۵ نکته تمرینی حاصل از ۲۵ سال تجربه | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

۵ نکته تمرینی حاصل از ۲۵ سال تجربه

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

من در طول ۲۵ سال سابقه تمرینات با وزنه خود چیز‌های زیادی را آموخته ام .اکنون در این مقاله قصد دارم تا برای شما ۵ درس مهمی‌ که در طول این مدت گرفته است را برای شما بیان کند.
تمرینات با وزنه دارای فوت و فن های زیادی می‌باشد.

 ۵ نکته تمرینی حاصل از ۲۵ سال تجربه

هنگامی که حرکت خود در بدن سازی را شروع می‌کنید کم کم مسائل جدیدی را تجربه خواهید کرد و از آنها خواهید آموخت.با توجه به ۲۵ سال سابقه در بدن سازی اکنون می‌خواهم برای شما چکیده ا‌‌ی از چیز‌هایی را که آموختم برای شما بیان کنم.البته این موضوع به این معنی‌ نیست که من در بدن سازی دیگر کاملا مسلط شده ام و نیازی به آموزش‌های جدید ندارم.اما در طول این سالیان تمرین  یک سری اصولی را آموخته ام که ارزش در اشتراک گذاشتن با شما را دارد.

۱) صبر یک امر ضروری و لازم در بدن سازی می‌باشد
صبر جز مواردی در بدن سازی می‌باشد که در طول سالیان اخیر تا امروز نقش آن هر روز کم رنگ تر شده است و اکثر مردم دنبال راه‌های میا‌‌نبر هستند.همینطور که در رسانه‌‌ها هم می‌بینید اکثر آنها به شما راهکار‌های بسیار سریع، نتایج یک شبه و وعده‌های پوچ و تو خالی‌ را تحویل میدهند و آنها را تبلیغ میکنند.در این تبلیغات حقایق تغییر داده میشوند و با احساسات مردم به شکل زیرکانه بازی‌ میکنند و نتیجه آن این میشود که شما هرچه به جلوتر می‌روید از عدم پیشرفت خود ناامید تر میشوید.
تمرینات، رژیم غذایی و داشتن یک زندگی‌ سالم تر و بهتر همانند یک دوی استقامت می‌باشد نه دوی سرعت.نتایجی‌ که شما انتظار آن را دارید ممکن است نیازمند یک صبر بسیار طولانی‌ باشد.این تغییرات در واقع تغییر یک شیوه زندگی‌ جدید می‌باشد و یک فرایند زود گذر نمی‌باشد که شما هر موقع اراده کنید بتوانید آن را تغییر دهید.شما یک فرد بالغ و باهوش هستید که تمام ابزار‌های لازم برای رسیدن به موفقیت را دارا می‌باشید پس صبر داشته باشید.

۲) گام‌های کوچک زمینه ساز موفقیت‌های بزرگ
یک پیشرفت بسیار بزرگ و رو به جلو میتواند برای هر کسی‌ بسیار خوشایند باشد.شما به معنی‌ واقعی‌ کلمه وقتی‌ یک تغییر بزرگ در شما ایجاد شود پیشرفت را درون خود حس خواهید کرد.به همین دلیل ممکن است شما در خود این احساس را بکنید که استعداد لازم برای ایجاد یک تغییر بزرگ به این شکل را داشته باشید.شاید حتی برای شما این موضوع آسان جلوه کند.سپس شما تصمیم می‌گیرید که تمام مسائل و مشکلات را یک جا پوشش دهید و حل کنید.انجام تمرین مستمر، رژیم غذایی مناسب و استراحت به میزان کافی‌ میتواند امری بسیار سخت باشد.
تغییر تمام این موارد یک جا میتواند یک نقشه کامل برای شکست شما باشد.گام‌های بزرگ هیچگاه دوام ندارند.در این حالت شما به زودی شکست را تجربه خواهید کرد.بهترین کاری که میتوانید انجام دهید برداشتن گام‌های کوچک، ظریف و حساب شده به سمت هدف می‌باشد.با گذر زمان متوجه خواهید شد که همین گام‌های کوچک باعث شده است که شما یک مسیر طولانی‌ را طی‌ کنید.به جای اینکه دنبال میا‌‌نبر باشید و مدام بخواهید به سرعت به نتایج دلخواه خود برسید از گام‌های کوچک اما موثر بهره ببرید.

۳) کمی‌ تفریح داشته باشید
گرچه اگر من به دوران اوایل تمرین خود بازگردم باز هم همان رویه را در پیش میگیرم اما می‌توان گفت که همیشه جای برای تفریح بیشتر وجود داشته است.تمرین کردن در روز‌های متمادی میتواند خسته کننده و سخت باشد.اگرچه لازمه رشد و پیشرفت درد و نظم می‌باشد اما من امروزه نیز مشاهده می‌کنم که برخی‌ از بدن سازان جدی ای هستند که چنان نسبت به تمرینات و تغذیه خود سخت گیری میکنند که دیگر زندگی‌ ای برای آنها نمانده است و معنای زندگی‌ را فراموش کرده‌اند.
زندگی‌ تنها هالتر و دمبل نمی‌باشد.کمی‌ از جدیت خود فاصله بگیرید و کمی‌ تفریح داشته باشید نه تنها خارج از باشگاه بلکه در خود باشگاه نیز همینطور باشید.البته منظور من این نیست که وارد باشگاه شوید و کل زمان خود را در باشگاه پرسه بزنید بلکه تمرین شما باید طوری باشد که لحظات و تجربه لذت بخشی را برای شما رقم بزند.تمرینات سنگین و سخت و تلاش در جهت رسیدن به هدف باید به شما حس رضایت دهد.

۴) هرگز درگیر استفاده از دارو‌ها نشوید
در این مورد ممکن است که برخی‌‌ها به من خرده بگیرند اما من روی این حرفم هستم.دارو‌های بهبود دهنده عملکرد ورزشی (PEDs) امروزه بخشی از جامعه ما و جامعه ورزش شده است.هر هفته ما شاهد این هستیم که تست دوپینگ فلان ورزشکار مثبت اعلام شده است یا در باشگاه خود احتمالا شاهد مصرف این دارو‌ها هستید.امروزه استفاده از این دارو‌ها امری رایج می‌باشد.
اگر هدف شما تنها کمی‌ عضله‌ سازی و تناسب اندام می‌باشد پس واقعا شما نیازی به هیچ کدام از این دارو‌ها ندارید و میتوانید با نظم، پایبندی و اعتقاد به خود به اهداف خود دست یابید.درگیر شدن و استفاده از دارو‌ها میتواند پیچیده و دارای ریسک بالایی باشد و بهتر است که شما با آنها کاری نداشته باشید.در اینجا ممکن است برخی‌‌ها بگویند که من نسبت به مزایای این دارو‌ها دارم چشم پوشی می‌کنم اما از آنجا که هیچوقت من به نتایج زود گذر توجهی‌ نداشتم افرادی را در طول سابقه ورزشی خود دیدم که از بالاترین مقام‌ها و درجات‌ به پایین‌ ترین سطح ممکن رسیده‌اند.استفاده از این دارو‌ها نمی‌تواند بهترین انتخاب یک فرد باشد.

۵) همه چیز را تجربه کنید
آیا شما تنها تمرینات قدرتی‌ انجام میدهید؟ یا جز آن افرادی هستید که فقط عشق تمرینات هوازی هستند.در مورد عضله‌ سازی چطور آیا هدف شما همیشه انجام برنامه‌های عضله‌ ساز بوده است؟ با وجود اینکه گزینه‌‌های زیادی وجود دارد اما افراد اغلب به طرف یک مسیر متمایل میشوند و دیگر سراغ دیگر مسیر‌ها نمی‌روند.این افراد اعتقاد دارند که مسیری که انتخاب کرده‌اند بهترین مسیر می‌باشد و حتی در صورت عدم دریافت نتیجه نیز باز هم روی آن پافشاری میکنند.
اگر شما همیشه یک روش تمرینی و تغذیه را در پیش بگیرید طبیعتا نتایج نیز مشابه خواهد بود.به عبارتی دیگر اگر یک برنامه تمرینی یا غذایی برای شما دیگر اثری نداشت زمان تغییر آن فردا رسیده است.اما جدایی از این مساله آشکار شما باید از منطقه امن خود خارج شده و روش‌ها و سبک‌های دیگری را نیز امتحان کنید.آیا شما برای سالیان درازی است که فقط بدن ساز بوده‌اید؟ پس سعی‌ کنید برای ایجاد تغییر سبک تمرینی خود را تغییر داده و مثلا از سیستم تمرینی کراس استفاده کنید یا میتوانید مثلا تمرینات وزنه برداری را انجام دهید یا مدتی‌ از تمرینات استقامتی بهره ببرید.هدف این است که شما کمی‌ از منطقه امن خود فاصله گرفته و دیگر چیز‌ها را نیز تجربه کنید.سعی‌ کنید دوباره دانش آموز شوید.

۹ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها