چربی عضله ساز ! | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

چربی عضله ساز !

دسته بندی: چربی ها

روغن ماهی حاوی مقادیر بالایی اسیدهای چرب امگا ۳ است که نقش موثر آن در سلامت قلب و عروق تنظیم قند خون و نیز اثر ضد التهابی و چربی سوزی آن توسط دانشمندان به اثبات رسیده است.
مطالعات علمی همچنین نشان داده است که استفاده از این روغن با افزایش سطح آنابولیسم بدن باعث افزایش حجم عضلانی می شود .

چربی عضله ساز !

البته تمام تحقیقاتی که در زمینه اثبات امگا ۳ به عنوان یک عامل افزایش دهنده آنابولیسم انجام شده است در شرایط تحلیل رفتن عضلات مانند پیری و یا ابتلا به بیماری هایی نظیر سرطان صورت گرفته است .

با این حال اثبات شده است مصرف اسید های چرب امگا ۳ در حالت هایپر آمینو اسیدی( که پس از مصرف پروتئین وی ایزوله رخ می دهد ) و همچنین هایپر اینسولینمی (که پس از مصرف کربوهیدرات های زود جذب رخ می دهد) موجب افزایش چشمگیری در آنابولیسم بدن می شود.
این افزایش آنابولیسم در دو حالت هایپرآمینواسیدمی و هایپر اینسولینمی اخیرا توسط دانشمندان بررسی و اندازه گیری شده است .
در این تحقیق به بدن ۹ زن و مرد سالم بین سنین ۲۵ تا ۴۵ سال ردیاب ایزوتوپ پایدار تزریق شد و از آنها قبل و بعد از هشت هفته مصرف اسید چرب امگا ۳ نمونه گیری عضلانی صورت گرفت ردیاب ها مسئول اندازه گیری مقدار سنتز پروتئین و سطح آنابولیسم در عضلات بدن در حالت عادی و همچنین پس از تزریق انسولین و اسید آمینه بودند.
نتیجه بدست آمده جالب توجه بود مصرف امگا ۳ به تنهایی افزایشی را در سطح آنابولیسم بدن نشان نداد اما در شرایط هایپرآمینو اسیدمی و هایپراینسولیمنی تا ۳۴ % افزایش در سنتز پروتئین و ۵۰% افزایش آنابولیسم مشاهده گردید.
نمونه گیری عضلانی همچنین افزایش در مقدار پروتئین های عضلانی و اندازه سلول های عضلانی را نشان داد.
بسیاری از بدنسازان از فواید مصرف روزانه روغن ماهی آگاهند مصرف این روغن به همراه اسید آمینه و انسولین سطح آنابولیسم بدن را افزایش می دهد به همین دلیل توصیه می شود بدنسازان سه بار در روز از یک مکمل غنی از روغن ماهی استفاده کنند
مقدار مصرف روزانه این روغن تقریبا ۱٫۸ گرم از ایسد اکوساپنتانوئیک (EPA) و ۱٫۵ گرم اسید دوکوساهگزانوئیک (DHA) است.
این مقدار برای زمانی که از دکستروز و پروتئین وی پس از تمرین استفاده می کنید (که بدن در حالت هایپرآمینواسیدمی و هایپر اینسولینمی است )جهت بالا بردن آنابولیسم بدن بسیار هالی و موثر است.

۵ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها