاد شود که به ناچار میله را رها کند . من هم در سال های ابتدایی تمرینم از از این روش استفاده می کردم و نتیجه اش ، هم افزایش پهنای عضلات پشتم بود و هم افزایش جزئیات . ”

۲ نظر
مدیریت

برنامه تمرین پیشنهادی رونی کلمن برای جلو بازو

برنامه تمرین پیشنهادی رونی کلمن برای جلو بازو
شنیده ام که حرکت جلو بازو روی میز لاری نه تنها نسبت به حرکات جلو بازویی که به صورت آزاد اجرا می شوند کارایی کمتری دارد ، بلکه ریسک بروز پارگی در عضله جلو بازو را هم افزایش می دهد . آیا این حقیقت دارد؟

برنامه تمرین پیشنهادی رونی کلمن برای جلو بازو

رونی کلمن : “اگر از میز لاری به درستی استفاده کنید ، نه تنها مزایایی را از نظر افزایش حجم در اختیارتان می گذارد که با دیگر حرکات جلوبازو قابل قیاس نیست ، بلکه قابلیت آن برای تقویت پیک جلوبازو ( تقویت قله و ارتفاع جلوبازو ) از هر حرکت حجم ساز دیگری برتر است . در واقع ، از نظر من جلوبازو روی میز لاری آنقدر موثر بود که هر یک جلسه در میان در برنامه ام از آن استفاده می کردم . در ادامه نکاتی را در اختیارتان می گذارم برای اطمینان یافتن از اینکه تمرین موثری با دمبل یا هالتر روی میز لاری نصیبتان شود :

۲ نظر
مدیریت

خواص سیب زمینی

کربوهیدراتی مظلوم و طرد شده به نام سیب زمینی
پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما قدر این گیاه ارزشمند را خوب می دانستند و همیشه در وعده های غذایی مختلف، بخشی از غذاهای همیشگی شان بود . اما با گذشت روزگار و تغییر عادات غذایی ، سیب زمینی به یک دلیل طرد و رانده شد : چون کربوهیدرات بود !

 خواص سیب زمینی

حتما این واژه ها برای شما هم آشناست : کم کربوهیدرات ، بدون کربوهیدرات ، ضد کربو هیدرات و … این ها روش های متداولی است که این روز ها بسیاری از مردم برای رژیم غذایی خود برمی گزینند و مادربزرگ ها با نگرانی نصیحت می کنند که : سیب زمینی برایتان خوب است ، بخورید .
اما احتمالا با نگاه مهربانانه ای به مادربزرگ می خندید و در دل می گویید : آخر شما از تغذیه و سلامت چه میدانید؟

۱۳ نظر
مدیریت

عوارض کم خوابی در ورزشکاران

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

اگر به سختی تمرین می کنید و تغذیه خوبی هم دارید ولی از چربی های بدنتان کاسته نمی شود دلیل این مساله چیست ؟
عوارض کم خوابی

عوارض کم خوابی در ورزشکاران

تمرین و تغذیه مناسب تنها وقتی باعث پیشرفت شما می شود که شرایط استراحت و ریکاوری مناسب را هم برای بدن فراهم کنید . درواقع شاید مشکل شما کمبود خواب باشد. خواب شبانه کمتر از هفت ساعت می توان آثار مثبت رژیم را کاهش داده یا حتی خنثی کند ، بر اساس مطالعه ای که نتایج آن ، در نشست سالیانه طب داخلی منتشر شد .

۳ نظر
مدیریت

الگوسازی با آرنولد

الگوسازی با آرنولد
نمی دانم که این روز ها از جهت تمرین و برای پیشرفت به چه کسی می توان اطمینان کرد . آنچه نیاز دارم را باید از چه کسی بیاموزم ؟
شاید این سوال خیلی از شما باشد ! منابع بسیار مختلفی برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی ساختن بدنتان قابل دسترس است . از جمله نشریات بدنساز ، ولی من می دانم منظور شما دقیقا چیست .

 الگوسازی با آرنولد

اینکه با وجود صداهای بسیار ، باید به چه کسی گوش دهید ؟ به همین خاطر است که باور دارم باید یک الگوی مشخص داشته باشید و این بهترین راه است برای اینکه در مسیر درستی قرار بگیرید و جهت موفقیت پیش بروید .

۱ نظر
مدیریت

پرسش و پاسخ با جانی جکسون

پرسش و پاسخ با جانی جکسون
جانی جکسون یکی از معدود بدنسازان حرفه ای است که در پاورلیفتینگ هم دارای عناوین قابل اعتنایی است . در اینجا او از چگونگی تلفیق این دو رشته و موفقیت هایش گفت و به چند سوال دوستدارانش پاسخ گفت که خواندن آن خالی از لطف نیست!

پرسش و پاسخ با جانی جکسون

جای تعجب دارد که چگونه دو رشته بسیار سخت و نفسگیر یعنی پاورلیفتینگ و بدنسازی را با هم انجام می دهید . آیا بهتر نبود تمام تمرکزتان را بر روی یک رشته می گذاشتید ؟ و آیا فکر می کنید پاورلیفتینگ توانسته است در رشته بدنسازی به شما کمکی بکند ؟

۰ نظر
مدیریت

حرکات تکی موثر تر است یا جفتی ؟

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

حرکات تکی موثر تر است یا جفتی ؟
حرکات تک دست یا تک پا ، حرکاتی هستند که شما در طول هر ست تنها یک سمت از بدن خود را تمرین می دهید مثل وقتی که جلوبازو تک دمبل خم یا نشر از جانب تک دمبل را اجرا می کنید . این روش بهترین انتخاب برای هدف قرار دادن عضلات به صورت انفرادی است .

حرکات تکی موثر تر است یا جفتی ؟

مطابق با تحقیقاتی که اخیرا در ایالت لوا آمریکا انجام گرفته ، مشخص شده که حرکات تکی ( تک دست و تک پا ) این امکان را فراهم می آورند که بتوان حرکت را با قدرت بیشتری در مقایسه با مدل جفتی اجرا کرد .

۲ نظر
مدیریت
صفحه 1 از 41234

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها