پرسش و پاسخ های بدنسازی

 
 * آیا روزانه ۳۰ دقیقه فیگور گرفتن در تمام سال می‌تواند به شکل بدن و کات‌تر شدن کمک کند؟ آیا ضرر ندارد؟ ۶ الی ۷ ساعت بعد از تمرین، فیگور می‌گیرم.

ـ می‌تواند به زیبایی و شکل فیگور گرفتن و حرفه‌ای‌تر ایستادن و نمایش بدن شما کمک کند ضمناً به عمیق‌تر شدن شکل عضلات نیز کمک می‌کند، اما فیگور عضله را کات‌تر نمی‌کند.

ادامه مطلب: پرسش و پاسخ های بدنسازی

 

* جوانی ۲۰ ساله هستم و چند ماهی است که بازوها و بخش داخلی بالاسینه‌ام رشد نمی‌کند و از جلو صاف به نظر می‌آیند، لطفاً یک برنامه تمرینی دهید، قد ۱۸۶، وزن ۸۴٫

 

 

ـ بالاسینه هالتر ۸×۲-۱۰×۲-۲۰

بالاسینه دمبل ۸×۳

پارالل ماکزیمم

اورکراس ۱۲×۳

جلوبازو هالتر ایستاده ۸×۴-۲۰

پشت بازو هالتر خوابیده ۱۰×۴-۲۰

پشت بازو پرسی ۱۲×۴-۲۰

پشت بازو کششی از بالا ۱۰×۴

جلوبازو دمبل چکشی ۱۲×۴

 

* ۱۷ ساله ۵۵ کیلو وزن و ۱۷۵ قد. لطفاً به من بگویید در روزهای هفته چه عضلاتی را با هم در یک روز قرار دهم؟ ترتیب آن‌ها را هم بگویید. آیا مکملی هم نیاز است؟ (می‌خواهم حدود ده کیلو وزن اضافه کنم).

 

ـ سینه + زیربغل ـ سرشانه + پشت بازو ـ پا + شکم زیر شکم پهلو ـ سینه + جلوبازو ـ زیربغل + پشت بازو ـ سرشانه + پشت بازو ـ ۶ جلسه تمرین در هفته مکمل هم می‌توانید مصرف کنید برای افزایش وزن تا این حد علاوه بر مکمل و برنامة تغذیه مناسب بلکه به زمان هم نیاز دارید.

 

* آیا می‌شود بدون رژیم غذایی ولی با انجام ورزش‌های هوازی و رفتن حرکات شکم، عضلات شکم را ساخت؟

 

ـ می‌توان عضلات را ساخت اما به هیچ عنوان نمی‌توانید زیبایی آنها را مشاهده کنید زیرا انبوه چربی‌ها روی بافت‌های عضلانی شکم شما را می‌پوشانید.

 

* می‌خواستم کارایی نیتریکس شرکت BSN و تی‌بمب شرکت MHP را بگویید.

 

ـ نیتریکس برای افزایش پمپ خون و بالا بردن طول دم و افزایش احتمال رشد بافت‌ها مصرف می‌شود و تی‌بمب پروهورمونی می‌باشد که نه تنها باعث تولید، تحریک و جذب هورمون‌های بدن و تستوسترون طبیعی بدن می‌شود بلکه به ترشح هورمون‌های رشد نیز کمک شایانی می‌کند.

 

* هفته‌ای ۳ جلسه صبح‌ها تمرین می‌کنم. با توجه به ساعت تمرین در صبح زود لطفاً طرز مصرف مکمل real mass و کراتین را توضیح دهید.

 

ـ ریک‌مس را روزانه ۴ پیمانه، ۲ پیمانه صبحانه و ناهار و ۲ پیمانه بعد از تمرین و کراتین را در ۵ روز ۴ وعده‌ای g5 قبل از صبحانه، g5 قبل از تمرین ـ g5 بعد از تمرین ـ g5 شب موقع خواب ـ از روز ششم g5 قبل از تمرین و g5 بعد از تمرین مصرف شود.

 

* لطفاً طریقه مصرف صحیح گلوتامین را بگویید.

 

ـ گلوتامین را روزانه تا ۲۰ گرم نیز می‌توانید استفاده کنید اما بهترین زمان مصرف آن بعد از تمرین و شب موقع خواب می‌باشد.

 

* آیا عضلات جلوبازو و پشت بازو باید در یک روز تمرین داده شوند؟

 

ـ بستگی به شرایط بازوهای شما و میزان استعداد رشد ژنتیکی عضلات شما دارد.

* آیا برای مصرف کراتین حتماً باید بارگیری انجام شود؟

 

ـ حتماً باید کراتین را بارگیری کنید در غیر این صورت میزان ذخیرة کراتین در کبد به حد نساب لازم برای احتباس املاح معدنی و آب و همینطور سنتز پروتئین بیشتر جهت عضله‌سازی شما نمی‌رسد.

 

* برای قسمت میانی پشت بازو، چه حرکاتی مفید هستند؟ و برای قله‌ای‌شدن بازوها چه حرکاتی؟

 

ـ انجام حرکات مچ برعکس مثل سیمکش مچ برعکس یا پشت بازو هالتر مچ برعکس تأکید روی بخش میانی پشت بازو را افزایش می‌دهد. پیک‌شدن جلوبازو یا به قول شما قله‌شدن آن تا حدود زیادی بستگی به ژنتیک دارد اما انجام حرکات جلوبازو دست جمع هالتر، جلوبازو دمبل میز بالاسینه و… با تأکید روی بخش خارجی جلوبازو می‌تواند به تولید پیک در بازوها کمک کند.

 

* وزنم ۹۳ قدم ۱۹۰ و ۲۶ سالم است بدنم چندان چرب نیست می‌خواهم برای اولین بار از مکمل‌های وی مای‌فی یوژن، کراتین و ال گلوتامین استفاده کنم. نظرتان چیست؟ چند روز در هفته کار کنم؟

 

ـ بهتر است که مکمل‌ها را نوبتی به رژیم خود اضافه کنید یعنی مثلاً اول کراتین را شروع کنید و بعد از ۱ الی ۲ هفته پروتئین را اضافه کنید و بعد هم گلوتامین را تا هم بتوانید تأثیر آنها را متوجه شوید هم ناگهان چند مکمل همزمان به بدن وارد نشود. هفته‌ای ۳ الی ۴ جلسه وزنه بزنید و حداقل ۳ جلسه ۳۰ دقیقه‌ای هوازی کار کنید.

 

* در مورد قرص فارماتون اطلاعات می‌خواستم؟

 

ـ مکملی که به نام فارماتون می‌شناسید در واقع مولتی ویتامین است که برای افراد مسن توسط پزشک تجویز می‌شود اما برای جوان‌ها بهتر است از مولتی‌ویتامین‌هایی مثل سنتروم استفاده شود.

 

* آیا این حرف صحت دارد که می‌گویند انجام حرکت لانگز باعث واریکوسل می‌شود؟

 

ـ در این رابطه تا به حال چیزی نشنیده‌ام. در مورد لانچ گفته می‌شود که اگر سنگین و نادرست اجرا شود برای زانو خطرناک است و بهتر است که سبک‌تر اجرا شود.

 

* ۳ سال بدنسازی کار می‌کنم ۲۵ کیلو وزن کم کردم ۲۴ سانتی‌متر هم کمر کم کردم الآن دور کمرم هنوز شل است. رژیم هم رعایت می‌کنم شیرینی سرخ‌کردنی نمی‌خورم بازو سینه پاها ساق رشد کرده ولی دور کمرم هنوز کم نشده است.

 

ـ زمانی که کاهش وزن غیراصولی باشد، مشکلات این چنینی پدید می‌آید. در حالی که خیلی‌ها کاهش سریع وزن را به منزله نتیجه‌گیری مطلوب قلمداد می‌کنند، این اقدام برای بدن مضرات زیادی دارد. کاهش وزن حداکثر باید هفته‌ای ۱ کیلوگرم باشد و از لحاظ منابع علمی این میزان نیم کیلو است.

تمرین با وزنه را توصیه می‌کنم به اضافه رژیمی که به اندازه کافی پروتئین برای بدن تأمین کند (وزنه ۲/۲ گرم پروتئین به ازای هر کیلو وزن بدن). در کنارش تمرین هوازی منظم ترجیحاً صبح ناشتا به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه با شدت کمتر.

 

* آیا پروهورمون ضرر دارد؟ اچ‌ام بی ۱۰۰۰ گالاردو خوب است؟ مصرفش به چه صورتی است؟ قد ۱۸۴، بازو ۳۹، گردن ۳۹، سینه ۱۱۸، کمر ۹۲، رژیم می‌گیرم چربی‌سوز خوب برای چربی قهوه‌ای چه شرکتی خوب است؟

 

ـ بسته به بدن هر فرد، نوع پروهورمون، مدت و مقدار مصرف می‌تواند عوارض کم و زیادی داشته باشد. اما اگر برچسب محصولات پروهورمون را به دقت مطالعه کنید متوجه می‌شوید که اکثراً برای کوتاه مدت تجویز می‌شوند و بهتر است که به صورت شوک از آنها استفاده کنید نه اینکه به شکل مکمل‌های همیشگی‌تان درآیند.

 

HMB

محصول ضد کاتابولیک است که می‌توانید بین وعده‌های غذایی از آنها استفاده کنید تا بدن را همواره در حالت آنابولیک (سازنده) حفظ کنید.

مصرف طبق برچسب محصول باشد. به تبلیغات افراطی برخی شرکت‌ها توجه نکنید، بالاخره اغراق همیشه بخشی از تبلیغات است با رژیم غذایی، تمرین شکم و چربی‌سوزی که حاوی سی‌نفرین، کافئین باشد می‌توانید چربی‌سوزی را در حد مطلوب تجربه کنید.

 

* لطفاً در مورد قرص یا مکمل IGF توضیح دهید؟

 

ـ IGF-1 یک هورمون است که با هورمون رشد همکاری نزدیکی دارد. این هورمون سازنده و آنابولیک است که از آن در ورزش‌هایی مثل بدنسازی سوءاستفاده می شود. مصرف آن عوارض زیادی روی بدن دارد و مکمل‌هایی که با نام این هورمون عرضه می‌شوند معمولاً به اندازه هورمون آن کارآمد نیستند و صرفاً می‌خواهند از اسم IGF-1 جهت جلب توجه استفاده کنند.

 

* من ۲۰ سال دارم و ۴ سال پرورش‌اندام کار می‌کنم، اما ضعف شدیدی در قسمت سینه دارم، حرکاتی برای ترمیم این بخش ارائه بفرمائیید؟

 

ـ عضلات سینه را هفته‌ای ۲ نوبت تمرین دهید. یک جلسه با حرکات اصلی و ست‌های ۸ تکراری و وزنه‌های سنگین و یک جلسه با حرکات تک‌مفصلی و ست‌های ۱۲ الی ۱۵ تکراری. از روش‌هایی مثل پیش‌خستگی یا ست‌های کم‌کردنی هم می‌توانید استفاده کنید.

 

* برای تقویت سطح تستوسترون بدن در تمرین میزان استراحت بین ست‌ها باید به چه اندازه رعایت شود. با تشکر

ـ استراحت ست‌ها را حدود ۵/۱ الی ۳ دقیقه حفظ کنید تا به افزایش ترشح تستوسترون کمک کنید. اما برای تحریک هورمون رشد باید استراحت‌ها کوتاه‌شده تا ترشح اسید لاکتیک بالا برود.

 

* آیا آرژنین و تریبولوس هورمون هستند و ضرری برای بدن دارند یا خیر؟ و کلاً آیا شما مصرف آن را توصیه می‌کنید؟

 

ـ آرژنین آمینواسید است و تریبولوس پیش‌سازه تستوسترون که هر دو مکمل هستند. البته تریبولوس باید فقط ۲ هفته مصرف شود آن هم به شرطی بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشید و مصرفش هر چند که یکبار باشد. آرژنین را هم قبل از تمرین می‌توانید برای پمپاژ بهتر خون استفاده کنید.

 

* مصرف جودوسر و کره بادام زمینی چه سودی در بدنسازی دارد؟ چه زمانی مصرف شوند بهتر است؟

 

ـ جودوسر منبع دیرهضم کربوهیدرات است و کره بادام‌زمینی منبع خوبی از چربی‌های سالم و مقداری پروتئین گیاهی است که هر دو انرژی خوبی برای صبحانه و قبل از تمرین می‌توانند تأمین‌کنند که البته باید در کنارشان مقداری پروتئین مثل سفیده تخم‌مرغ با پنیر کم‌چرب میل کنید.

 

* آیا بدون استفاده از استروییدها هم می‌توان به یک بدن در سطح قهرمانی در استان رسید؟

 

ـ بستگی به ژنتیک بدن، سابقه تمرین و روش کار دارد. خیلی‌ها با مصرف سنگین دارو هرگز به قهرمانی استان هم نمی‌رسند و خیلی‌ها با کمترین مصرف دارو به خاطر ژنتیک خوب مقام می‌آورند، عامل وراثت بسیار مهم است اما متأسفانه نقش دارو در سال‌های اخیر روی تمام رشته‌های ورزشی سایه سنگینی انداخته است.

نویسنده : مدیریت بازدید : 1198 دیدگاه : ۳۹

۳۹ دیدگاه در "پرسش و پاسخ های بدنسازی"

commenter

سلام خسته نباشید من تقریبا ۶ سال هست که بدنسازی کار میکنم قدم ۱۸۶ وزنم ۱۰۵ کیلو بدنم به هیچ عنوان چربی نداره ولی ضعف عجیبی در قسمت سینه دارم همه جور تمرینی رو هم که مخصوص حرکت سینه باشه انجام دادم ولی جواب نگرفتم خواهشمندم در این رابطه راهنمایی بفرماییدودیگر اینکه من چند وقتی هست هیچ دوره ای به من جواب نمیده لطفا یک دوره برای من پیشنهاد بفرمایید

commenter

سلام برنامه های تمرینی دوره قبل و دروه های که رفتی ایمیل کن

commenter

سلام خسته نباشی
من ۲۶ سال دارم که حدود ۸ سال است که بدنسازی کار میکردم ابته مداوم نمیرفتم مثلاً ۶ ماه میرفتم ۱یک سال نمیرفتم و هیچ چیز مصرف نمیکردم ولی این سال به طور کامل بدنسازی کار کردم و یک سال روزی یک عدد اکسی متالون ایرانی و هفته ای یک عدد تستسترون انانتات مصرف کردم و به قدر بدنی ایده ال رسیدم قدم ۱۷۵ وزنم ۹۰ کیلو شده است خیلی راضی هستم الان پرس ۱۷۰ کیلو میزنم سرشانه ۱۰۰ کیلو میزنم اسکات ۱۷۰ میزنم ولی الان تمام بدنم (صورتم -سینه ام-جلو بازو و پشت بازو-ساق دستم گردنم) جوش قرمز و جوش سرسیاه به وجود آماده است کلاً هر جای بدنمو فشار بدم چرک میزنه بیرون آزمایش کبد هم به تازه گی رفتم آنزیم کبدم ۱۷ تا بالاست خواهشمندم راهنمایی کنید که چی مصرف کنم که جوشها به صورت کامل از بدن دفع بشند با تشکر از زحمات شما

commenter

سلام خسته نباشید
من واقعاً براتون افتخار میکنم.سوالی ازتون داشتم من ۲۶ ساله هستم متاهل ۸ سال و لی مداوم نه بدنسازی کار کرده ام زیاد جواب هم نگرفتم ولی حدود یکسال است که مداوم بدنسازی کار میکنم و یک سال روزی یک عدد اکسی متالون ایرانی و هفته ای یک بار هم تستسترون انانتات ایرانی مصرف کردم و به وزن و قدرت بدنی ایده آل رسیدم یعنی خودم راضی هستم.حجم و شکل جلو بازوهام خوشکلند ولی موقع فیگور گرفتن اصلاً قلعه مانند نمیشند خواهشمندم راهنماییم کنید.خواهشمندم راهنماییم کنید که دارویی وجود دارد که موقع دوره رفتن باعث بشه بدن اصلاً جوش نزنه و کبد سالم بمونه؟

commenter

سلام سریعا باید مصرف قرص هاتو قطع کنی و درویی که برای جوشهای بدن مصرف میشه پروپرشیا پروسکا البته اگه خارجیشو بگیری بهتره بعد از این دوره دیگه داروهای اندروژن بالا مصرف نکنی مانند (تستسترون اکسی دیانابول و…) و بشتر رو به داروهای انابولیک بالا مانند وسنسترول دکا وپرموبلان و… استفاده کنی و در اسرع وقت به یه پزشک مراجعه کنید

commenter

سلام با سلام و خسته نباشید
در اینترنت نوشته بود که باید نادرلون رو هفته ای کمتر از ۲۰۰ میلی استفاده نکنی من هم میخواهم نادرلون ۲۵ از داروخانه بخرم استفاده کنم خواهشمندم برام بگید که آیا با ید هفته ای ۸ عدد نادلون ۲۵ داروخانه ای ایرانی بخرم تا به نتیجه دلخواه برسم؟ خواهشمندم راهنمایی کنید. خیالی ممنون

commenter

با سلام و خسته نباشید
قد ۱۷۵ وزن ۹۰ کیلو است
برنامه تمرینی من این است
بالا سینه هالتر ۸*۴
با لاسینه دمبل ۱۲*۳
پرس سینه هالتر ۸*۴
پارالل ۱۶*۳
شکم شیبدار ۱۶*۳

زیر بغل و سرشانه:
زیربغل سیمکش دست باز از جلو۸*۱۲*۱۰*۱۶ :۴
زیربغل دمبل پولاور: ۱۲*۵
زیربغل بارفیکس ۸*۳

جلوبازو:
جلو بازو هالتر ایستاده دست جمع
جلو بازو دمبل نشسته جفت ۸*۴
جلو بازو دمبل شیبدار ۱۲*۴
جلو بازو هالتر لاری ۱۲*۴
مچ: ۱۲*۳

پشت بازو و پا:
پشت بازو سیمکش دست برعکس ۸*۵
پشت بازو دمبل تک خم ۱۲*۳
پشت بازو پرس سینه ای ۸*۴
پشت بازو دیپ ۱۶*۳
پشت بازو سیمکش با طناب ۱۲*۳
اسکات: ۸*۴
جلو پا: ۱۲-۱۲-۱۰-۸
خواهشمندم برای من یه برنامه تمرینی بنویسید من حرفه ای هستم و ۷ سال است بدنسازی کار میکنم.دوره من اکسی متالون با تستسترون انانتات است

commenter

سلام خسته نباشید… من یه جوان ۱۷ ساله با وزن تقریبا۸۰ و قد ۱۸۵ می خوام چربی های شکم وپهلومو آب کنم ولی بعضی جاها هم خوندم هم شنیدم که با انجام ورزش های هوازی همه جای بدن آب میشه نه فقط اون قسمت دلخواه..آخه من چاق هم نیستم واز طرفی صورتم هم لاغره…میترسم با ورزش های هوازی واسه آب کردن شکم و پهلوم هیکلم بد تراز این شه..در ضمن باشگاه هم دارم میرم البته قبلن هم یه مدت میرفتم به قصد عضله سازی ولی جدی نه به خاطر همین تاثیرگذار نبود..الان دوس دارم اول چربی های شکم و پهلوم آب شه بعد عضله سازی….اگه میشه راهنماییم کنید… ممنونم

commenter

سلام
واقعیت های مربوط به چربی سوزی موضعی http://edcoan.ir/archives/12158.htm
چربی سوزی موضعی؛ رویایی که حقیقت ندارد ! http://edcoan.ir/archives/11166.htm

commenter

مرسی آقا ابولفضل مطالب جالبی بود یه چیزایی دستگیرم شد… ولی یه سوال دیگه داشتم… من چربی شکم و پهلو دارما ولی نه زیاد ..خواستم بدونم اگه بدون آب کردن اینا شروع به استفاده از مکمل و عضله سازی کنم اشکالی نداره؟؟

commenter

نه اشکالی نداره

commenter

میشه همزمان هم چربی سوزی کرد هم عضله سازی؟؟یه جا خوندم که میشه ولی کامل توضیح نداده بود..ممنون میشم اگه توضیح بدید

commenter

سوزاندن چربی و عضله سازی با هم! http://edcoan.ir/archives/12208.htm

commenter

با سلام.هدف من از بدنسازی سلامتی است. رشد عضلات برایم چندان مهم نیست. در واقع انگیزه من سوختن کل چربیهای بدنم و رو آمدن عضلاتم در حد وزنم می باشد.سوال من این است که آیا انجام یک ست سنگین از هر حرکت با توجه به نداشتن تغذیه قبل و بعد از تمرین(فقط مواد قندی نظیر شیره انگور یا خرما درحین تمرین مصرف می کنم) برای سلامتی من ضرر دارد یا نه؟ با تشکر فراوان

commenter

سلام داداش ابوالفضل
یه سوال داشتم…
تیپ بدنیم اکتومورف,چند سالی هست بدنسازی کار میکنم,,قدم ۱۹۲
وزنم ۸۰,میشه یه استروییدی معرفی کنید که حجم خشک بیاره,
با تیپ بدنم بسازه,میخوام ضررش کم باشه کاراییش در حدش خوب باشه؟یه
استرویید دیگه ام معرفی کنید که حجم آبکی ام بده؟
پیشاپیش بابت جواب ازتون تشکر میکنم

commenter

سلام بدنها تو حجم باید خوب درست بشن تا موقع رژیم زیاد دردسر نکشن استروئید در هر صورت تاثیر خودشو داره در هر سه تیپ بدنی ولی اکتومرف بیشتر بدرد فیتنس میخوره تا بادی مثلا وینسترول اواسه خشک بکی هم سوستانون

commenter

سلام
وینسترول با چه تستی مصرف بشه بهتر جواب میده؟

commenter

سلام‏ ‏استاد‏ ‏عزیز‏ ‏میخوام‏ ‏بدونم‏ ‏چطور‏ ‏میشه‏ ‏که‏ ‏نوک‏ ‏سینه‏ ‏ها‏ ‏رو‏ ‏به‏ ‏پایین‏ ‏بشه‏ ‏و‏ ‏چطور‏ ‏فسمت‏ ‏مابین‏ ‏بالا‏ ‏سینه‏ ‏و‏ ‏جلو‏ ‏سرشونه‏ ‏رو‏ ‏میشه‏ ‏پر‏ ‏کرد؟‏ ‏وچه‏ ‏برنامه‏ ‏ای‏ ‏رو‏ ‏برای‏ ‏ساختن‏ ‏کولهایی‏ ‏بزرگ‏ ‏و‏ ‏بلند‏ ‏پیشنهاد‏ ‏میدین؟‏ ‏استعداد‏ ‏کولم‏ ‏خوبه‏ ‏واسه‏ ‏همین‏ ‏میپرسم.‏ ‏قد۱۸۳‏ ‏وزن‏ ‏۸۰‏ ‏‏ ‏دور‏ ‏سینه‏ ‏۱۱۰‏ ‏بازو۴۰‏ ‏ران‏ ‏۶۱‏ ‏شکم‏ ‏۸۳‏ ‏و‏ ‏یک‏ ‏سال‏ ‏نیم ‏بدنسازی‏ ‏کار‏ ‏میکنم‏ ‏و‏ ‏یه‏ ‏دوره‏ ‏پروتئین‏ ‏وی‏ ‏و‏ ‏ارژنین‏ ‏برداشتم‏ ‏که‏ ‏میخوام‏ ‏مصرف‏ ‏کنم.‏ ‏ممنون‏ ‏میشم‏ ‏جواب‏ ‏بدین.‏ ‏هفته‏ ‏ای‏ ‏دوبار‏ ‏سینه‏ ‏کار‏ ‏میکنم

commenter

با سلام و خسته نباشید خدمت مدیریت
میخواستم بدونم کدام یک از این عضلات را میشه با هم کار کرد ؟برای ۵جلسه در هفته
عضله پا-عضله پشت- سینه – سرشانه-کول و کردن-پشت بازو – جلو بازو – شکم – ساعد

commenter

سلام خسته نباشید با این سایت خوبتون
من یه سه ماهی هست که بدن سازی کار میکنم ۱۹ سن دارم وزنمم ۷۵ کیلو ۱۷۷ هم قدمه.میخواستم ازتون بپرسم که چه مکملی مصرف کنم که عضله آور باشه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

commenter

سلام شما میتونید از یه مکمل پروتئینی شروع کنی

commenter

میشه مثال بزنید
میخام افزایش وزنم داشته باشم

commenter

سلام
کمکم کنید
من پسری ۱۸ ساله هستم.فوتبال رو هم به صورت حرفه ای ادامه میدم و دروازبان هستم.واریکوسل نوع۳ هم دارم
دکتر گفته فوتبال میتونم بازی کنم ولی نباید وسایل سنگین وردارم وکلا فشار به خودم رو خیلی کم کنم تا عودنکنه.گفت بدنسازی هم نباید برم.حالا من چیکارکنم؟مگه میشه فوتبال وبدون بدنسازی؟کمکم کنید

commenter

سلام پس از بهبودی کامل بعد از ۲ هفته همه نوع فعالیتی می توانید داشته باشید و میتونی بری باشگاه خوب ببین دکتر گفته نرو

commenter

دکتر میگه قبل یا بعدعمل باید به خودت فشار نیاری وگرنه عود میکنه

commenter

خوب وقتی دکتر میگه تمرین نکن چه اصراری داری تمرین کنی

commenter

من باید تمرین کنم.بدنم عضله ای فقط یه کم لاغرم.باید بسازمش.میشه سبک تعداد زیاد بزنم.حجم میگیره

commenter

میتونی ولی بهتره حرکات مادر تکراراای پایین تر بزنی بقیه حرکات تکرارا بالاتر بزن

commenter

مرسی از همه
تا حالا کسی از شما به مشکل من دچار شده؟

commenter

سلام مشکل خاصی نیست امین جان به یه برنامه غذایی خوب و تمرین مناسب میتونی به حجم ایده ال برسی بهترین کار اینه واست بری پیش یه متخصص تغذیه و به یه مربی مجرب مراجعه کنی

commenter

سلام.مرسی از سایت خوبتون.من ورزشکارم.۱۹ هستم رشته زیبایی اندامه.وزنم ۷۷کیلو وقدم ۱۸۰ هست.چکار کنم که بابدون مصرف مکمل ها ی ورزشی یا … بتونم وزن خودمو نگه دارم. چون ممکنه بامصرف این گونه مکمل ها به اعضای بدن آسیب جذی وارد شود.لطفا کمکم کنید.

commenter

سلام بهترین کار واسه شما اینه که به متخصص تغذیه مراجعه کنید و یه مربی مجرب هم در کنارش خوب جواب میده

commenter

با سلام خدمت شما
من مدتیه که نمیتونم به باشگاه برم برای همین میخوام تو خونه تمرین کنم
الان برای انتخاب دستگاه مفید و کم حجم! مشکل دارم به نظرتون بین دستگاههای تاور ۲۰۰ و میز پرس چند کاره(۵ یا ۶) به همراه دمبل و هالتر کدومشو انتخاب کنم بهتره؟

commenter

سلام دوباره. در مورد جلو گیری از افت بدن شما گفتید که به یه مربی خوب مراجه کنم ولی اونا همشون میگن باید نگه دارنده(مثل کراتین یا گلوتامین یا مکمل های دیگه) مصرف کنم . ولی آخه تا کی؟

commenter

به نظر شما شما به عنوان کارشناس بهتر نبود به سوال من هم پاسخی داده باشین؟

commenter

سلام بهتره میز پرس چند کاره بخری با میله هالتر دمبل

commenter

سلام تا هر وقت ورزش میکنی اینا جز لاینفک ورزشن دیگه باید مصرف داشته باشی که بتونی اون حجم داشته باشی فدات شم

commenter

با سلام.نظر شما راجع یه مصرف مومبا.که عطاریا دارن چیه؟با خوردن آب زیاد بعد از مصرف آن. لطفا زودتر پاسخ بدین.مرسی.

commenter

سلام من یک جوان ١۶ سأله هستم با قد ١٨٣ و وزن ٩٠کیلوگرم و دنبال یک برنامه خوب هستم که بدون مصرف قرص و دارو در مدت کوتاهی به یک هیکل خوب برسم لطفا یک برنامه خوب ارائه داده شود

ارسال یک دیدگاه

نام شما :
ایمیل شما :
وبسایت :
دیدگاه :