۴۰ قانون نانوشته در دنیای بدن سازی که هر کسی باید بداند | مجله ادکوان
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرامآخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

۴۰ قانون نانوشته در دنیای بدن سازی که هر کسی باید بداند

دسته بندی: بدنسازی و فیتنس

قبل از رفتن به باشگاه به منظور عضلانی شدن یک سری قوانین وجود دارند که باید بدانید.اگر این قوانین را رعایت کنید در واقع لطف بزرگی‌ به خود و دیگر افراد خواهید کرد ولی‌ اگر آنها را نادیده بگیرید ممکن است روزی عاقبت آن گریبانگیر شما شود!

۴۰ قانون نانوشته در دنیای بدن سازی که هر کسی باید بداند

۱) وزنه‌ها و دمبل‌های خود را پس از استفاده دوباره در جایگاه خود قرار دهید.هیچگاه، هیچگاه، هیچگاه ۴۰۰ کیلو وزنه را پس از انجام حرکت پرس پا به حال خود رها نکنید و دمبل‌های خود را نیز روی زمین به امان خدا ول نکنید تا برای خود بچرخند.

۲) در جایگاه اسکات هیچگاه جلو بازو انجام ندهید.جایگاه اسکات برای انجام حرکت اسکات می‌باشد.هیچگاه به افرادی که قصد تمرین اسکات را دارند با انجام جلو بازو در جایگاه آنها توهین نکنید و حرمت آنها را حفظ کنید.
۳) قبل از رفتن به باشگاه یک آزمایش بو روی خود انجام دهید.هیچکس دوست ندارد بوی زیربغل یا بوی لباس‌های عرق کرده شما را از جلسه دیروز استشمام کند.
۴) عرقی‌ که روی دستگاه‌ها از شما به جای میماند را تمیز کنید.هیچکس دوست ندارد شناور در دریایی از عرق‌های شما به تمرینات خود ادامه دهد.
۵) اکنون که بحث عرق پیش آمد هیچگاه هنگامی که سر تا پای شما در حال عرق ریختن می‌باشد خود را برای انجام حرکت پرس سینه جلو نیندازید.هیچکس دوست ندارد مزه تلاش‌های شبانه‌ روزی شما را در باشگاه آن هم هنگامی که باید نهایت تمرکز را داشته باشند بچشد.
۶) هیچگاه از جلوی کسی‌ که روبروی آینه در حال تمرین کردن می‌باشد رد نشوید.هیچکس دوست ندارد هنگام تمرین روبروی آینه کله شما را هم به طور سه بعدی در آینه مشاهده کند.
۷) هیچگاه کنار فردی که در حال انجام یک حرکت خاص می‌باشد نایستید و مشابه او تمرین نکنید.این موضوع میتواند باعث مزاحمت برای آن فرد شود.
۸) هیچگاه روبروی جایگاه دمبل‌ها برای انجام تمرینات خود نایستید.دیگران نیز حق دارند تا به دمبل‌ها دسترسی آسان داشته باشند.برای دیگران نیز کمی‌ احترام قائل شوید و کمی‌ آنطرفتر تمرینات خود را ادامه دهید.
۹) استفاده از کمربند مخصوص بدن سازی در هر ‌ست و در هر تمرین جلوه خوبی‌ برای شما نخواهد داشت.این نکته راه حتما آویزه گوش خود کنید.
۱۰) استفاده از دستکش برای برخی‌‌ها نشانه ضعف می‌باشد.پینه ایجاد شده روی دست‌ها برای آنها به عنوان یک اثر هنری قلمداد میشود.
۱۱) نوشیدنی‌ تمرینی شما را باید بخش اعظم آن را آب تشکیل دهد.مکمل‌های خود را با آب مخلوط کنید.این موضوع را به یاد داشته باشید.
۱۲) هیچگاه یک هالتر را خالی‌ از وزنه نکنید مگر اینکه ۱۲۰% مطمئن باشید که دیگر کسی‌ از آن استفاده نخواهد کرد.
۱۳) هیچگاه دمبل‌ها و جایگاه یک میز را تغییر ندهید مگر اینکه ۱۲۱% مطمئن باشید که دیگر کسی‌ از آنها استفاده نخواهد کرد.
۱۴) جابجایی وسایل شخصی‌ یک فرد دیگر در باشگاه تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست.
۱۵) هیچگاه توصیه‌های گران بهای خود را به دیگران عرضه نکنید.حتی اگر یک فرد به اشتباه دارد تمرین می‌کند این موضوع به شما ربطی‌ پیدا نمیکند.اگر آنها توصیه‌های شما را خواسته باشند مطمئنا خود آنها برای پرسش پیش شما خواهند آمد.
۱۶) هنگامی که یک فرد در میانه انجام ‌ست خود قرار دارد سعی‌ کنید که فاصله خود رابا او حفظ کنید.نزدیک شدن بیش از حد به یک فردی که در حال تمرین می‌باشد میتواند به راحتی‌ باعث حواس پرتی و آسیب دیدگی آنها شود.
۱۷) هیچگاه پشت سر کسی‌ که روبروی آینه آماده انجام تمرینات خود می‌باشد نایستید.این موضوع بسیار زشت و زننده می‌باشد.
۱۸) هیچگاه به یک بدن ساز قویتر از خود نگویید که “ من در دوران دبیرستان ۳۵۰ کیلو اسکات و ۲۲۰ کیلو پرس سینه میزدم ولی‌ به خاطر مصدومیت اوضاع من به اینجا کشیده شد! ”
۱۹) اگر نمیدانید یک دستگاه چگونه کار می‌کند از فردی دیگر بپرسید.به همین راحتی‌!
۲۰) تنها حرکت قابل قبول روی دستگاه اسمیت حرکت بارفیکس خوابیده می‌باشد.انجام پرس سینه و اسکات با دستگاه اسمیت زیاد مفید نخواهد بود.

 ۴۰ قانون نانوشته در دنیای بدن سازی که هر کسی باید بداند

۲۱) انجام حرکت پرس سینه به طوری که هالتر را مدام پرتاب کنید راه مناسبی برای تمرین عضلات سینه نمی‌باشد.در این حالت بهتر است مردانه از جای خود بلند شوید و فرم صحیح حرکت را بیاموزید و از آسیب دیدگی عضلات سرشانه خود نیز جلوگیری کنید.
۲۲) هنگام ساعات شلوغی باشگاه هیچگاه تمرینات چرخشی خود را در ۸ نقطه متفاوت از باشگاه انجام ندهید.
۲۳) روی دستگاه یا میزی که با آن کاری ندارید بدون هدف ننشینید.ممکن است کسی‌ که واقعا می‌خواهد با آن دستگاه تمرین کند از تصمیم خود پشیمان شود زیرا گمان می‌کند که شما واقعا در حال تمرین کردن هستید.
۲۴) در هالتر از صفحه وزنه‌هایی۲۰ کیلویی استفاده کنید.هیچگاه برای سنگین نشان دادن هالتر برای دیگر افراد باشگاه از وزنه‌های ۵ کیلویی‌‌ استفاده نکنید.این کار واقعا خوب نمی‌باشد.
۲۵) هیچگاه در زمان‌هایی که باشگاه کاملا شلوغ می‌باشد حرکاتی نظیر طناب زدن و بورپس را انجام ندهید.
۲۶) هیچگاه و تحت هیچ شرایطی با افرادی که از هدفون استفاده میکنند حرف نزنید.
۲۷) در زمان استراحت میان ‌ست‌های خود اگر کسی‌ از شما خواست تا در جایگاه شما تمرین کند این اجازه را به او بدهید.در زمان استراحت میا‌‌ن ‌ست‌ها زمان مناسبی برای انجام تمرینات یک فرد دیگر نیز وجود خواهد داشت.
۲۸) شما هیچگاه و تحت هیچ شرایطی نباید با فردی که میانه ‌ست خود قرار دارد صحبت کنید.این موضوع را کاملا جدی بگیرید.
۲۹) هیچگاه سمت افراد حجیم و عضلانی در باشگاه نروید و از آنها نپرسید که “ داداش مکملی که مصرف میکنی‌ چیه ؟! ”
۳۰) در رختکن باشگاه هنگامی که لخت ایستاده اید به صحبت کردن با دیگر افراد نپردازید.
۳۱) برای انجام حرکت لانگز به صورت قدم زدن رو به جلو هیچگاه راه روی اصلی‌ باشگاه را اشغال نکنید.
۳۲) هنگامی که روی یکی‌ از دستگاه‌ها یا میز‌های باشگاه نشسته‌ اید پیامک بازی نکنید.اگر می‌خواهید پیامک بازی‌ کنید جایی بروید که دیگر افراد باشگاه را اذیت نکند.
۳۳) افراد غریبه داخل باشگاه را اذیت نکنید..منبع سایت ادکوان.مردم برای تمرین به باشگاه می‌آیند نه شنیدن داستان پربار زندگی‌ شما.صحبت کردن با افراد غریبه را کاملا کوتاه کنید.اگر آنها واقعا علاقه ای به شنیدن صحبت‌های شما داشته باشند شما را خبر خواهند کرد.
۳۴) به عنوان یک ناظر شما تنها وظیفه دارید در صورتی‌ که فرد نتوانست وزنه خود را بلند کند کمی‌ به او کمک کنید نه اینکه همه وزن هالتر را شما برای آن فرد لیفت کنید.
۳۵) اگر میدانید که هنگام تمرین بسیار عرق می‌کنید پس حتما چیزی همراه خود برای پاک کردن عرق‌های خود داشته باشید.
۳۶) شما هیچگاه اجازه ندارید آب دهان خود را کف باشگاه بدن سازی بیندازید.
۳۷) هیچگاه وزنه‌های خود را برای ایجاد صدا روی زمین نیندازید.گرچه برخی‌ از حرکات به ناچار تولید صدا میکنند ولی‌ اگر شما از عمد دمبل یا وزنه‌های تمرینی خود را به زمین میندازید تا سرو صدا ایجاد شود این کار را متوقف کنید.
۳۸) اگر سیگاری هستید قبل از ورود به باشگاه اطمینان حاصل کنید که بوی خاکستر سیگار نمی‌دهید.لباس‌های خود را قبل از رفتن به باشگاه تعویض کنید.هیچکس دوست ندارد حین انجام تمرینات خود بوی زننده سیگار شما را استشمام کند.
۳۹) هیچگاه به شخصی‌ که در حال انجام ددلیفت می‌باشد کمک نکنید!
۴۰) در باشگاه از خود سلفی نگیرید!

۲۲ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک

برترین ها