اسكي فضايي يا الپتيكال | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
مشاهده منو

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
نیک تن کلابآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

اسكي فضايي يا الپتيكال

دسته بندی: بدنسازی بانوان
4,262 بازدید

مردم هميشه به دنبال راه حلي براي كاهش وزن خود هستند و هر چه سريع با مصرف كردن انرژي به اين خواسته خود دست پيدا كنند. اگر چه انجام همه نوع  فعاليت ورزشي باعث كاهش چربي بدن مي باشد اما اسكي فضايي (الپتيكال) وسيله اي است كه مي تواند جانشيني مطلوب براي فعاليت هاي ورزشي ديگر باشد.

 

spirit-sole-esprit-el5-ellipticall)

 

اسكي فضايي (الپتيكال) دستگاهي است كه عضلات بدن را در برابر تمرينات هوازي (تمرينات طولاني مدت با شدت كم ) قرار مي دهد، باعث تقويت سيستم قلب و تنفسي شده و فشار لازم را براي بالا بردن كارايي قلب و ريه ها ايجاد مي كند. علاوه بر اين راهي مناسب براي سوزاندن كالري ها و كم كردن وزن بدن مي باشد تا بدن در وضعيت و آمادگي مطلوب قرار گيرد.

ادامه مطلب: اسكي فضايي يا الپتيكال

اصطلاح (Elliptical) درلغت انگليسي به معناي بيضي اي مي باشد كه شكل خاصي به خود گرفته است. اسكي فضايي (الپتيكال) اسامي گوناگوني را به خود اختصاص داده است.  از جمله مي‌توان به تمرين دهنده متقاطع (cross trainers)، تمرين دهنده ورزشي بيضي شكل (elliptical exercise trainers) و مربي پله (stair master) اشاره كرد. وقتي شما پاهاي خود را بر روي محل مخصوص خود بر روي دستگاه قرار مي دهيد و با دستانتان دستگيره هاي آن را مي گيريد به افزايش قابليت تعادل شما كمك مي كند.

اين دستگاه اين امكان را براي شما فراهم مي كند كه بالا تنه و پايين تنه اي بسيار زيبا داشته باشيد و در واقع تمام قسمت هاي بدن شما با استفاده روزانه از آن البته با شدت بسيار پايين، سالم و قوي باقي بمانند.

دستگاه تمرين الپتيكال كاملا مناسب براي رسيدن به آمادگي جسماني مطلوب

اين دستگاه تمرين به شما اجازه مي دهد تا بالاتنه و پايين تنه  بدنتان را همزمان تمرين دهيد به طور مثال بازوها، سينه ها،كمر، ران ها، و شانه ها همه را در يك زمان به فعاليت مي اندازد. در حقيقت اين دستگاه فوايد بسيار زيادي براي تمرين روزانه قلب و عروق شما دارد. استفاده متداوم از الپتيكال ميزان ظرفيت قلب را به سرعت افزايش خواهد داد و همه بدنتان را به فعاليت وا مي دارد.

دستگاههاي الپتيكال بدنتان بسيار عالي هم از لحاظ آمادگي جسماني و هم از لحاظ زيبايي اندام مي سازند. علت اينكه اين دستگاه متناسب براي ورزش روزانه مي باشد اين است كه باعث مي شود آسيب هايي كه از برنامه هاي راه رفتن و دويدن و… به بدن وارد مي شد ديگر به سراغ بدن نيايندو در حقيقت شما با اين دستگاه بهتر و پايدارتر به نسبت ديگر ورزشها به فعاليت بدني خواهيد پرداخت.

امروزه چندين نوع از اين دستگاه در دسترس شما در فروشگا هها وجود دارد، اين بدين معني است كه شما براي خريد بيشتر از يك انتخاب داريد و مي توانيد تصميم بگيرد كه كدام يك براي شما متناسب مي باشد.شما نيازمند دستگاهي هستيد كه ورزشهاي روزانه را برايتان ميسر سازد و كمك كند تا كه سلامتيتان تضمين گردد. در حقيقت تمرين كردن با الپتيكال فوايد با ارزش بسياري براي شما به وجود مي آورد و اين دستگاه بهترين محصول است كه در بازار وجود دارد و پاسخ مناسبي براي مطالباتان در زمينه سلامت مي باشد

 راهنمايي هايي مهم براي ايمني در استفاده از الپتيكال

قبل از استفاده از الپتيكال به دقت راهنماي استفاده از الپتيكال را مطالعه كنيد و آن را در محلي سالم نگه داريد.آموزش هايي كه در راهنما درباره چگونگي نگهداري از الپتيكال بيان شده به دقت عمل كنيد و هيچگاه آنها را فراموش نكنيد.قبل از شروع تمرين با يك پزشك مشورت كنيد تا ميزان سلامتي تان را مورد بررسي قرار دهد تا با خيالي آسوده به تمرين بپردازيد.اگر شما حالت تهوع، سر گيجه و يا علايم غير عادي ديگري داشته ايد تا زماني كه اين علايم به پايان نرسيده است دست به تمرين روزانه با دستگاه نزنيد و بار ديگر با پزشكتان مشورت كنيد.براي جلوگيري از دررفتگي ها و درد ها قبل از شروع ورزش روزانه با دستگاه مقداري به فعاليت هاي گرم كردن بپردازيد و در پايان تمرين نيز زماني را به سرد كردن بپردازيد. در ضمن حركات كششي را در ابتدا و انتهاي ورزش خود فراموش نكنيد.اين دستگاه براي استفاده در بيرون منزل نمي باشد.مكان دستگاه بر روي يك سطح صاف باشد و براي پيشگيري از هر گونه آسيب به دستگاه از به زمين افتادن و سقوط دستگاه جلوگيري كنيد.مطمين شويد كه در محيط تهويه مناسب وجود دارد و از تمرين در هواي سرد اجتناب كنيد.اگر به كودكان اجازه استفاده از دستگاه را مي دهيد مي بايست بر فعاليت آنها نظارت داشته باشد و به درستي روش استفاده از دستگاه را به آنها آموزش دهيد به ياد داشته باشيد كه جسم و روح كودكانتان و همين طور شخصيتشان توسعه مي يابد.قبل از استفاده از دستگاه از سالم بودن آن اطمينان داشته باشد و از دستگاه معيوب استفاده نكنيد.در هنگام استفاده از دستگاه لباس هاي متناسب به تن كنيد.

۱ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک