هفت کلید موفقیت در برنامه های تمرینی | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
مشاهده منو

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

هفت کلید موفقیت در برنامه های تمرینی

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

هفت کلید موفقیت در برنامه های تمرینی
دیودراپر یکی از بهترین بدنها درا در تاریخچه بدنسازی داراست بدنی قدرتمند و v شکل که دارای عضلاتی پر متعادل و قریبنه می باشد
اگر چه وی از سال ۱۹۷۰ به بعد دیگر رقابت نکرد اما به مدت ۳۵ سال به سختی و با دقت تمرین کرده و رژیم گرفته است.
وی یکی از اسطوره های واقعی در دنیای بدنسازی می باشد کسی که آرنولد وی را پسر طلایی بی نظیر نامید و سرج نوبرت به او لقب زیباترین پسر را داد. داپر ستاره بین المللی مشهور دهه ۶۰ و اوایل دهه هفتاد می باشد و دارای عناوین آقای دنیا آقای هانی و آقای آمریکا است.

هفت کلید موفقیت در برنامه های تمرینی

وی موفقیت خود را در تمرین مدیون هفت کلید طلایی است که در ذیل از زبان وی راجع به آنها مختصر توضیحاتی داده می شود امیدواریم با مطالعه آنها در کسب فواید مورد نظرتان موفق باشید .

۱- اهداف واقعی
اول از هر چیز باید هدفهای واقعی تان را در نظر گرفته و آنها را تنظیم کنید این اهداف باید واقع بینانه باشند پس سعی کنید در ارزیابی خود بی غرضانه عمل کنید اهدافتان باید بلند پروازانه اما قابل دسترسی باشند .
۲- برنامه تمرینی از پیش طراحی شده
سعی کنید برنامه منظمی داشته باشید و در آن برای پرورش کل بدنتان برنامه ریزی کنید این که تنها به باشگاه بروید و به صورت اتفاقی به انجام چند تمرین بپردازید اصلا کافی نیست اگر چنین کاری را انجام بدهید مطمئن باشید که توصیعه بدنی تان نیز اتفاقی شکل می گیرد بنابراین برنامه ریزی کنید و متوجه باشید که چه تمرین هایی را در چه زمان هایی باید انجام بدهید.
۳- تعهد ۴ الی ۵ هفته ای
خود را متعهد کنید که به برنامه تمرینی روزانه تان به مدت ۴ الی ۵ هفته بچسبید در دراز مدت است که متوجه تغییرات رخ داده در بدنتان می شوید و از منافع یک برنامه تمرینی خوب بهره مند می شوید همچنین توجه داشته باشید که باید مراقب عادات تمرینی خود باشید و به خلق موارد بهتر بپردازید زیرا اجرای صحیح هر تمرین با فرم و استیل دقیق باعث می شود تا شکل قدرت و رشد عضله مورد نظر منحصر به فرد شود تنها سعی کنید شتاب نکنید آرام باشید و از انجام هر تمرین لذت ببرید .
۴- شوق و جدیت
به این مسئله توجه داشته باشدی که در اجرای یک برنامه تمرینی شوق و جدیت نقش های عمده ای را بازی می کنند پس نیرویتان را به نحوی هدایت کنید که به شما در اجرای موفق برنامه کمک کند .
۵- برنامه تغذیه ای هوشمند
برنامه تمرینی خود را با یک برنامه تغذیه ای هوشمند همراه کنید این مسئله بسیار مهم است و از آنجایی که غذایی که می خورید سوخت روزانه تان به جهت اجرای تمارین می باشد با کمی راهنمایی ساده می توانید برنامه تغذیه ای خود را کاملا پر بار سازید شما به سبب داشتن عضلاتی ورزیده و رشد بافتهایتان به پروتئین کامل نظیر مرغ بدون پوست ,ماهی محصولات روزانه بدون چربی و لوبیا احتیاج دارید به منظور تهیه انرژی باید حتما از کربوهیدرات های مرکب نظیر : میوه های تازه سبزیجات غلات و.. استفاده کنید و ویتامین ها و مواد معدنی موجود در همه مواد غذایی فوق به منظور فعالیت های شیمیایی بدنتان مورد نیاز می باشند از غذاهای آماده و مواد غذایی بی ارزش مانند :” قند ها تصفیه شده نمک الکل و… خودداری کنید در ضمن سعی کنید به مقدار زیاد آب بنوشید
در طول روز وعده های غذایی کوچک داشته باشید این مسئله به حفظ چربی بدن و جذب مواد غذایی می شود سعی کنید وعده های غذایی بزرگتر خود را در اول روز و وعده های غذایی کوچکتر را در انتهای روز میل کنید با صرف یک وعده غذایی کوچک یک ساعت قبل از تمرین بدنتان را با انرژی مهیا کنید
۶- استراحت
به اندازه کافی بخوابید و استراحت کنید بدنتان به زمانی خاص به منظور نیز گرفتن ترمیم و رشد احتیاج دارد .
۷-اطمینان
از شروع کار تا مرحله اجرای تمرینات همیشه مطمئن باشید که این اصول شما را به نتایج دلخواهتان می رساند ممکن است این طی طریق تدریجی باشد اما امری حتمی است پس روحیه خود را حفظ کنید و به تلاش ادامه دهید
نتیجه کاربرد توصیه های دراپر در مورد برنامه های تمرینی مسلما یک بدن ورزشده و تراشیده با عضلاتی رسیده و فوق العاده می باشد پس از آنها غافل نشوید .

۰ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک