آنچه که باید در رژیم دانست!
مشاهده منو

مجله ادکوان
 راهنمای اتصال و استفاده از کانال ادکوان در تلگرام


آخرین ارسالی های انجمن ادکوان

    • مطلبی یافت نشد!

آنچه که باید در رژیم دانست!

آنچه که باید در رژیم دانست!
در مورد رژیم مسابقات مهمترین و اولین نکته این است که به خاطر داشته باشید شما روی صحنه درست به اندازه ای که در رژیم خود پایبند باشید موفق خواهید بود .

آنچه که باید در رژیم دانست!

این که در دوران حجم چقدر عضله کسب کرده اید اهمیتی ندارد ، آنچه واقعا در مسابقات به حساب می آید تفکیک و شکل عضلات است . به حرف آدم های نا آگاهی که می گویند امسال باید در فلان وزن شرکت کنی یا در فلان مسابقه باید سنگین تر از فلان مسابقه باشید گوش نکنید .

به این موضوع باور داشته باشید که یک بدنساز به واسطه وزن خود فوق العاده به نظر نمی رسد ، بلکه بر مبنای شکل و تفکیک عضلاتش خوب ارزیابی می شود . زمانی که بدنتان شکل و فرم داشته باشد بدون اینکه وزنتان در آن لحظه اهمیتی داشته باشد ، ظاهرتان بزرگ و قوی دیده خواهد شد . درست است که هرکسی نمی تواند یک بدن مثل فلکس ویلر بسازد یا هر کسی استعداد کسب حجم مثل رونی کولمن را ندارد ، اما در عین حال هر بدنسازی می تواند برای مسابقه عضلات خود را خوش فرم و تفکیک شده نمایان سازد . شما باید با تمرین غذاهای سازگار با بدن خود در رژیم را پیدا کنید ، به مدت زمان کافی رژیم بگیرید و یاد بگیرید که چگونه با وسوسه ها در رژیم مبارزه کنید . به این مقاله به نکاتی در مورد رژیم مسابقات اشاره کرده ایم که برایتان مفید خواهد بود .
شیرینی را قورت ندهید !
فقط طعم شیرینی است که معمولا برای بدنسازانی که در رژیم هستند از لحاظ روانی و فیزیکی مسئله ساز است . اگر شما نمی توانید بدون طعم شیرینی زندگی کنید ، یک تکه شیرینی بردارید و فقط بخش کوچکی از آن را میل کنید و بقیه آن را دور بیاندازید . یا اینکه یک تکه از آن را داخل دهان کنید ، بخورید و سپس آن را قورت ندهید . با این روش کالری کمی وارد بدن می کنید اما نیازی نیست که آن را روی تردمیل بسوزانید .

به وزن فکر کنید
این جا یکی از بزرگترین دلایلی که روز مسابقه بدنی نرم و صاف را به نمایش می گذارند را می خوانید ، دلیلش این است که آنها فکر می کنند چون بدنشان ۹ کیلو وزن اضافه کرده صرفا در شکل مسابقه اضافه شده است که این همیشه الزاما صحیح نیست . اجازه دهید آینه راهنمای شما برای کاهش دادن وزن باشد . کاهش وزن باید تا حدی باشد که بدن در بهترین شکل خود قرار بگیرد نه بیشتر ، نه کمتر ، وقتی بدن در بالاترین آمادگی قرار گرفت در همان وزن شرکت کنید .

نیازی به نام خواب
ریکاوری همیشه برای بدنسازانی که می خواهند حجم عضلانی اضافه کنند مهم است ، اما ناگفته نماند برای بدنسازانی که در رژیم هستند نیز ریکاوری به همان اندازه اهمیت دارد ، رژیم گرفتن باعث خستگی بدن می شود و آن را به افت می کشاند . خستگی فیزیولوژیکی می تواند منجر به تمایل شدید به مصرف شیرینی شود و این در دوران رژیم خیلی بد است . در دوران رژیم هرچه بیشتر خواب باشید کمتر سختی می کشید مگر اینکه رویاهایی برای شکم خود داشته باشید .
ادویه و شکر ممنوع !
از خوردن شکر و ادویه جات که باعث تحریک اشتها می شوند خودداری کنید . با این ملاحظه می توانید رژیم را بهتر حفظ کنید . غذاهای خیلی شیرین باعث ولع بیشتر شما برای مصرف کربوهیدرات ها می شود و در نتیجه دیگر خودداری از مصرف برنج و سیب زمینی بسیار سخت می شود .

آب فراموش نشود
حدود ۴ هفته قبل از مسابقات سعی کنید آب معدنی را حداقل به ۲ لیتر در روز برسانید . توصیه می کنیم یک پودر بی کالری به صورت نوشیدنی با آب مخلوط کنید و در طول روز میل کنید تا طعم آب برایتان تکرار نشود . شکر های رژیمی برای این منظور وجود دارند . نوشیدن آب باعث بوجود آمدن احساس سیری شده و از احتباس آب جلوگیری می کند . نگاه کردن در آینه می تواند تفاوت بین اینکه شما در رژیم خود تقلب می کنید یا اینکه در کار خود خیلی مصمم هستید را تعیین می کند .
در کنار خود یک فرد دیگر را که رژیم دارد را داشته باشید . حریف تمرینیتان هم باید همین طور باشد . البته این دقیقا یک قانون نیست اما باید رعایت شود . وقتی که در تمرین انرژیتان به علت کالری دریافتی پایین ، کم می شود به حریف تمرینی خود نگاه کنید و دلگرم شوید که او هم شرایطی مثل شما دارد . زمانی که می خواهید او را برای تحمل رنج ها قانع کنید ، او را به یاد تصویرش در آینه بیندازید .

گرسنگی را از ذهن منحرف کنید
زمان هایی که در رژیم گرسنه می شوید و اینکه در روز نمی توانید از یک حد مشخص غذای بیشتری بخورید در شرف عصبانی شدن قرار می گیرید ، سعی کنید پیاده روی کنید یا به یکی از دوستان خود سر بزنید یا به سینما بروید . به هر حال هر کاری که بتواند ذهن شما را از تمرین و رژیم دور کند را می توانید انجام دهید .

مقداری کالری برای پایان روز نگه دارید
اگر اصرار دارید که آخر شب هم چیزی میل کنید ، باید مقداری از کالری دریافتی روزانه خود را برای آن زمان نگه دارید . باید در وعده آخر فقط از غذاهایی که مخصوص شب هستند میل کنید . اگر نزدیک مسابقه هستید نباید در وعده آخر کربو هیدرات مصرف کنید . به خاطر داشته باشید که نوشیدن آب همیشه برای ایجاد احساس سیری خوب است .
برای پاداش رژیم از غذا استفاده نکنید
بدنسازان خیلی زیاد به استفاده از غذاهای نادرست خود گرفته اند ، به طوری که بعد از انجام یک مسابقه با موفقیت رژیم خود را ناگهان زیر و رو می کنند و در دوران حجم از هیچ قاعده ای پیروی نمی کنند و می توان خیلی از آنها را دچار ناهنجاری غذایی دانست . در دوران رژیم به جای اینکه خودتان را برای تحمل یک هفته رژیم سخت پاداش دهید از خوردن دسر استفاده نکنید ، بلکه برای خودتان یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارید را خریداری کنید.
دفتر رژیمی داشته باشید
همه چیز را ثبت کنید ، بینید که کاهش دادن چه غذاهایی در رژیم باعث می شود شما مستعد زیر پا گذاشتن رژیم شوید و بخواهید از آن تخطی کنید . روز بعد می توانید شرایط را بررسی کنید و عملکرد خود را مشاهده کنید .

۱ نظر
مدیریت

ارسال نظرارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در شبکه های اجتماعی

آپارات کلوب اینستاگرام یوتیوب گوگل پلاس توییتر فیسبوک