۵ اشتباهی که از زمان شروع بدن سازی خود مرتکب آن میشوید | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

۵ اشتباهی که از زمان شروع بدن سازی خود مرتکب آن میشوید

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

۱) نداشتن برنامه
تمرین بر اساس غریزه لزوما امری بد نمی‌باشد و در گاهی اوقات میتواند شرایط را برای شما تغییر دهد.اما شما هر دفعه که وارد باشگاه میشوید نمیتوانید اینگونه تمرین کنید و انتظار پیشرفت نیز داشته باشید.شما باید حداقل یک طرح و ایده برای چگونگی‌ تمرین کردن در هفته پیش روی خود داشته باشید.مثلا چه روزی روز تمرینات سینه شما می‌باشد یا هدف شما از تمرینات سینه تقویت قسمت بالایی آن می‌باشد یا فقط قصد افزایش قدرت دارید؟ یا چه ابزار‌هایی در باشگاه شما در جهت رسیدن به اهدافتان موجود می‌باشد؟

۵ اشتباهی که از زمان شروع بدن سازی خود مرتکب آن میشوید

شما باید یک ایده قوی از کارهایی که در باشگاه می‌خواهید به منظور پیشرفت خود انجام دهید داشته باشید و باید بدانید که تمرینی که شما در یک جلسه برای رسیدن به آن اهداف می‌کنید دقیقا چقدر طول خواهد کشید.این موارد در همه زمینه‌های دیگر بدن سازی نیز صدق می‌کند.هنگامی که یک برنامه قوی برای خود طراحی کردید سپس در ادامه قادر به انجام تغییرات موثر خواهید بود.
یکی‌ دیگر از موارد مهم دیگر زمان رفتن به باشگاه می‌باشد.اگر فکر کردید که هر موقع که دلتان می‌خواهد میتوانید به تمرین بروید پس باید بدانید که در آینده پشیمان خواهید شد.یک ساعت خاص برای تمرینات خود مشخص کنید و به آن پایبند باشید همانند اینکه می‌خواهید به یک قرار مهم بروید.

۲) عدم آمادگی ذهنی‌
تا کنون چند بار شده است که به باشگاه بروید و مدام به فکر جلسه بعد از باشگاه یا حادثه تلخی‌ که صبح برای شما رخ داده است باشید؟در این حالت ذهن شما سردرگم خواهد شد و در این حالت کیفیت تمرین بسیار کاهش خواهد یافت.یک روز بد میتواند برای هر کسی‌ مشکل زا باشد اما شما باید هنگام ورود به باشگاه همه این موضوعات را فراموش کنید و فقط روی تمرین خود تمرکز کنید.

۳) گرم نکردن
گاهی اوقات ممکن است شما به هر دلیلی‌ عجله داشته باشید.در این حالت بلافاصله بعد از ورود به سالن وارد عمل شده و چندین صفحه وزنه بزرگ را درون هالتر قرار میدهید تا ‌ست سنگین خود را شروع کنید.در این حالت است که مفصل ها، تاندون ها، لیگامنت‌ها و عضلات شما با خود می‌گویند که چه خبر شده است!!!
اینکه نسبت به انجام تمرینات هیجان زده باشید و بخواهید که وقتی‌ تلف نشود بسیار خوب می‌باشد.اما اگر بخواهید اینگونه تمرینات خود را ادامه دهید احتمالا خانه نشین خواهید شد و باید دوران نقاهت خود را روی مبل سر کنید.هیچکس هم با خوابیدن روی تخت یا مبل رشد نخواهد کرد!!!
بنا به دلایل مختلف بسیار مهم می‌باشد که شما قبل از انجام تمرینات سنگین بدن خود را گرم کنید.اول از همه شما باید جریان خون را به نواحی که قرار است تمرین دهید برسانید.منبع سایت ادکوان.همچنین مفاصل شما برای روان کار کردن نیاز به مایع سینوویل دارند تا بتوانند کارامد تر عمل کنند.سپس شما به یک ارتباط ذهنی‌ مناسب بین عضلات و وزنه نیاز دارید.در این حالت شما کاملا وزنه را حس خواهید کرد و میتوانید عضله‌ مورد نظر را در هر تکرار کاملا تحت فشار قرار دهید.تمام این نکات باعث میشوند که شما تمرین بهتر و مفید تری را داشته باشید.

۴) انجام تکرار‌های سریع و پر شتاب
فرض میگیریم که شما در حال انجام جلو بازو دمبل هستید و تنها ۵۰ ثانیه برای آن زمان دارید.وزنه شما سنگین می‌باشد و شما نیز قادر هستید که با فرم صحیح و با حالت انفجاری حرکت را به راحتی‌ انجام دهید.اینجاست که احساس خوشی‌ و قدرت می‌کنید نه؟ عضلات شما به شدت دم کرده‌اند و شما تمایل دارید که تکرار‌ها را یکی‌ پس دیگری انجام دهید.به همین دلیل دمبل‌ها را از همان بالا با سرعت رها می‌کنید تا به نقطه آغازین خود بازگردند تا بتوانید یک تکرار دیگر را تکمیل کنید.به شما تبریک میگوییم.چون ۵۰% هر تکرار خود را به هدر دادید!!!
مهم نیست شما چه حرکتی‌ را انجام میدهید بلکه نوع انجام آن اهمیت دارد.بلند کردن یک دمبل ۵۰ پوندی یک مسله است و پایین آوردن آن یک مسله دیگر.قسمت منفی‌ حرکت برای رشد عضلات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.در قسمت منفی‌ حرکات آن را کنترل شده و آرام انجام دهید و به جاذبه زمین بفهمانید که در قسمت منفی‌ حرکت شما رئیس هستید.

۵) عدم مصرف آب کافی‌
۷۵%درصد عضلات تقریبا از آب تشکیل شده است با این حال افرادی وجود دارند که نسبت به مصرف آب کافی‌ غفلت می‌ورزند و آن را کم اهمیت میشمارند.آیا شما نیز جز همین افراد هستید؟ اگر ماهیچه‌های شما کاملا سرشار از آب نباشند نمیتوانند بیشترین عملکرد خود را نشان دهند.اگر عرق نیز بکنید حتی آب بیشتری را در طول تمرین خود از دست خواهید داد.نه تنها شما باید در طول روز آب کافی‌ مصرف کنید بلکه هنگام تمرین نیز حداقل نیازمند ۲۰ انس آب هستید.

۷ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها