تقویت نیتریک اکسید با یک گیاه بدبو! | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
مشاهده منو

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

تقویت نیتریک اکسید با یک گیاه بدبو!

تقویت نیتریک اکسید با یک گیاه بدبو!
سیر دارای مزایای فراوانی است چه از بابت پخت و پز و چه از بابت سلامتی بدنی. نه تنها سلامت قلب و عروق را ارتقاء می دهد، بلکه تحقیقات نشان داده به چربی سوزی هم کمک می کند، همین طور کاهش سطوح هورمون کورتیزول، و به تبع آن افزایش سطوح تستسترون. تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان داد که سیر می تواند سطوح نیتریک اکسید را هم تقویت کند.

تقویت نیتریک اکسید با یک گیاه بدبو!

مطالعه: محققان دانشگاه آدلاید ( استرالیا) ۵۰ بیمار با فشار خون بالای درمان شده ولی بدون کنترل را تحت بررسی قرار دادند، و به آنها مکمل سیر حاوی ۹۶۰ میلی گرم از عصاره سیر یا ماده ای بی اثر هر روز برای ۱۲ هفته داده شد. آنها فشار خود این افراد را در ابتدا و انتهای چهار هفته بررسی کردند.

نتایج تحقیق: محققان در ژورنال پزشکی سال ۲۰۱۰ گزارش کردند گروهی که از مکمل سیر استفاده می کردند کاهش فشار خون به اندازه ۱۰ میلی متر جیوه را نسبت به گروه دیگر تجربه کردند. محققان چنین نتیجه گیری کردند که این می تواند به دلیل توانایی سیر در تقویت سطوح نیتریک اکسید است، که باعث اتساع عروق خونی و کاهش فشار خون می شود. این اتساع عروق خونی همچنین باعث افزایش جریان خون در عضلات می شود، که برای تامین انرژی و تقویت پمپ خون در عضلات ضروری است، همینطور کمک به تقویت ریکاوری و رشد عضلانی.
دز مصرف : محققان گزارش کردند سیر پخته به اندازه مکمل سیر موثر نیست. به این دلیل که گرما باعث تجزیه ماده فعال آلیسین موجود در سیر می شود. بنابر این از مکمل های سیر استفاده کنید و حدود ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم از آن را به همراه وعده پیش از تمرین مصرف کنید. برای حفظ نیتریک اکسید در سطحی بالاتر در طول روز، همچنین مصرف یک دوز را هنگام صبح و انتهای شب مد نظر قرار دهید.

۱ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک