بهداد سلیمی به دلیل آسیب‌دیدگی شدید زانو مسابقات جهانی را از دست داد. | پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
مشاهده منو

پایگاه تخصصی بدنسازی و پاورلیفتینگ
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

بهداد سلیمی به دلیل آسیب‌دیدگی شدید زانو مسابقات جهانی را از دست داد.

دسته بندی: وزنه برداری

بهداد سلیمی عصر دیروز در حالیکه با آمادگی بسیار خوبی تمرینات خود را دنبال می کرد

 بهداد سلیمی

در حرکت دوضرب و پس از درخواست مجوز قرار گرفتن پشت وزنه ۲۶۲کیلوگرمی از سرمربی تیم ملی وزنه برداری، زمانی که این وزنه سنگین را با قدرت روی سینه خود کشید و مهار کرد، در هنگام قیچی زدن برای تکمیل حرکت دوضربش، وقتی می خواست پای عقبی (چپ) خود را مماس با پای راستش به جلو بکشد زانویش پیچ خورد تا سنگینی وزنه ۲۶۲کیلویی زانوی بهداد را با آسیب دیدگی شدیدی مواجه کرده و بخت نخست طلایی شدن کاروان وزنه برداری ایران در جهانی آمریکا را با مصدومیت غیرمنتظره و جدی مواجه کند!

پس از این حادثه و شوک غیرمنتظره‌ای که برای بهداد سلیمی در تمرین عصر دیروز تیم ملی وزنه برداری بوجود آمد، رییس فدراسیون وزنه برداری به همراه سرپرست تیم ملی و رییس کمیته پزشکی با انتقال سریع سلیمی به بیمارستان به جهت تشکیل پرونده پزشکی و گرفتن عکس از زانوی آسیب دیده این وزنه بردار، تمامی مواردی که برای تشخیص صحیح میزان و نوع آسیب دیدگی زانوی بهداد نیاز بود را انجام دادند تا هرچه سریعتر زانوی آسیب دیده قهرمان المپیک لندن تحت مداوا قرار گرفته و پروسه درمانی اش بلافاصله آغاز شود.

پیش از سلیمی ، سعید محمدپور دیگر وزنه بردار پرامید ایران در دسته ۱۰۵کیلوگرم نیز در هفته دوم لیگ از ناحیه آرنج دست به شدت آسیب دید تا یکی دیگر از ستاره های وزنه برداری ایران به همین منوال از گردونه جهانی به اجبار کنار برود.

بهداد سلیمی، در خصوص آسیب‌دیدگی‌ اخیرش که منجر به مصدومیت شدید زانو و از دست رفتن فرصت حضور در مسابقات جهانی شد، اظهار داشت: عصر روز گذشته بر اساس برنامه یک تمرین سنگین را پیش رو داشتیم و من نیز زمانی که قصد داشتم وزنه ۲۶۲ کیلویی را بالای سر ببرم، بعد از فیکس شدن پاهایم یک لحظه پای چپم به تخته گیر کرد و متاسفانه زانویم چرخید تا همه چیز خراب شود.

وی افزود: امیدوارم تیم ایران در مسابقات جهانی موفق باشد و سایر نفرات بتوانند سهمیه کامل را کسب کنند. این مصدومیت کار مرا برای آینده و حتی المپیک سخت کرده اما امیدوارم هرچه زودتر بتوانم مراحل درمانی را پشت سر بگذارم.

سلیمی خاطرنشان کرد: عصر امروز برای معاینات نهایی پیش پزشکان خواهم رفت تا میزان مصدومیتم مشخص شود اما آن چیزی که تاکنون مشخص شده پارگی رباط صلیبی بوده و به این ترتیب قطعا مسابقات جهانی را از دست داده‌ام.

فیلم مربوط به لحظه مصدومیت وحشتناک بهداد سلیمی:

دانلود

۲ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک